Як зробити дріб у Word - все про комп'ютери


З усіх математичних формул, звичайні користувачі найчастіше стикаються з десятковими дробами. Тому дуже важливо вміти працювати з ними в текстовому редакторі Word. У даному матеріалі ми розповімо про те, як зробити дріб у Word 2007, 2010, 2013 і 2016.


Отже, для того щоб зробити дріб у Ворді 2007, 2010, 2013 або 2016 вам необхідно перейти на вкладку «Вставка» і там натиснути на кнопку «Формула». Після цього на екрані з'явиться список декількох популярних формул. Але, вони вам, швидше за все, не підійдуть. Тому вибираємо варіант «Вставити нову формулу».

Після цього у вашому документі Ворд з'явиться плаваюча рамка для введення формули.

Виберіть цю рамку і перейдіть на вкладку «Конструктор». На цій вкладці ви знайдете кнопки для вставки різноманітних формул. Для того щоб зробити дріб у Word натисніть на кнопку «Дріб» і в меню вибрати один із запропонованих варіантів дробів.

Для прикладу виберемо перший варіант. Після цього в документі Ворд з'явиться звичайна десяткова дріб без чисел. Для того щоб ввести потрібне число виберіть один з квадратів за допомогою мишки.

В результаті у вас вийде дріб як на скріншоті нижче.


Як написати дріб у Word вручну

Крім цього, якщо у вас Windows 7 або більш сучасна версія Windows, то ви можете не користуватися конструктором формул у Word, а замість цього ввести формулу вручну. Для цього відкрийте меню «Пуск» і знайдіть там «Панель математичного введення.

Після цього з'явиться плаваюче вікно для ручного введення математичних формул. Встановіть курсор там, де ви хочете написати дріб у Word і від руки введіть потрібну дріб в панелі математичного введення. Після того як формула буде готова, просто натисніть кнопку «Вставити» і дріб буде вставлена в те місце документа Word, де був встановлений курсор.


Як написати дріб в будь-якому місці документа Word

У Ворді 2007, 2010, 2013 або 2016 дробу відображаються як простий текст. Тому їх можна тільки вирівнювати по лівому/правому краю або центру. При цьому розмістити дріб в будь-якому місці документа або зробити обтікання текстом не можна. Якщо вам необхідно написати дріб в довільному місці документа Ворд, то ви можете вдатися до функції, яка називається «Напис» (або «Текстове поле» якщо у вас Ворд 2013 або 2016).

Для цього перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «Напис» (або «Текстове поле») і виберіть варіант «Проста напис».

В результаті в документі з'явиться рамка з текстом. Видаліть наявний у рамці текст і вставте замість нього формулу, так як це описано вище. В результаті у вас повинна вийти така конструкція як на скріншоті нижче. Рамка, всередині якої розміщено дріб.

Таку рамку можна розташувати у довільному місці документа і зробити обтікання текстом.