Що таке розширення імені файлу і як його змінити

Рекламний блок

Розширення імені файлу або як прийнято говорити «розширення файлу» характеризує тип файлу. Завдяки розширенню файлу операційна система розуміє, який тип даних в ньому зберігається і якою програмою краще буде відкрити.

Експериментувати з розширенням файлів потрібно акуратно, оскільки змінивши його, файл може взагалі не відкритися. Проте часто виникають випадки, коли без цього просто не обійтися.

Так як же змінити розширення файлу? Як ми знаємо, за замовчуванням воно нам не показується і ми бачимо лише мініатюру файлу і його назва. Для того щоб змінити розширення файлу, необхідно зробити його видимим, тобто змусити операційну систему показувати розширення файлів.

Для цього тиснемо «Пуск – Панель управління – Властивості папки». У вікні, що відкрилося, переходимо у вкладку «Вид». Далі необхідно прибрати галочку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів» і натиснути «Застосувати» і «ОК».

Показывать расширения файлов

Все тепер, всі розширення файлів у нас показуються. Шукаємо файл, на якому потрібно змінити розширення і клацаємо по ньому правою кнопкою миші, вибираємо пункт «Перейменувати».

Как изменить расширение имени файла

Затираємо початкове розширення імені і пишемо необхідне нам. Всі.

І в завершальній частині статті хотілося б сказати ще ось про що. Файли з певним розширенням відкриваються певною програмою. Природно, на один тип файлів таких програм може бути кілька. Відкриватися вони будуть тією програмою, яка стоїть за умовчанням. Для того щоб відкрити файл іншою програмою, необхідно клацнути по ньому правою кнопкою миші. Вибрати пункт «Відкрити за допомогою – Вибрати програму...»

З відкритого списку можна вибрати програми, пропоновані системою або інші на ваш розсуд. Вибираємо і натискаємо «ОК». Якщо поставити галочку навпроти пункту «Використовувати її для всіх файлів такого типу», то відкриватися даною програмою буде не тільки цей файл, а і все з таким же розширенням і типом. Таким чином можна змінити програму, встановлену за замовчуванням для будь-якого типу файлів.

Дивимося відео по темі:

Рекламний блок