NFC на телефоні що це - комп'ютерна діагностика


Напевно деякі з моїх читачів чули про технології NFC». Ряд людей досить активно використовує цю технологію у своїй життєдіяльності, але абсолютна більшість користувачів не знайомі з нею і досить смутно розуміє, що це таке і як воно працює. Цей матеріал покликаний пролити світло на дану тему, в ньому я докладно розповім, що це NFC на телефоні, познайомлю читача з історією даної технології, розповім які принципи її функціонування та як нею користуватися.


NFC - технологія для бездротової передачі даних


Зміст статті:

 • 1 Що таке NFC в смартфоні?
 • 2 Історія NFC
 • 3 Переваги і недоліки NFC
 • 4 Що таке мітка NFC
 • 5 Як дізнатися, чи є на телефоні NFC
 • 6 Як користуватися NFC на смартфоні
 • 7 Відео-огляд Near Field Communication

 • Що таке NFC в смартфоні?

  Даний термін NFC являє собою абревіатуру від слів «Near Field Communication» (в перекладі «зв'язок ближнього поля»). Таку назву взято не випадково, так як NFC являє собою технологію бездротової передачі даних на короткі (до 4 см) відстані з допомогою радіохвиль.


  Зазначена технологія є розширенням можливостей існуючого раніше стандарту безконтактних карт (кодифікація ISO 14443). НФС працює на основі дії індукції магнітного поля і взаємозв'язку рамкових антен, її робоча частота становить 13, 56 МГц, при цьому швидкість обміну даними тут невелика, всього лише 424 Кбіт/c.

  Завдяки своїм малим розмірам, швидкості з'єднання і низькому енергоспоживанню дана технологія масово використовується в невеликих пристроях (так званих «мітках NFC», смартфонах, пластикових картах тощо). Якщо ви досі не знаєте, що таке телетайп в телефоні рекомендую ознайомитися за посиланням.

  Що це NFC і навіщо воно смартфону [відео]:  Історія NFC

  Для того, щоб краще зрозуміти, що це NFC у вашому телефоні я рекомендую подивитися відеролікі вище, а ми рухаємося далі і вивчимо історію даної технології. Своїми коренями НФС йде в технологію «радіочастотної ідентифікації» (по-англійськи RFID), що бере початок ще з 1983 року. Технологія Near Field Communication дозволяла допомогою радіосигналів записувати потрібні дані, що зберігаються в спеціальних RFID-мітках.

  Роком народження ж самої НФС прийнято вважати 2004 рік, коли три IT гіганта – Sony, Philips і Nokia створили «форум NFC», некомерційну організацію, покликану сприяти створенню єдиного інтерфейсу взаємодії пристроїв, що працює на підставі простого дотику один до одного.

  Завдяки подальшому розвитку даної технології в 2006 з'явилися так звані «мітки НФС», в 2007 вперше подібна позначка була впроваджена в Nokia 6131, а в 2009 форумом NFC був створений стандарт Peer-to-Peer, що дозволяє смартфонів з допомогою НФС обмінюватися один з одним контактами, посиланнями, ініціалізувати Bluetooth і так далі.

  Нині ж технологія НФС включена в функціонал безлічі мобільних пристроїв (підтримка даної технології з'явилася в ОС Android версії 4.0), ми можемо зустріти мітки НФС в метро і супермаркетах, на пам'ятках архітектури, банківських картах і так далі.

  Переваги і недоліки NFC

  Які ж переваги NFC перед іншими альтернативними технологіями (тієї ж Bluetooth)? Вони наступні:

 • Малий радіус дії. З-за того, що НФС працює на малому радіусі дії, дуже низька ймовірність перехоплення наявних даних. Це особливо актуально при грошових транзакцій, що зменшує можливість їх крадіжки;
 • Швидке з'єднання між пристроями NFC. Якщо у випадку з тим же Bluetooth на встановлення з'єднання необхідно якийсь час, то на НФС-з'єднання відбувається практично миттєво;
 • Малий розмір пристроїв. Чіп НФС може бути поміщений куди завгодно, і це створює величезне поле можливостей для його застосування;
 • Невелика вартість. Мітки NFC можна придбати за зовсім невелику суму, при цьому вони вільно програмуються за допомогою смартфона.
 • Основним недоліком даної технології є мала швидкість передачі даних. Щоб компенсувати це, деякі програми намагаються поєднувати технологію НФС з Bluetooth і Wi-Fi (при установці з'єднання між пристроями використовуючи швидкість НФС, а при передачі самих файлів – Bluetooth і Wi-Fi).

