Як в Word зробити одну сторінку альбомній, а іншу книжкової - все про комп'ютери


У текстовому редакторі Word можна змінювати орієнтацію сторінки з книжкової на альбомну і навпаки. Але, кнопка, яка відповідає за зміну орієнтації змінює орієнтацію відразу для всього документа. Тому якщо виникає необхідність змінити орієнтацію тільки для однієї сторінки, то доводиться вдаватися до різних хитрощів. У цьому матеріалі ми розглянемо відразу два способи, як в Word зробити одну сторінку альбомній, а іншу книжкової.

Інструкція написана на прикладі Word 2010, але вона буде актуальна і для Word 2007, 2013 і 2016. А при належному умінні, інформацію зі статті можна застосувати і в Word 2003.


Як зробити одну сторінку альбомній з допомогою розривів розділів

Мабуть, найпростіший спосіб зробити одну сторінку альбомній, а іншу книжкової, це скористатися розривами розділів. Для цього потрібно відокремити сторінку, яку ви хочете зробити альбомній, двома розривами розділів. Один розрив розділу повинен бути перед цією сторінкою в кінці попередньої) і один розрив після цієї сторінки (в кінці сторінки, яка повинна бути альбомній).

Отже, припустимо, у вас є текстовий документ. І вам потрібно зробити одну з його сторінок альбомній, при цьому інші сторінки документа повинні залишитися книжними. Для цього встановіть курсор у кінці попередньої сторінки, перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки», натисніть на кнопку «Розриви» і виберіть варіант «Наступна сторінка». Після цього встановіть курсор в кінці тієї сторінки, яку ви хочете зробити альбомній і ще раз натисніть «Розриви – Наступна сторінка». Якщо у вас Word 2003, для вставки розриву скористайтесь меню «Вставка - Розрив».

Таким чином ви відокремте потрібну сторінку від решти документа за допомогою двох розривів. Для того щоб переконатися, що розриви розділів стоять на потрібних місцях, перейдіть на вкладку «Головна» і активуйте функцію «Відобразити всі символи».

Після цього ви зможете побачити, де встановлені розриви розділів. Вони повинні знаходиться одразу над альбомній сторінкою і в її кінці. Якщо розриви розміщені неправильно, то ви можете відредагувати сторінки таким чином, щоб розриви встали як потрібно. На скріншоті внизу можна побачити, як повинен виглядати розрив у кінці сторінки.

Після того як розриви розділів встановлені в потрібні позиції, потрібно встановити курсор на сторінку, яка повинна бути альбомній, перейти на вкладку «Розмітка сторінки», натиснути на кнопку «Орієнтація» і вибрати варіант «Альбомна».

Якщо все було зроблено правильно, то у вас вийде одна сторінка альбомна, а інші книжкові. Якщо щось не виходить, то, швидше за все, проблема в розміщенні розривів.

Як зробити одну сторінку альбомній через параметри сторінки

Також є й інший спосіб зробити одну сторінку альбомній, а іншу книжкової. Він трохи більш заплутаний, ніж вищеописаний, але його також можна використовувати.

Для того, щоб скористатися цим способом вам потрібно встановити курсор на сторінку, яка йде перед тією, яка повинна бути альбомній. Після цього вам потрібно перейти на вкладку «Розмітка сторінки», і за допомогою невеликої кнопки відкрити вікно «Параметри сторінки». Якщо у вас Word 2003, то для того щоб відкрити вікно «Параметри сторінки» скористайтесь меню «Файл - Параметри сторінки».

Після цього вам потрібно вибрати орієнтацію «Альбомна» і застосувати цю настройку «До кінця документа».

Після збереження налаштувань за допомогою кнопки «Ok» всі сторінки, які будуть нижче обраної, перейдуть в альбомну орієнтацію. Тепер вам потрібно встановити курсор на ту сторінку, яку ви хочете зробити альбомній, і знову відкрити вікно «Параметри сторінки». На цей раз вам потрібно вибрати книжкову орієнтацію і застосувати її до кінця документа.

Після збереження налаштувань за допомогою кнопки «Ok» ви отримаєте одну сторінку, а альбомній орієнтації, а решта в книжковій.