Що таке CVV2/ CVC2 на карті Ощадбанку - комп'ютерна діагностика


Здійснюючи будь-яку покупку в мережі за допомогою пластикової карти, користувач може зіткнутися з необхідністю ввести в спеціальне поле платежу код CVV2/ CVC2». Уважно розглянувши обидві сторони своєї картки, власник може не виявити на ній нічого подібного, гублячись у здогадах, що це за код, і де він розташований. У цьому матеріалі я спробую допомогти таким користувачам і докладно розповім, що таке CVV2/ CVC2 на карті Ощадбанку, де він знаходиться на карті, і для чого він призначений.


Вивчаємо, що таке коди CVV2/CVC2 на картах Ощадбанку


Зміст статті:

 • 1 Що це CVV2/ CVC2 на карті Ощадбанку?
 • 2 Де знаходиться код CVV2/ CVC2
 • 3 Шахрайство з кодом CVV2/ CVC2
 • 4 Висновок

 • це CVV2/ CVC2 на карті Ощадбанку?

  Скорочення «CVV2/ CVC2» є абревіатурою від слів «Card Verification Value» (в перекладі – «значення перевірки карти») і «Card Verification Code» (в перекладі – «код перевірки карти»).


  Дані коди використовуються картки «Visa» (код CVV2), «MasterCard» (код CVC2) і «Maestro» (код CVV2) переважно для здійснення покупок онлайн, дозволяючи підтвердити наявність карти у користувача, що здійснює покупку. Таким чином, для здійснення платежу не потрібно тільки вказати повний номер карти, але і ПІБ покупця, термін дії картки, а також згаданий код CVV2/CVC2.


  Необхідні дані для здійснення покупок


  Код CVV2/ CVC2 необхідно відрізняти від PIN-коду – це абсолютно різні варіанти підтвердження оплати.

  Крім того, ваша картка має й просто код CVV/ CVC» (без двійки), який записаний на магнітну стрічку із зворотного боку картки. Він використовується при роботі з картою в банкоматах і терміналах.


  Також у нас на сайті детально розібрано, що це Payment To 7000 Payment і CH Debit RUS MOSCOW SBOL в платежах «Ощадбанку».


  Вивчаємо платежі за картками «Ощадбанку»


  Де знаходиться код CVV2/ CVC2

  Зазвичай цей код знаходиться на задній стороні картки, праворуч від стрічки для здійснення підпису (або під нею). Він складається з трьох цифр, які не відчуваються на дотик пальцями (на відміну від 16-значного номера картки). Також перед CVV2-CVC2 коду можуть бути розміщені останні чотири цифри вже згаданого 16-значного номера самої карти.


  Код CVV2/ CVC2 на карті «Ощадбанку»


  При цьому в ряді випадків код CVV2/CVC2 може розташовуватися не на задній, а передній частині карти (на деяких картах «MasterCard»). А карти «Maestro» (в тому числі і від «Ощадбанку») взагалі можуть не мати даного коду, так як їх функціонал може бути не призначений для здійснення інтернет-платежів.

  Якщо ж ви маєте справу з віртуальною картою, тоді даний код повідомляється вам при випуску картки (зазвичай вербально або через смс). Його треба зберегти і користуватися ним, як звичайним CVV2/ CVC2 коду.

  Шахрайство з кодом CVV2/ CVC2

  Наявність коду CVV2/ CVC2 не є запорукою безпечних покупок в мережі. Маючи ці дані картки (номер картки та ПІБ власника, термін її дії, код CVV2/ CVC2), шахраї досить часто можуть самовільно здійснювати покупки з такої карти. Щоб уникнути подібного, вводите ці дані при покупках тільки на великих, роками себе зарекомендували порталах, не давайте вашу карту стороннім, і нікому не повідомляйте CVV2/ CVC2-код вашої картки.

  Також рекомендую регулярно відслідковувати платежі по картці, і при здійсненні несанкціонованого виведення коштів негайно повідомте про це банк (карта буде тимчасово заблокована, а банк спробує повернути несанкціонований платіж на карту).


  Не довіряйте дані вашої картки третім особам - це стане гарантією вашої фінансової безпеки


  Висновок

  В даному матеріалі було детально розібрано, що таке CVV2/ CVC2 на карті Ощадбанку, для чого призначені даний код, і яка специфіка його використання. Вносьте зазначений код тільки при покупках на заслуговують довіри великих порталах, не довіряйте ці дані (та й саму карту) третім особам, регулярно моніторте стан вашого рахунку – це стане надійною гарантією захисту платежів в мережі.