Як відключити https (в браузері Яндекс, Google Chrome, Вконтакте) - комп'ютерна діагностика


Протокол HTTPS сьогодні є одним з базових протоколів для обміну даними в мережі Інтернет. Він дозволяє проводити шифрування переданої інформації, забезпечує захист від снифферских та інших кібератак, гарантує стабільність з'єднання та конфіденційність переданих даних. Але як же бути в ситуації, коли користувач бажає вимкнути https? У цій статті я розповім, як вимкнути https в браузерах Яндекс і Google Chrome і на сайті соціальної мережі Вконтакте.


Відключаємо протокол HTTPS


Зміст статті:

 • 1 Безпека перш за все
 • 2 Відключаємо https
 • 3 Як відключити https у браузері
 • 4 прибирати https з Вконтакте
 • 5 Висновок

 • Безпека перш за все

  Отже, що ж таке HTTPS? Ця назва є абревіатурою від «HyperText Transfer Protocol Secure» (в перекладі «Безпечний трансферний протокол гіпертексту»). І являє собою симбіоз декількох мережевих протоколів – базового HTTP і криптографічних SSL/TLS. Тепер передаються дані зашифровуються для підвищення безпеки встановленого інтернет з'єднання, сприяючи його надійності і захищеності.


  Нині все більше сайтів переходять на з'єднання HTTPS як з-за підвищеного рівня безпеки даного протоколу, так і з-за обіцянки компанії Google надавати пріоритет сайтам з https у видачі пошукових результатів.


  Адреса сайту в браузері з https


  Відключаємо https

  При цьому бувають ситуації, коли може знадобитися відключення підтримки https у браузері Яндекс, Хром і Опера. Це пов'язано з особливостями роботи деяких сайтів, не завжди коректно працюють з протоколом https. Тому нижче я повідомлю, як відключити https для конкретних сайтів на різних браузерах.

  При цьому зауважу, що зазвичай якщо ви хоч раз заходите на який-небудь сайт https, то браузер запам'ятає цей домен, і в наступний раз виконає автоматичний редирект на https-версію даного сайту.


  Ваше з'єднання не захищено https переходимо в http


  Як відключити https у браузері

  Щоб відключити https в браузері для конкретного сайту робимо наступне.


 • Йдемо з даного сайту, закриваємо всі вкладки, залишивши одну базову;
 • Очищаємо всю історію активності і кеш;
 • Заходимо на службову сторінку браузера, вбивши в адресному рядку наступне:
 • Для Яндекс.Браузер - http://about:net-internals#hsts
 • Для Гугл Хром - chrome://net-internals/#hsts


  Відключаємо протокол https Google Chrome


 • В полі введення «Delete Domain» вбиваємо ім'я домену сайту (наприклад, образец.сом), і тиснемо на «Delete». Тепер наступного разу вводите адресу сайту http, а не https, і користуйтеся можливостями незахищеного з'єднання.

  При цьому врахуйте, що проблеми з коректним використанням протоколу https на вашому комп'ютері може бути з-за некоректно встановлених на ньому дати або часу.

  Також ви можете змінити настройки безпеки HTTPS в налаштуваннях вашого браузера. Наприклад, для Хром це можна зробити зайшовши в настройки, виберіть «Показати додаткові параметри» і виберіть «Налаштувати сертифікати» в пункті HTTPS.

  Як прибирати https з Вконтакте

  Сайт соціальної мережі «Вконтакте» дозволяє відключити використання протоколу https при роботі з цією соціальною мережею.

 • Для цього зайдіть у налаштування вашої сторінки vk.com/settings).
 • Перейдіть у вкладку «Безпека» і зніміть галочку з пункту «Використовувати захищене з'єднання (HTTPS)».
 • При цьому деякі користувачі рекомендують при відсутності спочатку там галочки поставити її, натиснути на «Зберегти», а потім забрати її, і знову натиснути на «Зберегти».


  Не використовувати захищене з'єднання HTTPS


 • При наступному вході на сайт ВК пам'ятайте про особливості редиректа (який вказаний трохи зверху), видалите згадка про даному домені як зазначено зверху, а потім заходите на даний ресурс з використанням http.

  Якщо не допомагає, можна спробувати ввійти на даний сайт з іншого браузера.

  Крім того хочу звернути увагу читачів на те, що не варто сподіватися на заходження на сайт http посилання де вказано https.

  Висновок

  Використання протоколу https сприяє захисту мережевих з'єднань та збереження безпеки переданих даних. У тих же випадках, коли мережевий ресурс працює з https нестабільно, можна відключити використання https щодо даного ресурсу з допомогою описаного вище алгоритму.