Чому не працює звук на iPhone 4s - комп'ютерна допомога

iPhone – це смартфони, які з кожним роком набирають популярність. Причин того, що на iPhone 4s не працює звук, може бути багато, але всі вони поділяються на апаратні і програмні.

Якщо ж звук перестав нормально функціонувати після того, як телефон просто впав, або ж потрапив воду, то проблема на апаратному рівні, ремонтувати самому, краще не пробувати, зверніться в сервісний центр за допомогою.


Якщо ж звук пропав ні з того, ні з сього, то, швидше за все, проблема в програмному глюке. Тут можна спробувати повернути звук самостійно.

Виявите проблему

Для початку варто з'ясувати, звуку немає тільки в динаміках, або в навушниках теж.

Перевірте звук при:

 • запуск додатків;
 • прослуховування аудіозаписів;
 • надходженні виклику (отримання смс повідомлення теж підійде).


  Фото: надходженні виклику


 • Буває таке, що звук нормально чути як у навушниках, так і в динаміках, але от при запуску додатків він зникає, або ж працює лише в навушниках. На 99% це програмна помилка.

  до Речі, якщо звук у додатку працює лише в навушниках, то вихід є.

  Виконайте такі дії:

 • підключіть навушники;
 • увійдіть в додаток;
 • Затисніть кнопку підвищення гучності;
 • разом з затиснутою кнопкою потрібно різко витягнути навушники і продовжувати тримати кнопку гучності.
 • У більшості випадків така процедура допомагає вирішити проблему зі звуком у додатках.

  Так само радимо спробувати легенько притиснути телефон знизу і зверху динаміка, або ж легенько постукати по цьому місцю. Якщо під час стиснення, або постукування звук буде з'являтися на кілька секунд, значить проблема фізична, в апаратній частині. Потрібно в будь-якому випадку нести в сервісний центр.


  Фото: місце розташування динаміка


  Якщо проблему так і не вдалося точно виявити, то це може бути серйозні програмний глюк, від якого перезавантаженням та скидання налаштувань позбутися не вийти. Радимо або оновити прошивку, або заново перепрошити телефон.

  Так само варто враховувати те, що якщо у вас Unlock телефон, зроблений джейлбрейк і встановлена cydia, то проблема може бути і в цьому. Перепрошивка повинна допомогти.

  Збільште гучність

  Якщо звук не працює ні на стаціонарних динаміках телефону, ні в навушниках, спробуйте додати гучність кнопкою збільшення гучності (вона знаходитися на торці телефону). Якщо звук налаштований на максимум, але при відтворенні мелодії ви нічого не чуєте, читайте статтю далі.


  Фото: місце розташування кнопок гучності та іншого на iPhone 4s


  Перезавантажте пристрій

  Якщо ви перевірили, що гучність на смартфоні встановлена правильно, але звуку все одно немає, спробуйте перезавантажити телефон. Затисніть кнопку блокування, дочекайтеся поки телефон вимкнутися, а потім тим же дією увімкніть його назад.

  Якщо перезавантаження не допомогла, радимо зробити резервну копію даних і скинути налаштування на телефоні.

  Робиться це таким чином:

 • заходимо в налаштування нашого iPhone 4s;
 • вибираємо пункт «Основні»;
 • натискаємо на «Скидання»;


  Фото: скинути всі налаштування


 • підтверджуємо рішення натисканням на рядок «Скинути всі налаштування».
 • Резервну копію ми робимо на всяк випадок, але все ж після скидання налаштувань відео, музика, контакти, нотатки та інші особисті дані повинні зберегтися.

  Проблема в роз'ємі

  Найбільш часто перестає працювати звук на iPhone 4s після прослуховування музики в навушниках. Чоловік послухав музику, витягнув гарнітуру, а потім, під час дзвінка, не чує ні самого дзвінка, ні людини, яка телефонує, а при додаванні звуку в меню пише «Навушники».


