Як вибрати флешку USB?

Рекламний блок

kak-vyibrat-fleshku

USB-накопичувач - один з самих зручних носіїв станом на даний час. У невеликій коробочці, розмір якої може бути дорівнює 1/10 сірникової коробки, здатна поміститися кілька десятків гігабайт пам'яті. В принципі, нічого складного в придбанні флеш-карти немає і я, тим не менш, розкажу кілька цікавих речей, які необхідно пам'ятати при покупці даного девайса.

Об'єм пам'яті

Починаємо ми, звичайно ж, з обсягу внутрішньої пам'яті.

Згадайте, ще кілька років тому навіть 512 Мб вважалося цілком непоганим результатом, а сьогодні 16 Гб - вже мало. Подейкують, що через кілька років стартує масове виробництво флеш-карт, чий обсяг пам'яті досягне декількох сотень Гб. В принципі, такі флешки вже з'явилися і зараз, проте їх вартість поки що захмарна.

Отже. Зрозуміло, що чим більший об'єм пам'яті, тим краще. Але разом з цим зростає і вартість пристрою. Тому ви повинні точно знати, для яких цілей ви будете його використовувати. Наприклад, якщо флешка вам потрібна виключно для того, що б завжди мати в кишені кілька договорів у форматі .doс або .docx (вордівському документ), то вам вистачить і одного гігабайта пам'яті, причому навіть цього буде достатньо. У разі ж, якщо ви плануєте використовувати гаджет для перенесення музичних композицій, відеозаписів або інших файлів, які займають багато місця, краще звернути свою увагу на флешки більшого обсягу.

USB 2.0 / USB 3.0

Особливу увагу варто приділити швидкості роботи флешки. Сьогодні найбільш популярним форматом вважається USB 2.0, який до цих пір використовується чи не на кожному комп'ютері і ноутбуку. У цьому разі реальна швидкість читання гаджета рідко перевищує 30 Мб/с, а швидкість запису ще менше - в середньому, близько 10 Мб/с. Якщо ви записуєте прості документи типу тих же вордівських файлів, то цього буде достатньо. Якщо ж мова йде про великих файлах, то є сенс дивитися в бік флеш-карт, які підтримують формат USB 3.0. Швидкість запису в цьому випадку як мінімум у п'ять-десять разів вище, тому навіть великі файли будуть завантажуватися дуже швидко.

Найцікавіше, що різниця у вартості форматів USB 2.0 і 3.0 в даний час настільки невелика, що я рекомендую вибирати саме другий варіант.

Ну а накопичувачі під старий інтерфейс USB 1.1, у якого швидкість запису і читання дуже низька, сьогодні у продажу зустріти практично неможливо.

Розмір

Тепер дивимося на розмір. Як правило, недорогі флешки відомих виробників не сильно відрізняються габаритами. Такий гаджет можна повісити в якості брелока на ключі і він не заважатиме. При цьому у продажу можна зустріти накопичувачі в досить великих корпусах, які зручно використовувати в домашніх умовах. Ну а найменші девайси, які і в кишені-то знайти важко, коштують звичайно дорожче своїх «побратимів».

До речі, хотілося б поговорити про кришечці. У продажу дуже багато моделей, забезпечених саме окремої кришечкою. Чи варто купувати таку модель, питання спірне - кришечка має властивість губитися. На мій погляд, набагато зручніше висувний накопичувач. Втім, на смак і колір, як говориться...

Дизайн корпусу

Якщо ви вибираєте флешку в подарунок, то я б рекомендував звернути свою увагу на індивідуальні накопичувачі. Вони цікаві тим, що відрізняються дуже незвичайним дизайном. Наприклад, у продажу можна зустріти флешку у вигляді невеликої м'якої іграшки або навіть самого цього розкладного ножика. Мені здається, що такий подарунок припаде до смаку багатьом любителям незвичайних девайсів.

Світлодіод

Якщо ви хоч раз користувалися флешкою, то напевно могли помітити світлодіод, який горить, як тільки девайс вставляється в USB-порт. Сьогодні у продажу все менше і менше моделей, де є такий світлодіод. Чому? По-перше, виробник економить таким чином свої кошти. А по-друге, цей світлодіод тільки заважає. Уявіть ситуацію, що ви закачали на флешку фільм, вставили її в телевізор і почали перегляд. Цей самий світлодіод буде вас дратувати своїм світлом, тому я рекомендую купувати флеш-карту саме без такого світлового сигналу, бо ніякого сенсу в ньому немає.

Шифрування даних

Для захисту файлів на деяких флешках доступно так зване шифрування даних: при кожному використанні пристрою вам необхідно буде вводити пароль, заданий при першому включенні. Це дуже непогана опція, завдяки якій, правда, вартість гаджета може збільшитися.

Бренд

Що стосується бренду компанії пристрою, який ви хочете придбати, то тут я чогось конкретного порадити не можу. З власного досвіду можу сказати, що у мене кілька флешок різних і досить іменитих компаній, і працюють вони на одному рівні - якого-небудь відмінності в роботі я не помічаю. А ось відвертий NONAME краще все-таки не купувати: по-перше, вам може попастися відверте одноразове барахло, а по-друге, гарантія на NONAME, як правило, не поширюється.

Вартість

Вартість буде залежати від трьох основних складових: обсяг пам'яті, бренд і корпус. Як я згадував вище, прості флешки за вартістю приблизно порівнянні, якщо говорити про відомих компаніях. У будь-якому випадку, навіть флешку на 16 Гб, чого в більшості випадків буде достатньо, легко купити за 400-500 рублів. Погодьтеся, цілком нормальна ціна за таке зручне і потрібний пристрій.

Рекламний блок