Windows 10 як русифікувати пробну версію - комп'ютерна діагностика


Презентація нової версії операційної системи Windows 10 зацікавила багатьох власників персональних комп'ютерів, ноутбуків і планшетних пк. При появі пробної версії бажаючих завантажити і встановити ОС з'явилося стільки, що сервер компанії Microsoft не витримували навантаження. Користувачів з пострадянського простору мучив питання, де російська мова?

Розробники не подумали про настільки великому сегменті клієнтів, і пробна версія була доступна тільки на іноземних мовах. У кого немає проблем з англійською, той з радістю міг користуватися операційкою, також в комплекті була китайська і португальська локалізація, ну а ті, кому жоден з цих мов незнайомий, змушені русифікувати свою ОС.


Зміст статті:

 • 1 Рішення проблеми
 • 2 Завантаження і запуск установки програми
 • 3 Робота з майстром установки
 • 4 Мінуси русифікатора

 • Вирішення проблеми

  Як це часто буває, замість розробників Windows 10, налагоджувати російська мова для системи взялися волонтери. Спеціальну утиліту, що дозволяє подолати мовний бар'єр, розробили сторонні фахівці. При цьому за свою програму хлопці не вимагають грошей, русифікатор можна завантажити за посиланням https://yadi.sk/d/rKoQhnsVn5hZT

  Після установки цей пакет веде себе «пристойно», не видаляючи і не переміщаючи системні дані. Під час розробки добровольці застосовували технології, які активно рекомендує корпорація Microsoft, вона ж і розробила Windows 10. Такий дбайливий підхід до створення дозволив операційній системі працювати з локализатором в нормальному режимі, ніяких збоїв не виникає.

  Завантаження і запуск установки програми

  Першим кроком завантаження програми. Це не повинно скласти проблем, достатньо клікнути по посиланню вище і завантажити архів RussianLP_build_9841_v0.9.zip


  Відкривати пакет на Windows 10 потрібно за такими етапами:


 • Першим кроком стане витяг файлів на пам'ять необхідного жорсткого диска за допомогою програми архіватора, наприклад 7zip.
 • Всередині знаходиться файл .exe, і його потрібно запустити. Це можна зробити два рази клацнувши по ньому лівою кнопкою миші, або через контекстне меню ПКМ/запустити).
 • Операційна система вирішить убезпечитися, і попередить користувача про те, що походження програми невідоме, і це може нашкодити комп'ютеру. Як вже говорилося, утиліта повністю безпечна, тому відповідаємо на попередження натисканням іконки Yes.
 • На наступному кроці ОС знову буде говорити про невідомого походження програми. Відкриється спеціальне меню, в стилі цієї версії ОС, там потрібно знайти рядок More Info (в нижньому лівому куті) і натиснути на неї.
 • Потім, щоб встановити російську мову, потрібно вибрати позицію Run Anyway («Запустити в будь-якому випадку»).
 • Така, на перший погляд зайва турбота Майкрасофта про своїх клієнтів насправді приносить багато користі, тому користуватися весь час функцією Run Anyway не варто. Ну а в цьому випадку обхід попереджень системи безпеки повністю виправданий, адже програма завантажується для того, щоб в ОС з'явився російську мову. Жодних вірусних файлів або інших шкідників в утиліті немає.

  Робота з майстром установки

  Коли майстер установки програми почне свою роботу, потрібно слідувати підказкам:

 • Як і всі інші програми для ОС, пакет мов володіє своєю ліцензійною угодою і пропонує користувачеві ознайомитися з ним. Щоб погодитися з правилами розробників, потрібно залишити позначку біля рядка «Я приймаю умови угоди» і натиснути кнопку «Далі».
 • Другий крок установки супроводжується спеціальним меню, де потрібно вибрати потрібні компоненти. Основні частини програми будуть встановлені в будь-якому випадку і відмова від них неможливий. А ось такі конфігурації як, теми, що зміна часового поясу та валюти на російські, можна відкинути. Також можна відмовитися від російської розкладки за умовчанням в Windows 10, тут все на вибір користувача.
 • На наступному етапі потрібно знову натиснути на кнопку «Далі». Додаток продемонструє вибрані конфігурації, їх треба ще раз перевірити, і якщо були помічені недоліки, то треба повернутися на попередній етап та змінити настройки. Коли всі зазначено так, як треба, то продовжуємо установку натисканням відповідної кнопки.
 • Поки буде інсталюватися російську мову, користувач побачить звичний прогрес-бар, і зможе стежити за процесом та інформацією про встановлюються компонентах.
 • Коли процеси розпакування та інсталяції підійдуть до кінця, русифікація потребуватиме перезавантаження комп'ютера. Тут можна вчинити за своїм бажанням, перезавантажити Windows 10 можна буде пізніше, а можна і відразу включити функцію «Перезавантажити зараз». При виборі другого варіанту і завершення установки, перезавантаження почнеться відразу.
 • Коли комп'ютер почне включатися, користувач відразу побачить російську мову в меню завантаження. Також рідною мовою тепер будуть відображатися в меню «Пуск» і всі інші інструменти ОС. Русифікацію пройде навіть стандартний браузер.
  Головна особливість «десятки» — власний магазин програм також отримає російську мову в меню. Оновлений пакет мов з'явиться у відповідному меню, де необхідний варіант вибирається вручну.

  Мінуси русифікатора

  Встановити пакет – це ще не означає повністю вирішити проблему мовного питання. Так, певні програми Metro залишаться не перекладеними. Тому дізнатися, скільки буде завтра градусів на вулиці, або почитати останні новини на російській немає можливості.

  Також потрібно враховувати, що офіційного пакету російської не існує. Сама ОС Windows 10 також не завжди може показати стабільну роботу. Пробна версія створювались лише для того, щоб користувачі виявили недоліки, які можна буде виправити в кінцевому варіанті.