Як можна роздавати Wi-Fi ноутбука - комп'ютерна діагностикаЗміст статті:

 • 1 Введення
 • 2 Загальна інформація
 • 3 Спосіб перший – використання програм
 • 4 другий Спосіб – використання командного рядка

 • Введення

  Сьогодні уявити життя без інтернету практично неможливо – це знає кожен користувач глобальної мережі. Якщо раніше багатьом було досить просто вийти у всесвітню павутину, і неважливо, як і звідки – з телефону або навіть з популярних раніше інтернет-кафе, то сьогодні всім хочеться все більших і більших зручностей. Поширення всіляких гаджетів в особі смартфонів і планшетів, а також бездротових роутерів WiFi вирішило цю проблему. Тепер кожен може включити свій пристрій зв'язку, сидячи на дивані, і гуляти по просторах інтернету без потреби ще кудись ходити.

  На жаль, роутер, що підтримує WiFi, вдома є не у кожного. А може навіть і є, але вийшов з ладу. На щастя, виробники мережевих WiFi адаптерів подбали про те, щоб користувачі змогли запустити власну бездротову мережу без використання роутера – прямо зі стаціонарного комп'ютера або ноутбука. І сьогодні ми розглянемо декілька простих і ефективних способів, як включити роздачу вайфай (тобто створити точку доступу до бездротової мережі) через наявний у вас обладнання.


  Сподіваємося, і так зрозуміло, що створення віртуального роутера на комп'ютері можливо тільки при наявності будь-якого доступу в інтернет (через кабель, 4G-модем тощо).

  Загальна інформація

  Починаючи з Windows 7, до складу цього сімейства операційних систем стала включатися технологія Virtual WiFi, яка і дозволяє налаштувати віртуальний вайфай. Тобто якщо на вашому комп'ютері встановлений даних дистрибутив Windows, то ви можете бути наполовину впевнені, що у вас вийде роздавати Wi-Fi. Чому наполовину? А тому, що цього не достатньо. Щоб все вийшло, у вас на комп'ютері має бути встановлений адаптер бездротової мережі, який підтримує технологію SoftAP (або Software Access Point).

  На щастя, левова частка сучасних мережевих бездротових карт мають таку підтримку. Так що, якщо ви купили новенький ноутбук, то у вас вийде зробити з нього повноцінний роутер Wi-Fi. Якщо ж ви не впевнені, що ваше обладнання підтримує подібну технологію, і хотіли б перевірити його, то зробити це можна наступним чином:


 • Запускаємо командний рядок. Для цього натискаємо одночасно клавіші Win» і «R», а потім пишемо в з'явилося віконце «cmd» і натискаємо ОК.
 • Відкриється вікно програми (зазвичай, чорного кольору) з мигаючим курсором, сюди необхідно ввести команду «netsh wlan show drivers» і натиснути «Enter».
 • Відобразиться багато різної інформації, як показано тут:
 • Шукаємо у всьому цьому хаосі вираз «Підтримка розміщеної мережі». Якщо після двокрапки написано «Так», значить, можна продовжувати налаштувати роздачу вай-фай. В іншому випадку нічого не вийде. Вирішити цю проблему можна за допомогою перевстановлення драйверів від адаптера Wi-Fi (їх краще всього встановлювати з сайту виробника, т. к. з іншими драйверами проблема може залишитися).
 • Якщо тут ви у всьому розібралися, можна переходити до наступної частини. Поговоримо про самих способах створення роздавальника вайфай.


  Спосіб перший – використання програм

  Зараз в інтернеті у вільному доступі можна знайти десятки платних і безкоштовних програм, які здатні роздавати вай-фай в автоматичному режимі. Одна з таких – Virtual Router Plus.

  Програма повністю безкоштовна і інтелектуально проста у використанні. Після її установки слід настроїти всього кілька простеньких параметрів, схожих з тими, що є у рядового бездротового роутера, і радіти появі Wi-Fi-мережі.

  І так, після запуску Virtual Router Plus ви побачите ось таке віконце:

  Роз'яснимо, що означають всі ці параметри і що з ними можна зробити:

 • Ім'я мережі (SSID або) – це назва майбутньої вайфай мережі (це таке ж ім'я, яке знаходить ваш телефон або ноут при пошуку доступних мереж Wi-Fi). Пишіть сюди, що завгодно, але тільки латинськими літерами або цифрами (також можна використовувати деякі символи). В якості прикладу ми ввели «V_trave_sidel_kuznechik».
 • Пароль – тут все ясно. Лише одне правило – пароль повинен мати як мінімум 8 символів (також латиниця та цифри). Наприклад, «qwe123qwe456».
 • Спільне підключення – тут вибираємо зі списку ім'я того мережевого підключення, яке використовується в даний момент вашим ноутбуком для виходу в інтернет (у нашому випадку – це wifi).
 • Для запуску роздавальника Wi-Fi залишилося зробити лише одне – натиснути на кнопку «Запустити віртуальний маршрутизатор плюс».

