Vulkan Run Time Libraries 1.0.11.1 що це за програма - комп'ютерна діагностикаПід час роботи на комп'ютері користувач може помітити, що в меню кнопки «Пуск» з'явився ярлик під назвою Vulkan Run Time Libraries 1.0.11.1. Деякі користувачі можуть прийняти його за чергову вірусну програму, але я б радив не поспішати з висновками. У цьому матеріалі я розповім, що це таке Vulkan Run Time Libraries 1.0.11.1, поясню, як даний софт потрапляє на комп'ютер і яке його призначення.


Vulkan


Зміст статті:

 • 1 Що це за програма Vulkan Run Time Libraries
 • 2 Основні цілі створення Vulkan
 • 3 Звідки Vulkan на моєму комп'ютері
 • 4 Приклади використання Vulkan в іграх
 • 5 Як видалити Vulkan
 • 6 Висновок

 • Що це за програма Vulkan Run Time Libraries

  Vulkan Run Time Libraries – це інтерфейс програмування додатків (API) для створення двомірної і тривимірної графіки. На думку творців – компанії Lunarg Inc, даний API повинен прийти на зміну Open GL, ставши наступним поколінням розвитку можливостей концепту Open GL. Спочатку Vulkan носив назву «glNext» («наступний GL»), але, врешті-решт, розробники вирішили наділити своє дітище унікальною назвою.


  Відмітна властивість даного продукту – це його кросплатформеність, тобто можливість використання на різних платформах та операційних системах (Windows XP, Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1, Android, Linux, SteamOS і ін).

  Вперше Vulkan був представлений на конференції розробників ігор (GDC) у 2015 році в Сан-Франциско. Презентували його представники Khronos Group – промислового консорціуму, зайнятого просуванням і розвитком різних відкритих API.

  тобто, за своєю суттю, Vulkan – це своєрідна альтернатива DirectX 12, але на відміну від свого аналога вона працює не тільки на Windows 10, але і на інших платформах та операційних системах. Після того, як ми дізналися, що це за програма Vulkan Run Time Libraries 1.0.11.1 поговоримо про цікаве.


  Порівняння графічних програм


  Основні цілі створення Vulkan

  Як уже зазначалося, даний API Vulkan Run Time Libraries 1.0.11.1 створений в першу чергу для ефективної роботи з двомірної і тривимірної графікою. Інтерфейс надає розробнику безпосередній контроль над роботою графічного процесора з метою досягнення максимальної продуктивності і меншого споживання ресурсів комп'ютера. Заявлена робота з більш простими і «легкими» драйверами, більш ефективна, ніж у конкурентів, робота з багато завданнями і оптимальна робота з навантаженням на центральний процесор.


  Ясно, що ця програма Vulkan 1.0 5.1 дозволяє ефективно працювати з іграми, інтерактивними книгами та іншими графічними додатками, забезпечуючи кращі результати, ніж його аналоги-конкуренти Direct3D 12 і Mantle.

  Спостерігати різницю в роботі Vulkan і Open GL можна на відео:

  Звідки Vulkan на моєму комп'ютері

  Зазвичай Vulkan встановлюється на комп'ютер користувача з драйверами для графічних карт Nvidia (компанія AMD Radeon поки залишається незацікавленої в дистрибуції API Vulcan, але заявляє про підтримку даного API своїми пристроями на базі ядра CGN). За заявою представників Nvidia, компанія випустила драйвера з підтримкою Vulkan для ОС Windows, Android і Linux, обіцяючи збільшення загальної продуктивності ігор, поліпшеною деталізації графіки, більш високого FPS і ще ряд бонусів.

  Зазвичай цей API на своєму комп'ютері ви можете знайти за адресою C:\Program Files\VulkanRT\1.0.11.1.


  Розташування VulkanRT


  Приклади використання Vulkan в іграх

  Першим репрезентатором роботи Vulkan Run Time Libraries 1.0 5.1 в іграх стала гра The Talos Principles хорватської компанії Croteam. Після перших успіхів підтримка Vulkan була реалізована в таких іграх як Dota 2, Need for Speed, Vainglory, Heroes of Incredible Tales, а зовсім недавно був випущений патч для гри Doom, в якому промальовування графіки та розрахунок фізики був покладений на розглянутий мною API.

  Як Doom виглядає на Vulkan ви можете подивитися ось:

  Як видалити Vulkan

  Оскільки даний софт носить цілком офіційний характер, ви можете видалити його через стандартне видалення програм, знайшовши в списку додатків згадка про Vulcan Libraries і клікнувши на цю назву. Але робити це не рекомендується!


  Видалення програми Vulkan Run Time Libraries


  Висновок

  Що це за програма Vulkan Run Time Libraries? Як бачимо, API Вулкан призначений для поліпшення роботи графічної складової сучасних комп'ютерних ігор і інших додатків, що використовують 2D і 3D графіку. При цьому його активне впровадження в різних додатках тільки починається, і перспективи масового використання цього API ще тільки починають вимальовуватися. Але якщо ви вважаєте це додаток Vulkan Run Time Libraries зайвим на вашому ПК, тоді ви можете його легко і просто видалити.