Ноутбук вимикається сам по собі - все про комп'ютери

Ноутбук дуже складний пристрій. Конструктивно він набагато складніше настільного комп'ютера. При цьому ноутбук є мобільним пристроєм, користувачі постійно носять його з собою, а значить він зазнає ударів і струсів. Тому поломка ноутбука це далеко не рідкість. Однією з найбільш типових проблем є раптові виключення. Ноутбук просто вимикається сам по собі і користувач не може на це ніяк вплинути. В даному матеріалі ми розглянемо основні причини, які можуть призводити до появи цього неприємного симптому.


Причина № 1. Перегрів.

Сучасні ноутбуки мають дуже потужну апаратну начинку, яка випромінює велику кількість тепла. Додайте сюди тонкий корпус з пластика (який не дуже добре відводить тепло) і ви зрозумієте, що охолодження ноутбука це дуже складна задача. Тому перегрів окремих компонентів – далеко не рідкісне явище для ноутбука. Якщо температура перевищить деякі граничні показники, то ноутбук вимикається.

Так що якщо ваш ноутбук вимикається сам по собі, то перше, що треба перевірити, чи це температура його компонентів. Особливу увагу потрібно звернути на температуру процесора і відеокарти, оскільки ці компоненти найбільше схильні до перегріву. Для цього можна скористатися безкоштовною програмою HWmonitor.

У більшості випадків причиною перегрівання є поломка системи охолодження або велику кількість пилу в ноутбуці. Справити подібну несправність самостійно неможливо. Тому при перших підозрах на перегрів потрібно відразу звертатися в сервісний центр.

Причина № 2. Акумулятор.

Якщо ноутбук вимикається тільки під час роботи від акумулятора, то, можливо, його акумулятор вийшов з ладу. В цьому випадку акумулятор потрібно міняти на новий або ремонтувати. Якщо ви впевнені, що проблема в акумуляторі, то ви можете замінити самостійно.

Причина № 3. Блок живлення.

Ще одна типова проблема, яка може призводити до того, що ваш ноутбук буде виключатися сама по собі, це поломка блоку живлення. Якщо проблема в блоці живлення, то ноутбук буде відмінно працювати від батареї і вимикатися після підключення блоку живлення. Також для поломок в блоці живлення характерні вимкнення при збільшенні навантаження на ноутбук. Наприклад, ноутбук може відмінно працювати з офісними програмами, але варто запустити гру або вимогливу програму, як ноутбук вимикається. Як і акумулятор, блок живлення можна замінити без відвідування сервісного центру.

Причина № 4. Програмні проблеми.

Проблеми на програмному рівні також можуть призводити до вимиканням або перезавантаженням ноутбука. Причина може бути в зараженні вірусами, пошкодження системних файлів, конфлікт між програмами та драйверами. Зазвичай програмні вимикання ноутбука відбуваються разом з появою синього екрану смерті (або так званого BSoD).

Якщо ви бачите синій екран смерті, а потім ваш ноутбук вимикається або йде на перезавантаження, значить, швидше за все, у вас програмні проблеми. Перевірте комп'ютер на віруси, видаліть недавно встановлені програми і драйвери. Якщо нічого не допоможе, спробуйте перевстановлення Windows.

Причина № 5. Проблеми з жорстким диском.

Жорсткий диск це досить крихке пристрій, він погано переносить удари і струси. Тому в ноутбуках жорсткі диски ламаються набагато частіше, ніж у настільних комп'ютерах. Якщо разом з виключення на ноутбуці спостерігаються підвисання при роботі з файлами, то можливо проблема в жорсткому диску.

Жорсткі диски не піддаються ремонту, але їх легко замінити. У більшості ноутбуків до жорсткого диска є доступ через спеціальний люк у нижній частині корпусу. В одній з наших статей ми вже розповідали про те, як замінити жорсткий диск на ноутбуці.

Причина № 6. Інші несправності.

Існують і інші причини, які можуть призводити до того, що ноутбук буде виключатися сама по собі. Наприклад, в материнській платі ноутбука може з'явитися микротрещена. Такий дефект може проявляти себе тільки час від часу, тому діагностувати його дуже важко. Якщо ви не можете визначити чому ваш ноутбук вимикається сам по собі, то вам варто звернутися в сервісний центр.