  Тепер залишилося перевірити, чи вийшло все правильно налаштувати та включити роздачу. Нижче на малюнку приклад вайфай працює на комп'ютері під керуванням Windows 7.

  Тут, як ви можете бачити, відображена наша мережа – «V_trave_sidel_kuznechik» і ми змогли підключитися до неї. Радує і інша інформація – «Доступ до Інтернету» (значить, він працює) і «Рівень сигналу: Відмінний» (отже, ніякої помилки бути не повинно).

  Через Virtual Router Plus не завжди і не у всіх виходить налаштувати мережу WiFi. Як би там не було, ви завжди можете встановити інші програми – наприклад, це також можна зробити за допомогою MyPublicWiFi або Connectify Hotspot.

  Всі подібні програми мають практично однакові налаштування, тому у вас не повинно виникнути труднощів з ними. Якщо все ж таки це сталося, тоді сміливо переходьте до наступної частини статті. Розглянемо, як налаштувати роздачу вайфай без використання яких-небудь сторонніх програм взагалі – за допомогою стандартної командного рядка Windows.

  другий Спосіб – використання командного рядка

  Через командний рядок, крім перевірки мережевої плати на сумісність з технологією SoftAP, можна зробити багато. Є, звичайно ж, можливість створити цілком точку доступу WiFi. Це, звичайно, складніше попереднього способу, проте не менш ефективніше.

  Щоб ваш ноутбук почав працювати в якості бездротового роутера, для початку необхідно вирішити іншого мережного обладнання (т. е. телефону, планшета і т. д.) використовувати інтернет через ваш комп'ютер. Для цього:

 • Відкриваємо через панель управління «Центр управління мережами і загальним доступом», далі тиснемо «Зміна параметрів адаптера». Якщо ви не змогли знайти це, тоді знову натискаємо «Win R» і вводимо в віконце «ncpa.cpl», після чого тиснемо ОК.
 • Тут будуть відображені всі наявні мережеві підключення на вашому комп'ютері. Нас цікавить те, через яке в даний момент підключений до інтернету ваш ноутбук.
 • Натискаємо на його назві правою кнопкою миші, а потім вибираємо «Властивості».
 • Переходимо на вкладку «Доступ» і ставимо галочку на пункті «Дозволити іншим користувачам мережі...». Потім з випадаючого списку вибираємо ім'я вашої бездротової мережі (в нашому випадку це просто «wifi») і натискаємо застосувати.
 • Далі запустимо саму командний рядок за схемою, згаданої на початку статті. Тепер вводимо в вікно команду наступного виду:

  netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=«СВОЄ ЗНАЧЕННЯ» key=«СВОЄ ЗНАЧЕННЯ»

  Зверніть увагу, замість фрази «СВОЄ ЗНАЧЕННЯ» необхідно ввести необхідні параметри, як це було раніше у випадку з налаштуванням програми Virtual Router Plus. Тобто після «ssid=» вписуємо бажане ім'я мережі, а після «key=» пароль від Wi-Fi (після знака рівності пробіл не ставимо).

  Наприклад, в якості прикладу використаємо раніше використовувалися параметри ім'я мережі (V_trave_sidel_kuznechik) і пароля (qwe123qwe456). У цьому випадку команда буде мати наступний вигляд:

  Після введення команди і потрібних параметрів натискаємо «Enter». За умови правильного введення і наявності у вас на ноутбуці мережевого адаптера, підтримує роздачу Wi-Fi , в командному рядку з'явиться наступна інформація:

  тобто доступ до бездротової мережі через ваш ноутбук був дозволений, ім'я мережі SSID і пароль задані.

  Тепер залишилося запустити ваш віртуальний роутер. Щоб зробити це, пишемо все в ту ж командний рядок:

  netsh wlan start hostednetwork

  Після цього виведеться повідомлення про те, що мережа вайфай запущена.

  Тепер на своєму телефоні або іншому пристрої ви можете спробувати підключитися до створеної мережі і перевірити її працездатність. Для перевірки статистики та кількості підключених на даний момент до вайфай пристроїв використовуйте команду:

  netsh wlan show hostednetwork

  А якщо ви надумаєте вимкнути свій віртуальний роутер, для цього потрібно ввести команду:

  netsh wlan stop hostednetwork

  На цьому все! Залишається додати свій телефон, планшет або, що там у вас для виходу в мережу через вайфай, і радійте!