Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою, шляху або файла - комп'ютерна діагностика


При спробі відкрити будь-який файл користувач може зіткнутися з повідомленням «Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою, шляху або файлу». Дана проблема може виникнути із-за багатьох причин, починаючи від дії вірусних програм, і закінчуючи відсутністю необхідних прав для доступу до потрібного файлу. В даному матеріалі я розповім, у чому суть даної проблеми, перерахую викликають її причини, а також поясню, як виправити помилку Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою, шляхи файл на вашому ПК.


Помилка Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою, шляху або файлу


Зміст статті:

 • 1 Суть і причина дисфункції
 • 2 Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою – як виправити
 • 3 Висновок

 • Суть і причина дисфункції

  Як випливає з тексту помилки, ця проблема виникає в ситуації, коли система не може отримати доступ до будь-якого файлу або папки з різних причин.


  Конкретика, яка призвела до виникнення даної дисфункції, може бути наступною:

 • Злоякісна діяльність вірусних програм. Він блокує доступ до потрібного файлу;
 • Функціонал антивірусних програм. Антивірус, підозрюючи який-небудь файл в умисним (або потенційно зловмисної) діяльності, блокує доступ до цього файлу для користувача і сторонніх програм;
 • Відсутність у користувача необхідних прав для доступу до даного файлу;
 • Цей файл, папка, ярлик пошкоджені;
 • потрібний файл або папка переміщені в інше місце або видалені (або втрачений доступ до мережного підключення, через який здійснювався зв'язок з даним файлом).


  Доступ до зазначеного пристрою, шляху або файлу заборонений


 • Windows не вдається отримати доступ до вказаного пристрою – як виправити

  Рішення даної проблеми безпосередньо корелює з її причиною, тому для позбавлення від помилки «Windows не вдається отримати доступ» рекомендую виконати наступне:

 • Перевірте систему на наявність антивірусних програм. У цьому вам допоможуть відповідні антивірусні інструменти Dr.Web CureIt!, AdwCleaner, Trojan Remover і інші аналоги. Якщо можливість встановити і запустити антивірус заблокована, рекомендую перезавантажитися в безпечному режимі, і вже звідти встановити антивірусну програму (а краще декілька), запустити їх і видалити всі знайдені ними віруси;

 • вимкніть вашу антивірусну програму. Можливо, доступ до потрібного файлу може бути заблокований саме її функціоналом;
 • Переконайтеся, що ви запускаєте файл (папку) з правами адміністратора;
 • Якщо ви запускайте файл через ярлик на робочому столі, " перевірте коректність цього шляху у властивостях ярлика, а також наявність цього файла (папки) за вказаною у ярлику шляху. Також рекомендую знову створити ярлик до програми – можливо колишній ярлик був пошкоджений;
 • Якщо ви підключалися до потрібного файлу через мережу, переконайтеся, що дана мережа активна;
 • Перевірте свої права на відкриття потрібного файлу. Запустіть провідник, перейдіть до потрібного файлу або папці, наведіть на нього курсор і натисніть праву клавішу миші. У вікні властивостей даного файлу перейдіть у вкладку «Безпека», зверху в опції «Групи або користувачі» натисніть на ім'я свого облікового запису для перегляду наявних у неї прав (нам необхідний «повний доступ»).
 • Якщо у вас немає необхідних дозволів, натисніть на кнопку «Змінити», вгорі у «Групи або об'єкти» знову виберіть обліковий запис, внизу встановіть для неї повний список прав з допомогою галочок, а потім натисніть на «Ок».


  Встановіть повні права для використовуваної вами облікового запису


 • Перевірте блокування файлу з боку ОС Віндовс. Знову наведіть курсор на потрібний файл, клацніть правою клавішею миші, виберіть «Властивості». У вікні, перейдіть на вкладку «Загальні», і якщо там є кнопка «Розблокувати» - активуйте її, тим самим отримавши доступ до потрібного файлу;


  Натисніть «Розблокувати» для отримання доступу до файлу


 • Перевстановіть проблемний софт. Якщо мова йде про який-небудь ігровій програмі, яка не запускається, тоді рекомендую видалити її перезавантажити комп'ютер, а потім встановити програму заново (можливо, скачавши її з іншого, більш надійного, джерела);
 • Створіть новий обліковий запис з правами адміністратора. В деяких випадках отримати доступ до потрібного файлу вдавалося за допомогою створення ще одного облікового запису з адміністративними правами. Наприклад, якщо у вас Windows 7, тоді перейдіть в «Панель управління» - «Облікові записи користувачів» - «Управління іншого облікового запису» - «Створення облікового запису» - «Адміністратор». Створивши новий обліковий запис, спробуйте з-під неї запустити потрібний файл.


  Натисніть «Управління іншим обліковим записом» для створення облікового запису адміністратора


 • Висновок

  Якщо ваша Windows не може отримати доступ до файлу або папки, то найбільш частими причинами такої кон'юнктури можуть бути вірусні програми, а також відсутність у користувача облікового запису необхідних прав для відкриття потрібного файлу. Рекомендую, перш за все, позбутися від вірусних програм, а потім скористатися іншими, перераховані мною вище, радами, вони допоможуть усунути помилку доступу до Windows потрібне папки або файлу на вашому ПК.