Як відключити стеження в Windows 10 - все про комп'ютери

Вихід Windows 10 викликав у багатьох користувачів захват. У Windows 10 були виправлені багато недоліків Windows 8, зокрема було повернуто всіма улюблене меню «Пуск».

Але, частина користувачів зустріли нову систему насторожено. В основному з-за повідомлень про те, що Windows 10 стежить за користувачами. У цій статті ми розповімо про те, як відключити стеження в Windows 10 стандартними способами, а також розглянемо ряд програм, які дозволяють повністю позбутися від стеження.


Відключаємо стеження в Windows 10 стандартними способами

Якщо ви хочете відключити стеження в Windows 10, то перше, що потрібно зробити, це відкрити налаштування пошуку. Для цього клікніть по кнопці пошуку, а потім по кнопці з зображенням шестерні.

Після цього перед вами з'являться налаштування Кортани і налаштування пошуку в Інтернеті. Поки що Кортана відключена в Росії, але все одно слід переконатися, що перемикач перебуває в положенні «Викл». Також тут потрібно вимкнути «Пошук в Інтернеті». Після внесення цих налаштувань натисніть на посилання «Інші параметри конфіденційності для того щоб перейти до інших налаштувань, які дозволяють відключити стеження в Windows 10.

Після цього перед вами відкриється вікно «Конфіденційність» на вкладці «Загальні». Для того щоб відключити стеження переводимо всі перемикачі в положення «вимкнуто».

Також на вкладці «Загальні» ви можете натиснути на посилання «Управління отриманням реклами від Microsoft та іншими відомостями про персоналізації». Після натискання на цю посилання відкриється веб-сторінка з налаштуваннями персоналізованої реклами від Майкрософта. На цій сторінці потрібно натиснути на кнопку «Вибрати».

А потім перевести перемикач в положення «Вимкнено». Дана функція не вимикає показ реклами, але тепер відображається реклама не буде залежати від ваших уподобань.

Після цього повертаємося до вікна «Конфіденційність» і переходимо на вкладку «Розташування». Тут можна відключити стеження за вашим місцем розташування. Для цього переводимо перемикач в положення «Вимкнуто». Але, потрібно пам'ятати, що відключення даної функції може порушити роботу деяких програм, пов'язаних з навігацією.

Також на вкладці «Розташування» є кнопка для очищення журналу відомостей про ваше розташування. Не забудьте натиснути на неї також.

На вкладках «Камера» і «Мікрофон» можна відключити доступ додатків до цих пристроїв. Якщо не плануєте користуватися камерою або мікрофоном, то сміливо відключайте.

Наступна вкладка – Мова, рукописне введення і введення тексту. На даній вкладці можна відключити стеження Windows 10 за набраним вами текстом. Для того щоб відключити цю функцію натисніть на кнопку «Зупинити стеження», а потім підтвердіть відключення натисканням на кнопку «Вимкнути».

Далі переходимо на вкладку «Відомості облікового запису». Тут можна відключити доступ до даних вашого облікового запису.

Наступна дуже важлива вкладка — це «Відгуки та діагностика». Тут потрібно змінити кількість діагностичних даних, що надсилаються до корпорації Майкрософт. Відкрийте випадаюче меню і виберіть пункт «основні відомості». Це дозволить мінімізувати стеження в Windows 10.

Функції на інших вкладках можете відключити або залишити включеними. Це не принципово, оскільки ці функції мало допомагають у відключенні стеження в Windows 10.


Програми для відключення стеження в Windows 10

Як можна зрозуміти з останнього скріншоту, навіть після відключення всіх описаних функцій частина інформації буде вирушати. Це ті самі «основні відомості». Якщо ви хочете повністю відключити стеження в Windows 10, то вам доведеться вдатися до використання спеціальних програм, які блокують роботу модулів стеження.

Важливе зауваження: Описані нижче програми не були протестовані перед написанням цієї статті. Їх ефективність і безпека залишається під питанням, а дана частина статті є більше інформаційної ніж практичною. Тому при використанні цих програм потрібно проявити особливу обережність.


DoNotSpy 10

Офіційний сайт: http://pxc-coding.com/portfolio/donotspy10/

DoNotSpy 10 – це безкоштовна програма від німецького розробника. Програма підтримує англійську і німецьку мову. З її допомогою можна вимкнути телеметрії, помічника Кортана, доступ до камери і мікрофону, а також інші способи стеження.


Destroy Windows 10 Spying

Офіційний сайт: http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html

Destroy Windows 10 Spying – безкоштовна програма, яка не вимагає установки. Мова інтерфейсу – англійська. За допомогою даної програми можна відключити стеження в Windows 10, а також внести зміни у файл hosts для блокування серверів, що отримує інформацію від Windows 10.


Disable Win Tracking

Офіційний сайт: https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking

Disable Win Tracking – невелика програма з відкритим вихідним кодом, написана на Python. За допомогою даної програми можна використовувати деякі відомі способи відключення стеження в Windows 10.


O&O ShutUp10

Офіційний сайт: http://www.oo-software.com/en/shutup10

O&O ShutUp10 – безкоштовна програма для відключення стеження Windows 10 від відомого розробника програмного забезпечення O&O. Даний розробник ПЗ відомий в основному завдяки своїм продуктам по роботі з дисками. Дана компанія виробляє такі відомі програми O&O Defrag, O&O DiskRecovery і O&O RegEditor. Мова інтерфейсу O&O ShutUp10 - англійська.


W10 Privacy

Офіційний сайт: http://www.winprivacy.de/

W10 Privacy – ще одна програма від німецького розробника, на цей раз вже від іншого. Програма дозволяє відключити функції стеження в Windows 10 і новому браузері Edge. Мова інтерфейсу – тільки німецька.