Як зробити сторінку стартовоюGoogle Chrome, Mozilla Firefox, Opera...


Багато користувачів при запуску браузера починають вводити в адресний рядок конкретну адресу, найчастіше це звична пошукова система Яндекс або Google. Погодьтеся – це не завжди зручно.

Саме з цього, у статті я розповім, як зробити стартову сторінку у різних популярних браузерах.

Стартова сторінка – це сторінка, яка відкривається одразу при запуску браузера. Відповідно, Ви зможете почати з нею працювати, не роблячи для цього ніяких зайвих дій.

В якості стартової сторінки, у багатьох браузерах, можна встановити будь-який цікавий для Вас сайт. Для прикладу, у статті я буду описувати, як зробити пошукову систему Яндекс стартовою сторінкою у вибраних браузерах.

Як зробити стартову сторінку в Google Chrome

Запускаємо Google Chrome, натискаємо на кнопку «Меню» і заходимо в Налаштування браузера.

Как сделать страницу стартовой

Далі в розділі «При запуску відкривати» ставимо маркер напроти пункту «Задані сторінки» і натискаємо «Додати».

У полі «Додати сторінку» вводимо URL-адресу потрібного нам сайту і натискаємо «ОК». Як говорила вище, вводжу адресу пошукової системи Яндекс, Ви можете вставити сюди будь-який інший адресу цікавого для Вас сайту.

Врахуйте, що при запуску браузера, будуть відкриватися у вкладках всі сторінки, наявні в даному списку. Ті з них, які Вам не потрібні, можна видалити, натиснувши на хрестик.

Якщо у Вас кілька сторінок, із яких Ви бажаєте почати роботу в браузері, то можете скористатися візуальними закладками для Google Chrome. Для зручності також можна налаштувати параметри сторінки, натиснувши на значок будиночка в лівому верхньому куті браузера.

Як зробити стартову сторінку в Mozilla Firefox

Запускаємо Firefox і переходимо «Меню» – «Налаштування».

На вкладці «Основні» розгортаємо випадаючий список «При запуску Firefox» і вбираємо «Показати домашню сторінку».

Тепер у полі «Домашня сторінка» введіть потрібну адресу. В моєму випадку пошукова система Яндекс буде стартовою сторінкою для Mozilla Firefox.

Завдяки безлічі різних розширень, Ви можете встановити візуальні закладки Яндекса для Mozilla Firefox в якості стартової сторінки. Встановіть потрібне розширення та скопіюйте адресу сторінки з відкритими візуальними закладками в полі «Домашня сторінка».

З їх допомогою Ви отримаєте швидкий доступ до багатьох сайтів. Причому в них відображаються ті сайти, які Ви відвідуєте найчастіше, також Ви можете налаштувати їх самостійно.

Як зробити стартову сторінку у Opera

Запускаємо браузер і натискаємо кнопочку «Меню» в лівому верхньому кутку, зі списку переходимо в «Налаштування».

На вкладці «Основні» в розділі «При запуску» ставимо маркер напроти пункту «Відкрити певну сторінку або декілька сторінок», потім переходимо по посиланню «Задати сторінки».

Тепер у полі «Додати сторінку» вводимо адресу сторінки, яка буде у Вас стартової, і натискаємо «ОК».

Тепер у мене Яндекс стартова сторінка в Опері, у Вас буде та, адресу якої Ви введете. Саме вона буде відкриватися при запуску браузера.

Як зробити стартову сторінку у програмі Internet Explorer

Запускаємо браузер. На жаль, кнопочки «Меню» Ви тут не знайдете, тому натискаємо Alt на клавіатурі. З'явиться стандартне меню IE. Клікаємо на вкладочку «Сервіс» і вибираємо пункт «Властивості оглядача».

У наступному вікні на вкладці «Загальні» зверніть увагу на розділ «Домашня сторінка». Тепер скопіюйте URL-адресу сторінки, яку хочете зробити стартовою, і вставити у вільне поле, натисніть «Застосувати» і «ОК».

Якщо Ви хочете, щоб при запуску IE відкривалося кілька сторінок, введіть адресу кожної з них в дане поле з нового рядка.

Як зробити стартову сторінку в Яндекс.Браузері

Браузер новий, на момент написання статті, і, як на мене, самий "цікавий": адже в ньому розробники прибрали функцію настроювання стартової сторінки (може, потім щось і змінять).

Натисніть на кнопочку «Меню» і виберіть «Налаштування».

Тут можна відзначити маркером або «Відкрити сторінку швидкого доступу», або «Відновити вкладки, відкриті в минулий раз».

У другому випадку, при запуску браузера відкриються всі сайти, які Ви не закрили в минулий раз. Якщо зазначивши цей пункт, Ви закриєте всі вкладки при завершенні роботи в браузері, то при його новому запуску відкриється стартова сторінка Яндекса.

Враховуючи, що в якості прикладу, я роблю саме Яндекс стартовою сторінкою у всіх браузерах, то мені це підійде. Але...

Якщо Ви хочете зробити будь-який інший сайт, як стартову сторінку, відзначте галочкою пункт «Відкрити сторінку швидкого доступу». Тепер, при запуску Яндекс.Браузера, відкривається сторінка, що має наступний вид – це так зване «Табло».

Воно дуже схоже на візуальні закладки. У прямоугольничках будуть відображатися мініатюри часто відвідуваних Вами сайтів. Клікнувши по одному з них, ви відразу перейдете на сторінку. Крім того, можна додати до 20-ти миниатюрок з потрібними Вам сайтами і закріпити будь-яку з них в певному квадраті. Як на мене, це можна використовувати в якості альтернативи для встановлення стартової сторінки Яндекс.Браузері.

Тепер у Вас не повинно виникнути питань з приводу, як зробити стартову сторінку у таких популярних браузерах, як: Хром, Мозілла, Опера, Інтернет Експлорер і Яндекс.Браузер. Все робиться дуже легко і швидко.