Як підключити комп'ютер до телевізора


Іноді виникає необхідність підключити свій комп'ютер до телевізора. Причин цього бажання може бути багато: може, ви хочете використовувати свій системний блок замість DVD-програвача і дивитися фільми в хорошій якості за широкоформатного телевізору з великою діагоналлю. Я знаю людей, які взагалі купували одні системні блоки, а замість монітора тимчасово використовували як раз телевізори.

На самому тілі в підключенні системного блоку до телевізора немає нічого складного і розписувати тут довго особливо нічого. Просто потрібно запам'ятати одне просте правило: сприймайте телевізор як монітор і все. Монітор до системного блоку ви ж, напевно швидко навчилися підключати, так само швидко освоїте і телевізор.

Основне завдання тут в тому, щоб розібратися з інтерфейсами, а просто кажучи «який проводок і куди вставляти». Тут теж немає нічого складного, головне подивитися на наявні роз'єми у вас на відеокарті, знайти відповідні на телевізорі і з'єднати їх кабелем. Після цього запускається системний блок і включається телевізор. У вас можуть замість ярликів робочого столу відразу почати показ програми телепередач. Особисто на моєму телевізорі це регулюється натисненням кнопки source, на деяких телевізорах це кнопка av. Загалом, точно так само як ви включаєте звичайний DVD-плеєр на пульті, так і включіть зображення робочого столу. Після цього за телевізором можна працювати, як і за звичайним монітором.

Я сфотографував бічну панель свого телевізора, який купував 3 роки тому і давайте подивимося, які інтерфейси є там:

Как подключить компьютер к телевизору

Якщо дивитися зверху вниз, то це HDMI, VGA, Video.

Як видно VGA інтерфейс – це інтерфейс підключення звичайного простого до відеокарти монітора вашого комп'ютера

Сучасний інтерфейс HDMI, який підтримує високу якість зображення, з нього також передається звук.

До речі, є дуже схожий на нього по функціональності і якості DVI-інтерфейс. Єдина відмінність тільки в тому, що звук там передається за окремим кабелю:

Звичайний роз'єм Video, який є, мабуть на будь-якої цифрової техніки, якість вигляді там, звичайно, залишає бажати кращого. Ми звикли називати на текеры, який з'єднують подібні інтерфейси «тюльпанами»:

Також є схожий роз'єм S-Video з трохи кращою якістю зображення:

VGA, Video, S-Video, DVI ми можемо дуже часто спостерігати на відеокартах, так що при підключенні комп'ютера до телевізора проблем не буде. В крайньому випадку, можна використовувати перехідник подібний ось такого:

Можете також почитати про те, як підключити ноутбук до телевізора. Принцип залишається таким же, але щось нове для себе почерпнути можна.

А також дивимося відео по темі: