Пошук по відкритому сайту в Opera і Firefox


На деяких ресурсах програміст не передбачили таку функцію як «Пошук по сайту», це особливо незручно, коли великий ресурс з величезною кількістю контенту (матеріалів). Це, звичайно невеликий недолік і вирішується для відвідувачів він досить просто.

Для того, щоб шукати інформацію на відкритому в даний момент сайті, можна використовувати звичайний браузер типу Opera або Firefox. Достатньо лише просто встановити необхідні доповнення.

В цьому випадку браузер буде шукати інформацію в базі самого сайту, а в пошуковій системі, через яку виконується пошук. Тобто пошуковий робот при обході сайтів додає їх вміст собі в базу, вміст якої і буде виводитися результати пошуку. Мінус тут в тому, що якщо інформація додано на сайт недавно, то виводитися результати пошуку вона не буде, оскільки ще не потрапила в базу даних пошукової системи. Також на результати пошуку можуть злегка відрізнятися, якщо ви використовуєте різні пошуковики.

В тому, що я написав вище, ви розберетеся досконально, коли вже встановіть необхідне доповнення до браузеру і будете його використовувати.

І так, для браузера Mozilla FireFox доповнення необхідно завантажити за посиланням: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/insite-search/ .

Після установки, яка, до речі, досить проста, не забудьте перезавантажити браузер і ви побачите у правому верхньому кутку в рядку пошуку з'явилася червона лупа, яка і означає «пошук по відкритому сайту». Достатньо лише вибрати пошуковик, по якому буде проводитися пошук, набрати пошукову фразу і натиснути на червону лупу. До речі, якщо натиснути на синю, то буде виконуватися пошук не тільки по даному сайту, але і по всьому інтернету.

поиск по сайту

Тепер що стосується Opera. Завантажити додаток можна за посиланням https://addons.opera.com/addons/extensions/details/insite-search/1.0.3/?display=ru

Після установки і запуску браузера в правому верхньому куті можна буде спостерігати таку картину:

В принципі майже те ж саме, що і в FireFox. Натискаємо на червону лупу і вибираємо пошукову систему. Далі пишемо пошукову фразу і знову натискаємо на кнопку пошуку.

Всі результати пошуку відображаються в інтерфейсі тієї пошукової системи, яку ви обрали.

Якщо посилання на завантаження доповнень перестануть працювати, то відпишіться в коментарях і я оновлю їх.

Дивимося відео по темі: