Як видалити драйвер відеокарти

Рекламний блок

Здрастуйте, шановні читачі! Сьогодні ми розглянемо такий, дуже важливий аспект у роботі з комп'ютером, як видалення драйвера відеокарти. Ви запитаєте – а навіщо? Адже установник нової версії драйвера автоматично видаляє попередню версію. Так, це дійсно так, але часто – густо виникають ситуації, коли такий процес відбувається некоректно, і якщо на перший погляд нічого підозрілого не відбувається, то при більш ретельному аналізі, а швидше за все, при запуску більш менш серйозної іграшки, ви відчуєте всю повноту глюків і пригальмовування в графіку. Від появи різноманітних артефактів, до повного підвисання – все може статися. Повне видалення попереднього відеодрайвера особливо показано у випадку заміни відеокарти. Розглянемо кілька способів коректно видалити драйвер відеокарти.

Видалення драйвера відеокарти штатним інструментом Windows.


Не забудьте перед тим, як зробити будь-яка зміна в системі створити контрольну точку відновлення системи!

Стандартним методом, як і всі інші програми, можна видаляти все, що відноситься до відеокарти (буду показувати на прикладі ATI Radeon). Відкриваємо розділ «Видалення програм» на Панелі керування Windows і видаляємо всі відноситься до відеокарти.

kak-udalit-drajver-videokarty-1Після виконаних операцій потрібно буде перезавантажити комп'ютер, про що вам нагадає майстер видалення. Просто дотримуйтесь відображуваних підказок.


Видалення драйвера відеокарти з використанням спеціальних програм.

Після видалення драйвера штатним інструментом у системі залишається досить багато «слідів» від нього у вигляді ключів реєстру, тимчасових файлів і іншого програмного сміття. Всі ці залишки можуть несприятливо впливати на роботу заново встановлених драйверів, а тому від них слід позбутися, але зробити вручну це не представляється можливим. Для таких цілей є спеціально написані програми, про три з яких сьогодні я хочу вам розповісти. Також хочу звернути вашу увагу на те, що процедуру видалення драйверів варто проводити виключно в тому випадку, коли це необхідно, але ніяк не з метою очищення і оптимізації вашої операційної системи – нічого не доб'єтеся, крім потреби відновлення (а то і повного переустановлення) системи!

Давайте проаналізуємо загальний порядок дій видалення драйвера з допомогою сторонніх програм (у всіх трьох сьогоднішніх випадках він буде незмінним):

 • Инсталлируем програму для видалення драйвера;
 • Видаляємо драйвер штатним інструментом в Панелі управління;
 • Завантажуємося в безпечному режимі (це дійсно важливо!);
 • Запускаємо програму, проводимо аналіз і проводимо очистку після віддалених драйверів;
 • Перезавантажуємо комп'ютер.
 • Програма Driver Sweeper

  Незважаючи на те, що проект виявився кинутим розробниками та залишився без технічної підтримки та оновлення, це ніяк не зменшує його популярність. Driver Sweeper здобула широке народне визнання завдяки своїй простоті і надійності, також, важливим фактором є її абсолютна безкоштовність. Все це робить її актуальною і донині.

  Процес інсталяції програми аналогічний переважній більшості софта і не викликає питань. У навантаження (за рахунок цього вона і безкоштовна) пропонується встановити якийсь Hamster Free Zip Archiver, але я б не робив цього, просто знімаємо позначку у відповідному чекбоксі і тиснемо «Далі». Якщо вам складно працювати в англомовному інтерфейсі, ви завжди маєте можливість змінити мову програми в пункті «Language» з подальшим підтвердженням зміни кнопкою «Apply».

  kak-udalit-drajver-videokarty-2Отже, ми з вами (вірніше операційна система) завантажилися в безпечному режимі і відкрили програму Driver Sweeper. Перша наша дія – це Аналіз та очищення меню Головна. У правій частині відзначаємо видалені драйвера (припустимо, для видалення слідів від NVidia відзначаємо NVidia PhysX і NVidia Display, для очищення від продукту ATI зробіть відмітку в пункті AMD Display, якщо у списку немає виробника вашої відеокарти, значить, вам доведеться знайти іншу програму).

  kak-udalit-drajver-videokarty-3Після натискання на рядок Аналіз Driver Sweeper починає пошук об'єктів, які можуть бути видалені і представляє їх у вигляді списку з позначками. Нам залишається лише натиснути на кнопку «Очищення». Перезавантажуємо систему і на цьому все. Не варто звертати увагу на те, що при повторному запуску програми знову будуть знайдені елементи для видалення, пов'язані з вашою відеокартою. Вся справа в тому, що відеокарта все ще знаходиться в слоті материнської плати і операційна система автоматично завантажує універсальний відеодрайвер можливості для візуалізації свого користувача на моніторі.

  kak-udalit-drajver-videokarty-4Додатково у цієї програми є функція відновлення видалених драйвера, при цьому відновленню підлягають як самі видалені файли, так і відповідні ключі в системному реєстрі, що повністю повертає нас до вихідної позиції. Скористатися цією фішкою можна в пункті Відновлення в меню Завдання. Для того щоб зберегти або завантажити потрібний драйвер існує ще й програма Double Driver, можливості якої складання списку необхідних драйверів за вказівкою самої свіжої доступною їх версії.

