3д моделювання онлайн - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Робота з тривимірним графічним дизайном сьогодні використовується в безлічі сфер людської життєдіяльності, а професія 3D-дизайнера – людини, на професійній основі займається 3D-моделюванням, цінується як у Росії, так і за кордоном. При цьому інструментами 3D-дизайну стають як професійні програми (рівня «3D Studio MAX», «Autodesk 123D», «Google ScketchUp» та інших), так і безкоштовні онлайн програми, що дозволяють виконувати 3д моделювання прямо у вікні вашого браузера. В даному матеріалі я розповім, як виконати 3д моделювання онлайн, і які мережеві інструменти нам в цьому допоможуть.


Вчимося моделювати онлайн в 3d


Зміст статті:

 • 1 Специфіка реалізації 3д моделювання онлайн
 • 2 Інтернет-ресури для 3D моделювання у режимі онлайн
 • 3 «Planner 5D» - ресурс планувальник кімнат і дизайн інтер'єру
 • 4 «Clara.io» дозволяє моделювати меблі та кімнати
 • 5 Ресурс проектувальник «Vectary»
 • 6 Ресурс kuhni.vardek.ru
 • 7 Flash-програма «Doodl 3D»
 • 8 Висновок

 • Специфіка реалізації 3д моделювання онлайн

  У мережі існують кілька онлайн-сервісів, що дозволяють створити 3д модель онлайн. Більшість з них вимагають наявності у користувача базових знань про 3d-моделюванні, але є і ряд ресурсів, що дозволяють зайнятися 3D-моделюванням без необхідної попередньої підготовки (особливо це стосується 3D дизайну житлових інтер'єрів).


  При цьому робота з більшістю цих сервісів будується за таким алгоритмом: ви потрапляєте на ресурс, проходьте просту реєстрацію (при необхідності), і починаєте створення потрібної вам моделі. При цьому вам пропонують або почати моделювання з нуля, або використовувати вже готові моделі і шаблони, що значно полегшить створення потрібних вам 3D-об'єктів.


  Виконуємо 3д-моделювання


  Інтернет-ресури для 3D моделювання у режимі онлайн

  Перейдемо до розгляду ресурсів для 3Д-моделювання. Описувані мною ресурси мають безоплатний характер, досить функціональні, і можуть стати в нагоді широкому колу користувачів для вирішення різноманітних завдань в 3Д-моделювання.

  «Planner 5D» - ресурс планувальник кімнат і дизайн інтер'єру

  «Planner5D» - умовно-безкоштовний сервіс онлайн, що дозволяє користувачам без спеціальних знань здійснювати проектування приміщень. Розробляти дизайн інтер'єру приміщень, а потім і переглядати отриманий результат за допомогою технології тривимірної візуалізації. Завдяки технології HTML5 можна працювати з сервісом за допомогою браузера на ПК, так і встановивши мобільний додаток «Planner 5D» на Android або iOS, і з їх допомогою виконувати 3d моделювання онлайн безкоштовно.


 • Щоб почати роботу з сервісом перейдіть на ресурс planner5d.com.
 • натисніть на кнопку «Create project (створити проект).

 • Натисніть на кнопку «Create a Project» для створення вашого проекту


  Після того, сервіс запропонує вам зробити вибір з трьох опцій:


 • «Start from scratch» створити " з нуля) – дозволяє створити ваш власний план приміщення, а потім додати до нього кімнати і предмети інтер'єру;
 • «My projects» мої проекти) – дозволяє відкривати раніше збережені вами проекти;
 • «Templates» (шаблони) – дозволяє вибрати один із наявних на ресурсі шаблонів, і модифікувати його під свій смак.


  «Start from scratch» для початку нового проекту


 • наприклад, після вибору першого варіанту («Start from scratch»), ви перейдете в екран створення вашої моделі. Спочатку ви побачите інструкцію англійською мовою, і можете з нею ознайомитися (або просто закрити її, натиснувши на хрестик праворуч зверху).

  Ліворуч вам будуть доступні різні моделі кімнат, вікон, дверей, предметів інтер'єру і так далі, а праворуч – різні опції роботи з файлом, а також можливість перегляду вашого інтер'єру в 3Д (кнопка «3D»). Для приміщення будь-якого елемента в вашу модель потрібно вибрати його зліва (клікнувши на нього), і, затиснувши кнопку, перетягнути його в потрібне місце на створюваному вами об'єкті.