  Фото: гніздо для навушників


  В цьому випадку проблемка в гніздо для навушників. Або воно зламалося, або засмітилося. Спробуйте почистити його вологою ватною паличкою, злегка змоченою в спирті, а потім подуйте туди трохи феном. Якщо проблема не вирішиться, значить гніздо зламано.

  Іноді люди не акуратно витягують навушники, і штекер від них залишається всередині. В результаті телефон думає, що вставлені навушники, але насправді їх немає. В сервіси приносять телефони з такою проблемою, але не часто.

  Мікросхема управління звуком

  Якщо звук перестав працювати після сильного падіння телефону, або ж після попадання вологи всередину апарату, значить проблема з мікросхемою управління звуком. Рішення тільки одне – їхати в сервісний центр і міняти мікросхему. Дорого, але зате телефон буде повноцінно працювати. Якщо зламалася дана деталь, то звуку не буде ні в навушниках, ні без навушників.


  Фото: мікросхема управління звуком (чорний елемент)


  Механічні деформації

  Якщо звук на вашому улюбленому iPhoneне стало після сильного падіння, то причин може бути дуже багато, наприклад:

 • вийшла з ладу мікросхема управління звуку;
 • відійшов динамік від плати;
 • зламався динамік;
 • ушкодилася системна плата.


  Фото: розбитий айфон


 • Це найпоширеніші поломки при падінні, що стосуються звуку.

  Потрапила волога і перестав працювати звук на iPhone 4s

  Телефон – досить ніжна техніка. Щоб він вийшов з ладу через вологи, не обов'язково кидати його в річку або склянку з водою. Ви здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, що телефони виходять з ладу після розмов під несильним дощем, або ж після того, як людина по необережності взяв його мокрими руками.


  Забули пароль роутер? Читайте статтю, як поміняти ім'я і пароль на wifi роутер.

  Не знаєте, як налаштувати роутер ZTE ZXA10 F660. Читати тут.

  Волога може як повністю зламати телефон, так і вивести з ладу певні функції, у тому числі і звук. Виходять з ладу як динамки, так і мікросхеми керування звуком. Щоб правильно діагностувати поломку, потрібно звернутися в сервісний центр.


  Фото: пристрій у воді


  Якщо ваш телефон потрапив у воду, то перше, що потрібно зробити – це вимкнути його, і, по можливості, знеструмити. Знеструмлення відбувається шляхом витягування батареї.

  Проблема в тому, що у телефонів іРопенет прямого доступу до батареї, тобто потрібно розібрати половину смартфона щоб дістати її. Якщо у вас немає досвіду розбирання техніки Apple, радимо не намагатися розібрати свій iPhone 4s самостійно. Просто вимкніть його та швидше везіть до фахівців.

  Відео: Проблема зі звуком Apple IPhone 4S

  Захисна сітка засмітилася

  Якщо звук пропав не повністю, а став приглушеним, нечітким, з'явилися перешкоди, значить проблема в захисній сіточці динаміків. Потрібно її лише почистити ватною паличкою. Перевірити працездатність після прочищення дуже просто.


  Фото: процес очищення захисної сітки


  Спочатку запишіть на диктофон щось, а потім прослухайте. Це перевірить як мікрофон, так і динаміки. Радимо почистити і роз'єм мікрофона.


  Повна настройка роутера. Читати статтю, настройка роутера D-LINK DSL-2640U Ростелеком.

  Як налаштувати роутер TP LINK WR741ND? Докладно тут.

  Як в Опері зробити експрес панель стартовою. Далі.

  незалежно від джерела проблеми, радимо, якщо є можливість, віддати телефон на діагностику в офіційні сервісні центри. Крім того, вона там безкоштовно. Якщо ж людина живе в невеликому населеному пункті, то, швидше за все, поблизу не буде офіційного СЦ Apple, доведеться дізнаватися причину поломки самостійно. Дотримуйтеся перерахованих вище рад, і ні в якому разі не лізьте всередину смартфона без досвіду в цьому!