Як встановити Windows 7 поверх Windows XP - комп'ютерна допомога


У даній статті докладно розповімо, як встановити Windows 7 на Windows XP. В кінці минулого року корпорація Microsoftобъявила про те, що версія ХРбольше не буде оновлюватися. У зв'язку з цим дане питання залишається дуже актуальним.

Що для цього потрібно

досі залишається чимало користувачів, які вірні XP. Це пов'язано багато в чому з тим, що «сімка» вельми вимоглива і на старий комп'ютер встановлювати її неможливо. В епоху стрімкого розвитку високих технологій, навіть програмні продукти стали досить вимогливі.


Власникам старого заліза нічого не залишається, окрім як використовувати застарілу систему. Це дозволяє добитися нормальної працездатності системи. Ті користувачі, які вирішувалися на установку «Seven», деколи були ошелешені жахливої загальмованістю свого комп'ютера.

Тим не менш, відновивши своє обладнання, левова частка людей відразу ж вирішуються на оновлення Windows. Це дозволяє користуватися всіма інноваціями сучасних технологій.


Фото: перегляд технічних характеристик комп'ютера


Далі розглянемо, який потрібно мати комп'ютер, щоб операційна система працювала без нарікань:


 • процесор з тактовою частотою не менше 1 ГГц;
 • 1 Гб оперативної пам'яті (для 32-розрядної) і 2 Гб (для 64 розрядної);
 • не менше 16 Гб вільного місця на жорсткому диску. Якщо ваша версія Windowsвключает в себе додаткове програмне забезпечення (office, антивірус, драйвера і т. д.) знадобиться набагато більше;
 • вихід в інтернет (для подальшої реєстрації);
 • відеокарта, яка сумісна з версією DirectX від 10;
 • Підказка: ця умова необхідно лише для сучасних ігор. Якщо ви припускаєте використовувати лише офісні програми, то його можна опустити.

 • для деяких функцій може знадобитися додаткове обладнання (наприклад, ТВ-тюнер або флеш-пам'ять);
 • Якщо ви впевнені в тому, що ваше обладнання повністю відповідає цим вимогам, то можете приступати до установки. Переглянути всі параметри можна через панель управління, далі пункт «система і безпека», в якому вибираємо вкладку «система».

  Налаштування БІОС

  Першим ділом вам потрібно зробити деякі налаштування в БІОС. Багатьом недосвідченим користувачам це здається складною операцією, але насправді все досить просто.


  Фото: завантажувальна флешка створюється за допомогою спеціальних програм


  Робимо наступне:

 • вам необхідно буде змінити черговість навантаження. Зокрема, потрібно запустити завантаження з диска (або з флешки). Не забудьте в майбутньому змінити цей параметр, інакше система буде намагатися запустити з флешки, якщо вона вставлена;
 • для цього потрібно буде сам БІОС. Відразу після включення комп'ютера натискаємо кнопку Del (в деяких версіях замість цієї клавіші знадобиться натиснути F2, F10 або навіть пробіл). Потім потрібно буде знайти пункт, який відповідає за вибір завантажувального пристрою;


  Фото: може бути ось такий пункт


 • після чого потрібно зайти в цей пункт, натиснувши на клавішу Enter;
 • потім відкриваємо вкладку Boot Sequence (в деяких версіях назва може бути іншим);


  Фото: напис праворуч все підкаже


 • у відкритий вкладці потрібно буде виставити пріоритет завантаження таким чином, щоб вона починалася з потрібного пристрою (диск або флешка);
 • в кінці натискаємо клавішу Еѕси вибираємо пункт збереження налаштувань.

 • Фото: пріоритет завантаження виставляємо так


  На цьому все, тепер при наступному запуску комп'ютера, система запуститься з потрібного пристрою і почнеться установка. Також в БІОС можна відразу зробити додаткову настройку, наприклад, збільшити інтенсивність кулерів. Втім, якщо ви слабо знайомі з БІОС, краще цього не робити, щоб не допустити помилок.

  Як встановити Windows 7 якщо стоїть Windows XP

  Перед установкою потрібно перенести всі файли з комп'ютера на знімний носій, бо інсталяцію ОС краще проводити форматування дисків. Якщо не вистачає місця, можна деякі файли занести на файлообмінник.


  Прості способи,встановити пароль на флешку.

