Кнопка WPS на роутері що це - комп'ютерна діагностика


У статті, я розповім, що це за кнопка WPS на роутері. Бездротовий інтернет з кожним днем все більше здобуває популярність. Пов'язано це з безліччю факторів. Це в першу чергу позбавлення від необхідності тягти довгі кабелі по квартирі. Також доступність в будь-якому місці, свобода пересування пристроїв так сказати.

Але незважаючи на безліч переваг, багато людей вважають за краще не купувати для цих цілей маршрутизатор, а якщо і купують, то використовують в якості простого комутатора. Пов'язано це з тим, що недосвідчених користувачів лякає наявність необхідності налаштування бездротової мережі, введення пароля і інших менш приємних операцій. Саме для таких людей була створена технологія WPS.WPS – це розроблена технологія, мета якої спрямована на полегшення підключення до роутера через мережу wi-fi інших пристроїв. Цей стандарт є повністю безпечним, що дозволить зберегти в таємниці дані користувачів.

Існує два варіанти підключення по технології wps:

 • Апаратний.
 • Програмний.

 • Зміст статті:

 • 1 Апаратна технологія спрощеного підключення до роутера
 • 2 Програмна технологія спрощеного підключення до роутера
 • 3 Приклади включення програмного методу на роутерах
 • 3.1 Маршрутизатор D-Link
 • 3.2 Маршрутизатор TP-Link
 • 3.3 Маршрутизатор Asus

 • Апаратна технологія спрощеного підключення до роутера

  Відповідаючи на питання: «Що таке WPS?», багато досвідчені користувачі згадують свої домашні пристрої, що мають спеціальну кнопку. Вона призначена для спрощеного підключення до один одного комп'ютера і маршрутизатора. Звичайна вона присутня на роутері або модемі. На деяких моделях ця кнопка служить для скидання налаштувань до заводських і як функція wps (наприклад, роутер D-link DIR-320). В цьому випадку тримати її більше 3-5 сек. не потрібно.


  Кнопка WPS на панелі роутера


  Щоб зв'язати два пристрої необхідна натиснути на відповідну кнопку на роутері і на адаптер бездротової мережі. Натискання повинно бути не більше 3-4 сек. Після цієї процедури необхідно почекати 1-2 хвилини.


  Кнопка WPS на бездротовому адаптері


  Також потрібно враховувати те, що ім'я мережі wi-fi залишиться тим, яким раніше було встановлено за промовчанням. Використовуючи таке підключення пароль вводити не потрібно. Він буде створений автоматично за допомогою внутрішніх механізмів шифрування.

  Програмна технологія спрощеного підключення до роутера

  Найчастіше буває, коли пристрій підтримує технологію wps, але при цьому відповідна кнопка відсутня. Для цього способу і був розроблений програмний метод. Включити таке підключення можна на роутері в його налаштуваннях (як правило, в меню бездротової мережі). При використанні такого підходу потрібно провести невелику налаштування своєї мережі.

  Як правило, для роботи знадобитися спеціальний PIN-код. Знайти його можна в нижній частині на наклейці маршрутизатора. Якщо вона відсутня цей код можна переглянути у веб-інтерфейсі пристрою в меню «Бездротова мережа» - «WPS». Також потрібно переконатися, що ця технологія підключення включена. Для цього потрібно поставити галочку на поле і натиснути кнопку «Застосувати».

  Наступним етапом буде підключення до існуючої мережі. Наприклад, в ОС Windows 7/8/8.1 необхідно натиснути на значок wi fi біля панелі сповіщень (поряд з годинником) і вибрати свою мережу. Потім натиснути на кнопку «Підключення». Після цього буде запущено майстер підключень, який запросить ввести в спеціальне вікно PIN-код.

  Якщо все було правильно зроблено, після введення, то комп'ютер підключиться до мережі.

  Якщо на роутері буде не налаштована бездротова мережа, то при першому підключенні система видасть вікно, де можна вказати всі необхідні параметри. Як правило потрібно ввести ім'я бездротової мережі (SSID), вибрати алгоритм шифрування і ввести сам пароль на вхід. Для того щоб не забути всю інформацію її можна записати. Вона стане в нагоді для подальшого підключення інших пристроїв.

  Приклади включення програмного методу на роутерах

  Маршрутизатор D-Link

  На роутері D-link налаштування включення WPS знаходяться в додаткових функціях (зазвичай внизу справи сторони «Розширені налаштування»). Далі цього необхідно вибрати меню Wi-Fi, потім розділ WPS. За замовчуванням в маршрутизаторах D link ця функція відключена. Її слід включити, поставивши галочку у відповідному пункті. Тут же можна побачити інформацію про PIN-коді. Після всіх змін слід натиснути кнопку «Застосувати». Якщо маршрутизатор D-link не запрацює, то слід повторити процедуру, але натиснути угорі кнопку зберегти і перезавантажити пристрій.

  Маршрутизатор TP-Link

  В даних моделях Wi-Fi Protected Setup включається з головного меню. Тут потрібно вибрати з лівої сторони пункт WPS. Після цього відкриється вікно налаштувань даної технології. Необхідно переконатися, щоб статус був Enable. У полі «Поточний PIN» можна побачити код, який потрібно буде вводити при підключенні. Якщо з якихось причин його потрібно змінити, то для цих цілей служить кнопка «Згенерувати новий PIN». Після всіх змін потрібно натиснути кнопку «Зберегти». Після чого пристрій перезавантажиться і з ним можна буде почати роботу.

  Маршрутизатор Asus

  Щоб змінити потрібні параметри на роутер Asus слід вибрати пункт «Бездротові мережі» і натиснути на розділ WPS. Тут потрібно переконатися, що технологія включена, для цього відповідний перемикач повинен бути виставлений в положення On. Також можна побачити інформацію про поточний PIN-код, який знадобиться для підключення до мережі. Всі зміни потрібно підтвердити кнопкою «Зберегти».

  Як видно з вищеописаного такого підключення означає тільки максимальне спрощення користування бездротовими технологіями. Залучаючи не тільки простих користувачів, але і професіоналів. З недоліків такої технології можна відзначити лише слабкий захист. Пов'язано це з тим, що пароль (хоч і довгостроково), можна підібрати спеціальними програмами. Ця ситуація не така критична в домашніх умовах, але при використанні її на підприємстві вкрай не рекомендується. Сподіваюся ви розібралися з тим, що означає кнопка WPS на вашому роутері.