Hiberfil.sys чи можна видалити? - все про комп'ютери

Якщо ви коли-небудь включали відображення прихованих і системних файлів, то ви напевно помічали на системному диску прихований файл hiberfil.sys. Зазвичай даний файл займає багато гігабайт, тому помітивши його більшість користувачів цікавиться навіщо він потрібен і чи можна його видалити. Саме ці питання ми і розглянемо в цій статті.


Навіщо потрібен hiberfil.sys

Файл hiberfil.sys використовується операційною системою для організації режиму глибокого сну (а також гібридного сплячого режиму). Коли користувач надсилає комп'ютер у режим сну, операційна система Windows скидає весь вміст оперативної пам'яті на жорсткий диск у файл hiberfil.sys. Після чого комп'ютера повністю вимикається. При наступному включенні, система вже не робить завантаження операційної системи з нуля, а просто повертає інформацію з файлу hiberfil.sys в оперативну пам'ять.

Завдяки цьому механізму, комп'ютер зберігає свій стан на момент переходу у режим сну і дозволяє користувачеві продовжити з того ж місця. При цьому поки комп'ютер знаходиться в режимі сну він не витрачає електроенергію на зберігання даних в оперативній пам'яті, як це відбувається при переході в сплячий режим.

Що стосується змішаного режиму режимі, то він зазвичай використовується в якості заміни звичайного сплячого режиму на настільних комп'ютерах. Якщо гібридний режим включений, коли користувач надсилає комп'ютер в сплячий режим, дані зберігаються і в оперативній пам'яті і на жорсткому диску у файлі hiberfil.sys. Це дозволяє відновити роботу навіть у тому випадку, якщо під час сплячого режиму було відключення електроенергії.

Можна видалити hiberfil.sys

Так, ви можете видалити файл hiberfil.sys. Робиться це шляхом відключення режиму сну і гібридного сплячого режиму. Після такого відключення файл hiberfil.sys зникне з системного диска і звільнить місце, яке він займає. При цьому користувач більше не зможе використовувати режим гібернації, а сплячий режим буде працювати без гібридного режиму (дані після відключення живлення не будуть зберігатися).

Для того щоб видалити hiberfil.sys потрібно викликати командний рядок Windows від імені адміністратора. Для цього найпростіше скористатися пошуком в меню «Пуск». Введіть в пошук команду «cmd», відкрийте контекстне меню знайденого програми і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

Після відкриття командного рядка виконайте команду «powercfg -h off».

Одразу ж після виконання даної команди, файл hiberfil.sys буде видалений із системного диска. Для того щоб включити гібернацію назад і повернути файл hiberfil.sys потрібно буде виконати команду «powercfg -h on».

Видалення hiberfil.sys у Windows XP

Якщо ви користуєтеся операційною системою Windows XP, то для видалення файлу hiberfil.sys потрібно перейти по шляху «Пуск – Панель управління – Електроживлення – вкладка глибокого сну. Тут потрібно просто відключити функцію сну.

Після чого потрібно закрити вікно за допомогою кнопки «Ок» і перезавантажити систему.