Як підрахувати суму в Excel - все про комп'ютери


Табличний процесор Excel – відмінне рішення для обробки різного роду даних. З його допомогою можна швидко проводити розрахунки з регулярно змінюються даними. Однак Excel досить складна програма і тому багато користувачів навіть не починають її вивчати.

У даній статті ми розповімо про те, як підрахувати суму в Excel. Сподіваємося, що цей матеріал допоможе вам познайомитися з Excel і навчитися використовувати його основні функції.


Як порахувати суму стовпця Excel

Якщо вам необхідно порахувати суму стовпця в Excel, то це робиться досить просто. Для цього вам знадобиться кнопка «Авто сума». Вона знаходиться на вкладці «Головна» (праворуч, в самому кінці вкладки).

Також кнопка «Авто сума» дублюється на вкладі «Формули».

Для того щоб порахувати суму стовпця, виділіть стовпець з допомогою миші та натисніть на кнопку «Авто сума».

Після виділення стовпця з даними і натискання на кнопку «Авто сума» Excel автоматично згенерує формулу для підрахунку суми стовпця і вставити його в клітинку відразу під стовпцем з даними.

Якщо таке розташування суми стовпця вам не підходить, то ви можете самі вказати, де хочете розташувати суму. Для цього потрібно вибрати відповідну для суми комірку, натиснути на кнопку «Автосума», а потім виділити мишкою стовпець даних і натиснути на клавішу Enter на клавіатурі.

В цьому випадку сума стовпця буде розташована не під стовпцем з даними, а у вибраній комірці таблиці.

Як порахувати суму певних комірок в Excel

Якщо вам потрібно порахувати суму певних комірок в Excel, то це також можна зробити за допомогою функції «Авто сума». Для цього потрібно виділити мишкою клітинку таблиці, яку ви хочете помістити суму, натиснути на кнопку «Авто сума» і вибрати потрібні комірки утримуючи затиснутою клавішу CTRL на клавіатурі. Після того, як потрібні комірки вибрані, натисніть на клавішу Enter на клавіатурі, і у вибраній комірці таблиці буде поміщена сума.

Крім цього, ви можете вписати формулу для підрахунку суми певних осередків вручну. Для цього встановіть курсор там, де повинна знаходиться сума, а потім введіть формулу в форматі: =СУММ(D3; D5; D7). Де замість D3, D5, D7 – адреси потрібних вам осередків. Зверніть увагу, адреси комірок вводяться через кому, після останньої клітинки кома не потрібна. Після введення формули натисніть клавішу Eneter та у вибраній комірці з'явиться сума.

Якщо формулу потрібно відредагувати, наприклад, вам потрібно змінити адреси комірок, то для цього треба виділити комірку з сумою і змінити формулу в рядку формул.


Як швидко подивитися суму в Excel

Якщо вам потрібно швидко подивитися яка сума вийде якщо скласти певні комірки, і при цьому вам не потрібно виводити значення суми в таблицю, то ви можете просто виділити комірки і подивитися вниз вікна Excel. Там ви зможете знайти інформацію про суму виділених осередків.

Також там буде вказано кількість виділених осередків та їх середнє значення.