Як підключити ноутбук до Інтернету через WiFi - все про комп'ютери

Ноутбук це мобільний комп'ютер. Він створений для того, щоб користувач мав можливість працювати з ним в будь-якому місці. Тому підключати ноутбук до Інтернету за допомогою кабелю не дуже зручно. У цьому випадку ноутбук прив'язується до одного робочого місця і перетворюється на настільний комп'ютер. Зараз ми розповімо про те, як підключити ноутбук до Інтернету через WiFi і позбутися від докучливих проводів.

Почати потрібно з того, що всі сучасні ноутбуки, навіть найдешевші, оснащуються модулем для підключення до Wi-Fi мережі. Тому для підключення вам не потрібно ніяке додаткове устаткування. Також потрібно відзначити, що в даній статті ми розглянемо тільки підключення до ноутбука WiFi, припускаючи, що у вас вже є WiFi мережу з доступом до Інтернету.


Отже, як підключити ноутбук до Інтернету через WiFi? Перше, що потрібно зробити, це знайти значок WiFi мережі на панелі завдань у правому нижньому кутку екрану, поряд з системним годинником). Цей значок може виглядати по-різному, залежно від того, ноутбук підключений до WiFi мережі чи ні (див. скріншот нижче).

З допомогою цього значка виконується більшість дій з управління підключенням ноутбука. Наприклад, якщо зараз ваш ноутбук не підключений до WiFi мережі, то вам потрібно клікнути по значку WiFi мережі. Після цього відкриється невелике вікно, в якому відображається список всіх доступних в даній точці WiFi мереж. В цьому вікні потрібно виділити мишкою потрібну вам WiFi мережу і натиснути на кнопку «Підключення».

Далі можливі два варіанти. Якщо обрана вами Wi-Fi мережа не захищена паролем, підключення виконується відразу після натискання на кнопку «Підключення». Якщо ж Wi-Fi мережа захищена паролем, то з'явиться ще одне вікно, в якому потрібно буде ввести пароль для доступу до мережі.

Введення пароля – останній етап підключення ноутбука до Інтернету через WiFi мережу. Після введення пароля від вас більше нічого не потрібно. Інтернет на ноутбуці повинен заробити автоматично. У висновку розглянемо декілька типових проблем, з якими стикаються користувачі.

Я не можу знайти значок WiFi на панелі завдань. Що робити?

Якщо значок WiFi відсутній на панелі задач, то, швидше за все, у вас відключений Wi-Fi модуль. Для того щоб його включити, потрібно відкрити Панель керування і перейти в розділ «Мережа й Інтернет – Центр управління мережами і загальним доступом – Зміна параметрів адаптера». Далі потрібно знайти підключення з назвою «Бездротове мережеве з'єднання» і включити його за допомогою контекстного меню.

Також в деяких випадках значок WiFi може не відображатися через відсутність драйверів. У цьому випадку вам потрібно знайти драйвери від ноутбука і встановити їх. Але, це досить рідкісний варіант. Зазвичай драйвери для WiFi не потрібні.

Значок WiFi відзначений червоним хрестом, і пошук WiFi мереж не працює. Що робити?

Ще одна типова проблема при підключенні ноутбука до Інтернету через WiFi мережу, це значок з червоним хрестом. У цьому випадку після натискання на значок пошук доступних мереж не працює і користувач не може виконати підключення.

Як правило, наявність червоного хреста означає, що Wi-Fi модуль відключений з допомогою «Центру мобільності» або за допомогою спеціальної кнопки на корпусі ноутбука (або за допомогою комбінації клавіш).

Для того щоб вирішити цю проблему натисніть правою кнопкою мишки на значок акумулятора на панелі завдань і відкрийте «Центр мобільності Windows».

Після цього перед вами відкриється вікно під назвою «Центр мобільності Windows». Тут можна управляти функціями, які відповідають за економію заряду акумулятора. Тут потрібно натиснути на кнопку «Включити бездротовий зв'язок».

Якщо ж у «Центрі мобільності Windows» бездротова мережа включена, значить, Wi-Fi модуль був відключений за допомогою спеціальної кнопки на корпусі ноутбука (зазвичай така кнопка розташована над клавіатурою) або за допомогою комбінації клавіш (зазвичай це комбінація клавіш з використанням функціональної клавіші Fn). Натисніть на цю кнопку (або використовуйте комбінацію клавіш) і Wi-Fi модуль включиться.