  Що ж стосується Driver Sweeper, хочу ще відзначити можливість додавання власних фільтрів (це дуже зручно, коли ви в курсі того, які саме ключі реєстру задіяні), це зручність доступно в пункті «Вибір фільтру» меню «Головна». Завантажити ж саму програму Driver Sweeper ви можете ось по цьому посиланню, наприклад.

  Скачати Driver Sweeper

  Програма Treexy Driver Fusion

  Це програмне забезпечення – не що інше, як причина того, що проект Driver Sweeper виявився без технічної підтримки, тепер його розробники цілком присвятили себе роботі над новою програмою – Treexy Driver Fusion. З одного боку, в якості позитивного моменту можна відзначити ту ж простоту використання і різного роду вдосконалення програми. З іншого боку доводиться констатувати той факт, що всі основні функції повноцінно працюють тільки в платній версії – Premium. Але не варто заздалегідь сумувати, так як безкоштовний програми варіант теж вміє дещо.

  Незважаючи на те, що з що залишилися в ньому робочих можливостей – тільки видалення драйвера відеокарти (і ще деяких пристроїв), ця програма допоможе пролити світло на особливості роботи і видалення останніх версій драйверів відеокарт.

  За словами розробників, платній версії доступні до видалення навіть захищені ключі реєстру і заблоковані файли.

  kak-udalit-drajver-videokarty-5Ну, а в безкоштовному варіанті нам потрібно натиснути на «Аналізувати», почекати появи списку доступних до видалення елементів та натиснути «Видалити». Далі – перезавантаження системи і фініш.

  Скачати Treexy Driver Fusion

  Driver Cleaner – качайте ліцензійне!

  Незважаючи на те, що програма Driver Cleaner спочатку платна, я просто не зміг оминути її своєю увагою – продукт дійсно гідний! До того ж сьогодні зовсім не проблема завантажити її. Думаю, у вас все вийде.

  За аналогією з антивірусними програмами, ця має періодично оновлювані бази даних з методів видалення драйверів найактуальніших версій, причому завантажена з торрент-трекера версія програми без проблем оновилася. Для оновлення програми потрібно зайти в меню «Інструменти» і клацнути по відповідній сходинці, у вікні натискаємо «Далі», спостерігаємо доступні оновлення і натискаємо Готово, після чого знову відкриваємо програму.

  Потім, за аналогією з попередніми програмами, дивимося наявний список з драйверами і вибираємо потрібні, все що стосуються певного виробника відеокарт і натискаємо на кнопку «Start» (позначка навпроти Use Advanced Cleaning – засіб для розширеної очищення).

  kak-udalit-drajver-videokarty-7Не можна не відзначити, наскільки великий список підтримуваних пристроїв саме в цій програмі, мабуть не даремно за неї просять. З цієї ж причини процес аналізу та пошуку елементів для видалення найбільш тривалих з усіх описаних сьогодні мною програм. Нарешті ми бачимо список доступних для видалення файлів і ключів, в якому виділяємо всі пункти і натискаємо на «Clean». Перезавантаження. Всі!

  Скачати Driver Cleaner

  Проста альтернатива видалення драйвера відеокарти

  Ми з вами детально розглянули способи коректного видалення драйвера відеокарти за допомогою трьох різних програм, але це зовсім не означає, що ви зобов'язані визначитись з однією з них – ніщо не завадить вам використовувати всі три по черзі, одну за одною. На той випадок, коли в панелі управління ви нічого не можете досягти в плані видалення драйвера, а перераховані програми не підтримують модель вашої відеокарти, вам не залишається нічого іншого, окрім як в «Диспетчері пристроїв» викликати властивості свого відеоадаптера і на вкладці «Драйвер» натиснути на кнопку «Видалити».

  kak-udalit-drajver-videokarty-6Поки нічого більш підходящого для такого випадку я не бачу.

  Всього вам доброго і не забувайте стежити за моїми оновленнями!

  Рекламний блок