Скільки електроенергії споживає комп'ютер?


Ви напевно вже чули про новий закон, який повинен вступити в силу в найближчі кілька років. Зміст його такий - до певного порогу вартість електроенергії становить трохи нижче, ніж зазвичай ми платимо, а все, що вище цього порогу, оплачується подвійно. У наступному році розпочнеться експеримент у декількох російських містах і якщо він закінчиться вдало, то його застосують по всій Росії. Сенс ідеї в тому, що б люди нарешті почали економити електрику і це по-своєму правильно. Однак більшість наших співвітчизників сприйняло це нововведення в багнети.

На тлі цієї новини користувачі домашніх ПК почали замислюватися над тим, скільки ж електроенергії споживають їх комп'ютери. До того ж багато необізнані стверджують, що ПК витрачає величезну кількість енергії, у зв'язку з чим за електрику доводиться платити неймовірні суми. Чи Так це насправді?

В першу чергу ви повинні зрозуміти, що споживання енергії безпосередньо залежить від потужності ПК, а також від того, як він завантажений на даний момент. Пояснюється це досить просто. Розглянемо приклад на основі блоку живлення - це взагалі одна з найбільш важливих його складових. Потужність блоку живлення може бути самою різною і чим вона вище, тим краще, адже тоді до нього ви можете підключити різні компоненти навіть дуже високої потужності. Це дозволяє не тільки грати в найсучасніші ігри, але і запускати вимогливі до ресурсів програми, наприклад, для дизайнерів або проектувальників. Однак важливо розуміти, що в разі простою або простого серфінгу по сторінках у всесвітній павутині такий ПК буде витрачати в рази менше енергії, ніж коли він використовується на «повну котушку». Іншими словами, чим менше процесів завантажено, тим менше ви платите за електрику.

Тепер давайте спробуємо порахувати витрати. Припустимо, використовується блок живлення потужністю 500 Вт, хоча в сучасному світі це не так вже й багато, але цілком достатньо навіть для геймера. Припустимо, що під час гри використовується 300 Вт ще близько 60 Вт «додає» монітор. Складаємо ці дві цифри і отримуємо 360 Вт на годину. Таким чином виходить, що одна година гри обходиться в середньому трохи більше одного карбованця в день.

Однак у всій цій історії є одне велике АЛЕ - не можна судити про витрати виключно виходячи з потужності БЖ. Сюди ж потрібно додати дані по споживанню енергії інших складових системного блоку, включаючи процесор, відеокарту, жорсткі диски і так далі. Тільки після цього ви можете отримані вами цифри помножити на годинник роботи і тоді отримаєте оплачувані кіловати.

Згідно з різними дослідженнями, середній офісний комп'ютер споживає зазвичай не більше 100 Вт, домашній - близько 200 Вт, потужний ігровий може витрачає в середньому від 300 до 600 Вт. І запам'ятайте - чим менше ви завантажуєте ПК, тим менше платите за електрику.