Як підключити принтер до ноутбука - все про комп'ютери

Принтер – одне з найпопулярніших периферійних пристроїв. Принтери однаково часто використовують як в офісах, так і вдома. Причому у випадку домашнього використання, принтери не рідко доводиться підключати до ноутбуків. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь про те, як підключити принтер до ноутбука.

Підключення принтера до ноутбука нічим принципово не відрізняється від підключення принтера до звичайного настільного комп'ютера. Тому якщо вам доводилося підключати принтери настільних комп'ютерів, то і з цим завданням ви впораєтеся без проблем.


Весь процес підключення принтера до ноутбука виглядає наступним чином: ви підключаєте принтер до електроживлення, потім підключаєте його до ноутбука за допомогою USB кабелю і в кінці встановлюєте драйвери принтера на ваш ноутбук. Отже, давайте розглянемо ці етапи підключення більш детально.

Підключіть принтер до електроживлення

Почати підключення принтера до ноутбука потрібно з того, що підключити сам принтер до електроживлення. Це не має ніяких складнощів. Все, що потрібно зробити, це втикнути кабель електроживлення в принтер, а потім в розетку. Після цього на принтері повинні загорітися індикатори, що показують, що він працює. Якщо після підключення принтера до розетки нічого не сталося, значить, принтер вимкнений за допомогою кнопки. Знайдіть на корпусі принтера кнопку включення/вимикання і натисніть на неї.

Важливе зауваження, для тих, хто використовує джерело безперебійного живлення (ДБЖ або UPS). Принтер не потрібно підключати до джерела безперебійного живлення. Принтер споживає занадто багато електроенергії, так що він все одно не буде працювати від ДБЖ.

Підключіть принтер до ноутбука за допомогою USB кабелю

Після того, як ви підключили принтер до електроживлення, його потрібно підключити до вашого ноутбука. Це робиться за допомогою звичайного USB кабелю. Як правило, USB-кабель йде в комплекті з самим принтером. Але, якщо його немає, то ви можете придбати його окремо.

Підключення принтера за допомогою USB також не є чимось складним. Один бік USB кабелю (з роз'ємом тип A) потрібно увіткнути в будь-який USB роз'єм на ноутбуці, а другий кінець кабелю (з роз'ємом тип B) потрібно увіткнути в принтер.

Після підключення принтера за допомогою кабелю USB, ноутбук має видати звуковий сигнал, який повідомляє про те, що ноутбук визначив підключення нового пристрою. Після цього можна приступати до установки драйвера принтера.

Завершуємо процес підключення принтера до ноутбука

Завершальний етап підключення принтера до ноутбука це установка драйверів. На відміну від багатьох інших периферійних пристроїв, установка драйверів для принтера це обов'язковий етап. Оскільки принтери майже ніколи не працюють без установки рідних драйверів.

Звичайно, в комплекті з принтером йде диск з драйверами. Вставте цей диск в ноутбук і запустіть інсталяцію драйвера. Якщо диска в комплекті немає, або ваш ноутбук оснащений дисководом, то ви можете завантажити драйвер з офіційного сайту виробника ноутбука.

Процес установки драйвера також дуже простий і нічим не відрізняється від інсталяційного процесу будь-якої іншої програми. Все, що вам потрібно робити це слідувати інструкціям інсталятора.

Єдина особливість, установник може вимагати вимкнути і знову підключити принтер. У цьому випадку просто відключаємо USB кабель від ноутбука на кілька секунд і підключаємо назад. Після завершення установки драйвера виконайте перезавантаження ноутбука.