  Для збереження отриманого вами результату служить кнопка «Save» праворуч.


  Панель інструментів і робоча площа сервісу «Planner 5D»


  Корисно знати: Автокад онлайн — креслити безкоштовно.

  «Clara.io» дозволяє моделювати меблі та кімнати

  Інший англомовний ресурс для 3Д-моделювання – це Clara.io. Ресурс дозволяє з допомогою вашого браузера здійснювати 3Д-моделювання будинку, анімацію і рендеринг, а потім ділитися своїми роботами з іншими людьми, і це без необхідності установки будь-яких зовнішніх програм..

 • Для початку роботи з цим сервісом перейдіть на ресурс Clara.io, пройдіть просту реєстрацію (зверху праворуч).
 • Після цього система запропонує вам вибрати план (вибираємо безкоштовний – «Free»), і натискаємо на «Start editing» - «New scene».
 • Після цього система запропонує вам почати з абсолютно порожній заготовки («Create Empty Scene»), або використовувати одну з наявних праворуч.
 • Виберіть потрібний варіант, на наступному екрані визначитеся з назвою вашому моделі (Name). Потім виберіть специфіку цільового візуалізації (Target Rendering), і особливість доступу до вашого файлу (Access control). Потім натисніть на «Create».
 • Ви перейдете в режим редагування і зможете створити свою 3Д-модель. Після її створення ви зможете поділитися вашою роботою з іншими людьми натиснувши кнопку «Share» праворуч.

 • Робоче вікно мережного ресурсу «Clara.io»


  Ресурс проектувальник «Vectary»

  «Vectary» – ще один англомовний безкоштовний мережевий інструмент для 3D-моделювання кухні, будинку і інтер'єру. Його особливістю є простота і відсутність тривалих процедур реєстрації, ви просто переходите на ресурс і починаєте працювати.

  Редактор складається з робочої сцени, панелі інструментів, перемикачів, вибору, Центру Допомоги (Help Center) і загальної статистики по виконуваного проекту. Зліва ви можете вибрати інструменти для створення 3Д-моделі, а зберегти отриманий вами результат ви зможете, натиснувши на «Save» зверху.


  Робоче вікно ресурсу «Vectary»


  Ресурс kuhni.vardek.ru

  Вітчизняний мережевий ресурс kuhni.vardel.ru дозволяє вам спроектувати вашу майбутню кухню в режимі 3д моделювання онлайн російською. До його плюсів слід віднести, насамперед, російськомовний інтерфейс, який доведеться впору людям, не знайомим з англійською мовою.

 • Для роботи з цим сервісом перейдіть на сайт kuhni.vardel.ru і натисніть на кнопку «Запустити конструктор».
 • Перед вами відкриється вікно редагування ліворуч буде розташована панель з набором необхідних інструментів для створення моделі кухні елементів, праворуч – інструменти для збереження отриманого результат, його печатки і так далі.

 • Каталог елементів у «kuhni.vardek.ua»


  Flash-програма «Doodl 3D»

  Ну і закінчити свій огляд мережевих програм для 3D-моделювання я хочу мережевий флеш - програмою, яку ви можете знайти на сайті games-flash-online.com. Дана програма дозволяє вам спробувати свої сили в 3Д-моделювання з самих азів, дозволяючи будувати і переглядати в 3D-режимі векторні фігури.

 • Для роботи з нею перейдіть за вказаною мною посиланням, і натисніть на кнопку «Create a new project». Потім обираєте пункт «Edit model».
 • Для створення точок і ліній є клавіші праворуч («Add point» – «Додати точку», «Delete point» – «Видалити точку» і так далі).

 • Робоче вікно «Doodl 3D»


  Висновок

  Крім перерахованих мною ресурсів, що дозволяють виконати online 3д моделювання, існує достатня кількість стаціонарних програм, що дозволяють розробляти 3Д-графіку («Blender», «Sculptris», «Scetchup» та інші). При цьому до плюсів згаданих мною ресурсів я б відніс, в першу чергу, відсутність необхідності завантажувати і встановлювати на комп'ютер зайві програми – ви просто переходите на один зі згаданих ресурсів, пройдіть швидку реєстрацію (при необхідності), і починаєте працювати.

  Рекламний блок