Як змінити пароль на Wi-Fi - все про комп'ютери

Якщо хтось дізнався ваш пароль від Wi-Fi і тепер без попиту використовує ваш інтернет і локальну мережу, то вам необхідно терміново змінити пароль на Wi-Fi. Оскільки такий випадковий користувач може не тільки навантажувати ваш інтернет канал, але і красти дані, які ви передаєте по бездротовій мережі. У даному матеріалі ми розповімо про те, як змінити пароль на Wi-Fi мережу.

Крок № 1. Увійдіть у веб-інтерфейс роутера.

Як правило, Wi-Fi мережі будуються на базі Wi-Fi роутера. Тому для того, щоб змінити пароль на Wi-Fi вам необхідно змінити налаштування роутера.


Для того щоб отримати доступ до налаштувань роутера вам необхідно увійти в його веб-інтерфейс. Це можна зробити за допомогою браузера. Відкрийте будь-який браузер (наприклад, Firefox) і введіть в адресний рядок IP адреса вашого роутера.

Якщо ви не знаєте, IP адреса вашого роутера, то ви можете спробувати ввести 192.168.1.1 і 192.168.0.1. Швидше за все, по одному з цих адрес буде знаходитися ваш роутер.

Після того як ви ввели IP адресу роутера в адресний рядок браузера, перед вами має з'явиться вікно з вимогою ввести логін і пароль для доступу.

Вводимо логін і пароль і тиснемо на кнопку «OK». Якщо ви забули логін і пароль від роутера, то прочитайте нашу стару статтю на цю тему.

Крок № 2. Знайдіть розділ з налаштуваннями Wi-Fi мережі.

Після введення логіна і пароля ви побачите веб-інтерфейс роутера. Веб-інтерфейс це невеликий сайт, який розміщується на самому роутері.

З допомогою цього сайту ви можете змінювати налаштування роутера. Якщо ви хочете змінити пароль на Wi-Fi, то вам необхідно знайти розділ з налаштуваннями Wi-Fi мережі. Цей розділ може називатися «Бездротова мережа», «Wi-Fi» або «Wireless». Вивчіть веб-інтерфейс роутера і знайдіть цей розділ з налаштуваннями.

Крок № 3. Змініть пароль на Wi-Fi мережу.

В моєму роутер ASUS цей розділ називається «Бездротова мережа». Відкриваємо цей розділ і шукаємо поле для введення пароля Wi-Fi. У деяких роутерах для зміни пароля вам доведеться перейти до підрозділу «Безпека».

Після того як ви знайшли поле для введення пароля вам потрібно ввести новий пароль і зберегти налаштування. Все, цих простих дій достатньо для того, щоб змінити пароль на роутері.

При зміні пароля на Wi-Fi не забудьте перевірити, який метод автентифікації використовується вашим роутером. Сучасний і надійний варіант це WPA2. Також можна використовувати просто WPA. Але, ніколи не використовуйте WEP (Open System authentication або Shared Key authentication). Оскільки даний метод автентифікації дуже просто зламується будь-яким бажаючим.