Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера - все про комп'ютери


Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера? З таким питанням стикаються багато користувачів проводового інтернету. Необхідність дізнатися MAC-адресу комп'ютера може виникнути при налаштування роутера або інших діях, пов'язаних з локальною мережею.

У даній статті ми розглянемо кілька способів, які дозволяє швидко дізнатися MAC-адресу вашого комп'ютера. Але, перед тим як приступати до основної частини статті потрібно зробити одне важливе зауваження. MAC адресу буває не біля комп'ютера, а у мережевої карти. Іншими словами біля комп'ютера може бути кілька MAC адрес, якщо у нього кілька мережевих карт. Наприклад, комп'ютер може бути мережева карта Ethernet і модуль WiFi. У цьому випадку мережевої карти і модуля WiFi будуть різні MAC адреси.


Ви можете дізнатися MAC-адресу комп'ютера, подивившись інформацію про мережевому підключенні

найпростіший спосіб дізнатися MAC комп'ютера, це подивитися інформацію про мережевому підключенні. Для цього клікніть по іконці мережевого підключення на панелі завдань натисніть на посилання «Центр управління мережами і загальним доступом».

Також ви можете відкрити «Центр управління мережами і загальним доступом» і через Панель управління, для цього потрібно клікнути по посиланню «Перегляд стану мережі та завдань».

Після того як ви відкриєте вікно «Центр управління мережами і загальним доступом» вам потрібно клікнути по посиланню «Підключення по локальній мережі».

А у вікні натиснути на кнопку «Відомості».

Після цього перед вами відкриється вікно з інформацією про даному мережевому підключенні.

Тут ви зможете дізнатися MAC комп'ютера, а також IP-адреса та інші дані про конфігурацію локальної мережі.

Як дізнатися MAC-адресу за допомогою команди GETMAC

Якщо зазначений вище спосіб здається вам занадто складним, ви можете скористатися командним рядком. Відкрийте командний рядок і введіть команду GETMAC. Після цього система відобразить список мережевих карт з їх MAC адресами.

Даний спосіб дозволяє дуже швидко дізнатися MAC-адресу комп'ютера.

Ви можете дізнатися MAC-адресу комп'ютера за допомогою команди IPCONFIG /ALL

Крім GETMAC ви можете використовувати команду IPCONFIG /ALL. Відкрийте командний рядок і введіть в неї команду IPCONFIG /ALL. Після введення цієї команди ви побачите докладну інформацію про всі з'єднання на вашому комп'ютері.

Для того, щоб дізнатися MAC-адресу знайдіть потрібне вам підключення і подивіться фізична адреса. Фізична адреса-це і є ваш MAC-адресу.

Використовуючи IPCONFIG /ALL потрібно бути уважним, оскільки дана команда виводить інформацію відразу про всі підключення, у кожного з яких є свій MAC-адресу. Для того щоб не заплутатися найлегше орієнтуватися на назву мережевої карти, воно вказане в полі «Опис».

до Речі, команда IPCONFIG /ALL є у всіх популярних операційних системах. Єдина відмінність це написання самої команди:


Linux ifconfig -a | grep HWaddr FreeBSD ifconfig|grep ether Mac OS X ifconfig Solaris ifconfig –a HP-UX /usr/sbin/lanscan QNX4 netinfo –l QNX6 ifconfig або nicinfo