Як зайти в безпечний режим (safe mode) Windows XP


Іноді операційна система відмовляється запускатися або працювати коректно в звичайному режимі. Причиною цього може бути достаток вірусів, або некоректна установка драйверів, зміна або видалення системних файлів і інше. Іноді виправити положення допомагає завантаження комп'ютера з-під безпечного режиму.

Як же потрапити в безпечний режим комп'ютера? Для цього необхідно включити комп'ютер як зазвичай, але, не чекаючи його повного завантаження, натиснути клавішу F8. Зробивши це, Ви побачите перед собою наступний екран:

Как попасть в безопасный режим в Windows XP

Зверніть на самий верхній блок, що складається з трьох пунктів.
1. Безпечний режим – режим Windows, при якому завантажуються тільки основні служби та драйвери, необхідні для роботи системи. Саме його я і використовую для усунення неполадок. Наприклад, якщо вам на комп'ютер встановилася якась шкідлива програма і не дає працювати у звичайному режимі, то зайшовши в безпечний режим ви легко зможете її видалити.
2. Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів – теж саме, що просто безпечний режим, але завантажуються мережеві драйвера і з'являється можливість працювати з локальною мережею.
3. Безпечний режим з підтримкою командного рядка. Windows запускається в безпечному режимі у вікні емуляції MS-DOS. Стають доступні всі команди DOS по роботі з дисками та файлами.

Але я ще раз повторюся і скажу, що краще всього просто запустіть «Безпечний режим» і вирішуйте свої проблеми саме там.

Точно таким же чином можна зайти в безпечний режим Windows 7, якщо у вас більш нова операційна система, то читайте про безпечний режим Windows 8, а також як потрапити в безпечний режим Windows 10.

Дивимося відео по темі: