Як підключити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7 або Windows 8 - все про комп'ютери

Використовувати ноутбук без Wi-Fi підключення до Інтернету дуже незручно. Тому багато користувачів, у яких немає великого досвіду, цікавляться, як підключити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7. У даній статті ми розглянемо це питання.

Для того щоб не заплутатися почнемо з теорії. Wi-Fi це технологія для створення бездротових комп'ютерних мереж. Бездротова комп'ютерна мережа Wi-Fi створюється за допомогою так званих точок доступу. Точка доступу роутер, який управляє взаємодією всіх комп'ютерів в мережі. Якщо такий роутер має підключення до Інтернету, то і всі підключені до нього по Wi-Fi комп'ютери також отримають доступ в Інтернет. Якщо підключення до Інтернету немає, то тоді роутер зможе забезпечити тільки локальну мережу через Wi-Fi.


Ще один чимало важливий момент. Кожна точка доступу має свою назву. У момент підключення до Wi-Fi мережі потрібно звернути увагу на назву точки доступу. Інакше ви можете підключитися не до своєї точки доступу, а до сусідської.

Отже, приступаємо до підключення Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7 або Windows 8.

Усі дії з Wi-Fi на ноутбуці виконуються за допомогою невеликої іконки, яка розташована на панелі задач, поряд з системним годинником, піктограма акумулятора і значком управління гучністю. У цій статті ми будемо називати її іконкою Wi-Fi мережі. В залежності від того ноутбук підключений до Wi-Fi або ні, ця іконка виглядає по-різному.

Для того щоб підключити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7 або Windows 8, вам необхідно натиснути лівою кнопкою мишки по іконці Wi-Fi мережі. Після цього в правому нижньому кутку екрану з'явиться невелике вікно зі списком доступних мереж Wi-Fi. Тут вам потрібно вибрати одну з Wi-Fi мереж і натиснути на кнопку «Підключення».

Якщо обрана вами Wi-Fi мережа захищена паролем, то Windows запитає у вас введення пароля. У цьому випадку підключення до Wi-Fi почнеться тільки після введення правильного пароля від Wifi.

Якщо ж Wi-Fi мережа не захищена паролем, то ноутбук підключитися до Wi-Fi відразу після натискання на кнопку «Підключитися». Якщо обрана вами Wi-Fi мережа має доступ до Інтернету, то і на вашому ноутбуці Інтернет з'явиться відразу після підключення.

На моєму ноутбуці немає іконки Wi-Fi мережі. Що робити?

Іноді на панелі завдань не може бути іконки Wi-Fi мережі. Це може статися з двох причин:

 • На вашому ноутбуці не встановлені драйвери для Wi-Fi модуля. Ця причина малоймовірна, оскільки в більшості випадків Windows знаходить і встановлює драйвери самостійно, без участі користувача.
 • На вашому ноутбуці відключений Wi-Fi модуль. Це найбільш часта причина зникнення Wi-Fi іконки з панелі завдань.
 • Отже, якщо на вашому ноутбуці немає іконки Wi-Fi мережі, то для того щоб підключити ноутбук до Wi-Fi вам потрібно спочатку включити Wi-Fi модуль. Для цього відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Мережа та Інтернет» а потім в підрозділ «Центр управління мережами і загальним доступом». Тут потрібно натиснути на посилання «Зміна параметрів адаптера».

  Після цього ви потрапите у вікно «Мережні підключення». Тут будуть відображені всі мережеві підключення вашого ноутбука. Як правило, їх тільки два: Бездротове мережеве з'єднання (Wi-Fi) і Підключення по локальній мережі (по кабелю).

  Вам потрібно клікнути правою кнопкою мишки по значку «Бездротове мережеве з'єднання» і вибрати пункт «Включити». Після того як бездротове підключення включиться ви побачите іконку Wi-Fi підключення і зможете підключити ноутбук до Wi-Fi.

  На моєму ноутбуці іконка Wi-Fi мережі відзначена червоним хрестом. Що робити?

  Ще один можливий сценарій, це червоний хрест на іконку вашої Wi-Fi мережі. Якщо на іконці Wi-Fi мережі червоний хрест, це означає, що Wi-Fi мережа відключена, і ви не зможете знайти і підключитися до Wi-Fi. В цьому випадку може бути два варіанти:

 • Wi-Fi відключено через Центр мобільності Windows.
 • Wi-Fi відключено за допомогою кнопки на ноутбуці.
 • Розглянемо перший варіант. Wi-Fi мережа може бути відключена через меню «Центр мобільності Windows». Для того щоб перевірити цей варіант вам необхідно клікнути правою кнопкою мишки по іконці акумулятора на панелі завдань і меню вибрати пункт «Центр мобільності Windows».

  Після цього ви побачите невелике вікно з налаштуваннями енергозбереження. Зверніть увагу на розділ Wi-Fi мережі. Якщо там написано «Бездротова мережа відключена», то вам потрібно натиснути на кнопку «Включити бездротову мережу».

  Якщо ж у «Центрі мобільності» все написано, що Wi-Fi працює нормально. То, швидше за все у вас другий варіант. Огляньте свій ноутбук. Швидше за все, поряд з клавіатурою ви знайдете кнопку включення і відключення Wi-Fi. Ця кнопка може бути апаратної або сенсорною. Натисніть на неї і Wi-Fi мережа повинна включитися.