  Помилка аутентифікації при підключенні до WI-fi на телефоні.Що робити, знаходиться далі.

  Зробивши всі попередні маніпуляції, пора приступати до основної процедури. Практично всі останні версії ОС встановлюються в автоматичному режимі, тому зазвичай це не викликає труднощів навіть у найдосвідченіших користувачів.

  Запустивши установку, можна буде йти займатися іншими справами. Система все зробить сама, а вам потрібно буде вказати лише деякі додаткові параметри.

  Процес установки

  Після включення комп'ютер відразу почне установку операційної системи. Практично весь процес відбувається в автоматичному режимі, тому зазвичай з ним не виникає проблем.


  Фото: на даному етапі вибираємо другий пункт


  Єдино вам буде потрібно зробити деякі налаштування:

 • мова, на якому буде працювати система. Втім, його можна завжди змінити через панель управління;
 • Важливо! Виберіть повну установку, так як це позбавить від додаткових труднощів

 • створення розділів. Ви можете розділити всі дисковий простір на кілька частин. Рекомендується зробити окремий розділ для Windows;

 • Фото: створення системних дисків


  На цьому все. Тепер вам залишиться лише чекати поки не завершиться установка. По закінченню з'явиться віконце, в якому потрібно ввести ім'я користувача та пароль (при необхідності).

  Деякі версії наприкінці самі вводять ім'я користувача (зазвичай стандартне «Адміністратор). При бажанні можна буде відредагувати цей параметр.


  Фото: вибір мови системи


  Якщо ви не виробляли форматування розділів, в одному з них (швидше за все З) збереглися всі файли ХР. Їх потрібно видалити, щоб не виникало помилок в майбутньому.

  Робиться це так:

 • відкриваємо пуск і в меню пошуку вводимо «Очищення диска». З'явиться список знайдених пунктів, серед яких потрібно вибрати самий перший;
 • з'явиться вікно вибору диска. Потрібно вибрати той, на якому була встановлена попередня ОС і натиснути «ок»;
 • у вікні вибираємо «видалити системні файли»;
 • далі потрібно встановити прапорець навпроти пункту «попередні установки» і натиснути «ок;
 • по завершенню натискаємо «видалити файли»;
 • за кілька секунд непотрібна папка відійде.
 • Ставимо драйвера

  Тепер залишиться лише встановити драйвери для всіх пристроїв (відеокарта, чіпсет, мережа, звук тощо). Якщо у вас є диск з драйверами для вашого комп'ютера (він зазвичай видається при купівлі), то вам залишиться лише вставити його і довіритися інструкції.


  Фото: у диспетчері пристроїв можна знайти всю інформацію


  Однак якщо він відсутній, то доведеться для всього обладнання підбирати драйвера.

  Зробити це можна декількома способами:

 • взяти документи від комп'ютера і подивитися в них найменування всього обладнання. Після чого за назвою знайти необхідні драйвери;
 • за відсутності документів, потрібно буде через властивості подивитися ідентифікаційний номер пристрою і через нього здійснити пошук. Також можна скористатися даними з пункту «Код екземпляра пристрою»;


  Фото: такі утиліти значно полегшують життя


 • інше рішення – установка драйвер паку (це збірка всіх необхідних програм і утиліт);
 • якщо на тому комп'ютері, який потребує перевстановлення операційної системи, є підключення до інтернету, то можна завантажити програму для автоматичного пошуку драйверів;
 • Ось тепер можна з впевненістю судити, що вся робота закінчена, і ви впоралися з поставленим завданням. Не забудьте, що вам доведеться наново встановлювати все програмне забезпечення. Тому заздалегідь обзавестися дистрибутивами, щоб не відчувати проблем надалі.


  Інструкція з видалення GRUB, у статті, як видалити GRUB і відновити завантажувач Windows 7.

  З'єднуємо комп'ютер з телевізором, тут.

  Як підключити флешку до телевізора? Відповідь на це питання тут.

  До того ж, програмні продукти, які працюють в XP, можуть не працювати в «сімці». Тому перед переходом на цю систему слід обзавестися більш сучасними програмними продуктами.


  Фото: автоматичне оновлення драйвера


  Як бачите, це зовсім нескладний процес і строго слідуючи всім вказівкам, ви неодмінно впораєтеся з цим. При необхідності можна доповнити систему різними додатковими утилітами.