  Що таке мітка NFC

  Звичайно, міткою NFC називається невеликий пристрій, оснащений NFC-чіпом. Така мітка не має свого пристрою харчування, харчуючись від приймача (смартфону), без якого вона просто марна.

  Зазвичай такі позначки мають форму невеликих прозорих (або забарвлених) кружечків, які можуть бути вбудовані в афіші, пам'ятники, рекламні щити, стенди в магазинах і так далі. Якщо ваш телефон має вбудований модуль НФС, то ви можете зчитувати інформацію з такої мітки (наприклад, прочитавши мітку НФС на пам'ятнику, ви отримаєте інформацію про дату створення пам'ятника, його творця і так далі).


  Типова мітка НФС


  Як дізнатися, чи є на телефоні NFC

  Отже, ви вирішили скористатися перевагами технології NFC, і при цьому вас цікавить, як дізнатися чи є NFC на вашому смартфоні, читаємо далі. Зазвичай виробники в технічних характеристиках свого апарату вказують наявність технології НФС (ви можете пошукати інформацію в інструкції до свого телефону). Крім того, згадка про наявність НФС можна побачити на акумуляторі вашого смартфона (або під ним).


  Перевіряємо підтримку технології NFC на телефоні


  Якщо ж зовнішні атрибути наявності НФС не були виявлені вами, тоді перейдіть в налаштування вашого Android-смартфона, виберіть там пункт «Бездротові мережі» (або «Додаткові налаштування), і якщо ваш телефон підтримує дану технологію, тоді ви побачите там відповідний пункт (потрібно поставити галочку для його активації).

  Що стосується iPhone, то технологія НФС була реалізована починаючи з iPhone 6. На більш ранніх моделях дана технологія відсутня.

  Як користуватися NFC на смартфоні

  Для використання функції NFC перейдіть в Налаштування вашого пристрою і активуйте функцію NFC» (зазвичай він знаходиться в «Бездротові мережі», але можуть бути варіації знаходження даного пункту, пов'язані з конкретною версією вашої операційної системи). Також необхідно задіяти опцію «Android Beam», і подбати про те, щоб не одне з двох пристроїв (якщо обидва смартфони) не мало заблокований екран чи не перебувало в сплячому режимі. Сподіваюся ви зрозуміли, що це за технологія NFC і тепер ми навчимося її користуватися.


  Включаємо обмін даними


  Якщо ж один з пристроїв звичайна мітка НФС, то буде достатньо піднести до неї смартфон задньою стороною (з раніше активованими функціями NFC і Android Beam) і дочекатися характерного звукового сигналу, після чого вміст мітки буде зчитано і з'явиться на екрані ПК (якщо вміст призначений для звичайної візуальної демонстрації). Така технологія схожа на відому технологію QR-кодів, яка працює схожим чином.


  Прикладаємо телефон позначки NFC


  Якщо ж ви хочете передати інформацію з одного смартфона на інший за допомогою НФС, тоді перейдіть на пристрої-донорі контент, яким ви хочете поділитися і піднесіть пристрою задніми панелями один до одного (якщо обидва смартфони). Пролунає характерний звуковий сигнал, зображення на екрані може трохи зменшиться, і з'явиться напис «Натисніть, щоб передати дані». Тапніте і утримуйте для підтвердження передачі, після закінчення передачі ви почуєте характерний сигнал.


  Обмін інформацією між телефонами


  Таким чином, можна ділитися не тільки фото, але і посиланнями, віртуальними візитками, текстовими та apk-файлів та іншою інформацією порівняно невеликого розміру. Для передачі файлів великих розмірів краще використовувати інші шляхи (Bluetooth, Wi-Fi та ін).

  Крім того, існує ряд зовнішніх додатків, що використовують бездротову дистанційну технологію у своїй роботі. Наприклад, у додатках File Expert HD, Send! File Transfer технологія NFC призначається для швидкого встановлення з'єднання, а для передачі даних використовуються Bluetooth або Wi-Fi, що гарантує більш швидку передачу об'ємних файлів.

  Для запису ж інформації на позначки NFC слід скористатися функціоналом таких додатків NFC ReTag, ABA NFC, SmartTag Maker та інші.

  Відео-огляд Near Field Communication

  Після того, як ми розібралися, що це таке NFC в телефоні можна зробити висновок, що дана технологія стала невід'ємною частиною нашого життя. Багато хто з нас можуть побачити її застосування при роботі з терміналами і банківськими операціями, при передачі інформації між смартфонами, в публічному транспорті та в багатьох інших місцях і сферах суспільного життя. При цьому функціонал НФС продовжує розширюватися і вдосконалюватися, і, впевнений, ми ще не раз зустрінемося з технологіями на базі NFC в майбутньому. Ось побачите.