VPN для Яндекс браузера - комп'ютерна діагностика


Регіональні або національні обмеження можуть серйозно перешкодити роботі в мережі Інтернет. Чимало користувачів витрачає багато часу на те, щоб відшукати заміну необхідним веб-ресурсів. Особливо, на даний момент, це питання актуальне для мешканців Криму і України – вхід на величезну кількість сайтів для них заблоковано. Тим не менш, існує простий метод подолання подібних перешкод – VPN сервіс з назвою Hola, створений як розширення для відомого Яндекс браузера. Саме про нього і розповість наша сьогоднішня стаття. У першій частині теми я розповів про те, як обійти блокування Вконтакте, Однокласники, Яндекс, Майл.ру в Україні.


Встановлюємо VPN розширення в браузер


Зміст статті:

 • 1 Розширення Hola – обхід обмежень за допомогою VPN
 • 2 Принцип дії Hola
 • 3 Як встановити Hola в Яндекс.Браузер
 • 4 Робота з розширенням

 • Розширення Hola – обхід обмежень за допомогою VPN

  Hola – це спеціальне ВПН розширення для браузера Яндекс, що дозволяє застосовувати безкоштовні VPN сервери для обходу блокування веб-ресурсів. За допомогою такого ефективного інструменту інтернет-користувачі отримують доступ до величезного числа заборонених сайтів. А саме до веб-сайтів, вхід на які заблокований через регіональних або національних обмежень (тобто на території проживання користувачів їх перегляд недоступний). Використання VPN також дає можливість розблокувати сторінки з мультимедійним контентом – відеоролики або аудіофайли.


  Додаток Hola для розблокування сайтів


  Читайте також: Яндекс Интернетометр — виміряти швидкість Інтернету.

  Принцип дії Hola

  Всі веб-ресурси, які користувач відвідує з VPN для Яндекс браузера, знають його конкретне місцезнаходження. Визначення регіону здійснюється за допомогою IP-адреси – це персональний адреса кожного ПК в інтернеті. Так виходить, якщо користувач бажає відвідати сайт, недоступний для перегляду в його регіоні або країні, то йому потрібно змінити свій IP-адресу.

  Саме це завдання і виконує сервер VPN. Сама абревіатура VPN розшифровується як «Virtual Private Network», що в перекладі означає «віртуальна мережа».


  ПК користувач робить звернення до сервера, а той в свою чергу виконує розблокування потрібного сайту, отримує дані і здійснює їх передачу в браузер. Веб-ресурс «вважає», що його відвідав сервер, що знаходиться в дозволеної області або країні (наприклад, у Німеччині або Японії) і не активує блокування. При цьому користувач отримує доступ до необхідних сторінкам без обмежень по функціональності.


  Реалізувати зв'язок з VPN сервісом в браузері від Яндекс можна декількома способами:

 • налаштувати відповідним чином інтернет-з'єднання в операційній системі ПК;
 • встановити спеціалізоване додаток;
 • виконати вхід заблокований сайт за допомогою спеціального веб-ресурсу, шифрувального реальний IP-адресу користувача, приклад: обхід блокування LinkedIn.
 • Але найбільш зручним і простим методом є встановлення в браузер розширення Hola. Воно активується автоматично, коли потрібно відвідати заблокований сайт, і деактивується при бездіяльності. Таким чином ПК не відчуває навантаження і не витрачає зайвий інтернет-трафік.

  Для Яндекс браузера існує безліч плагінів і розширень, що маскують дійсний адресу IP, але саме Hola вважається найбільш ефективним і зручним на сьогоднішній день.

  Цікаво: Голосовий пошук Яндекс для комп'ютера.

  Як встановити Hola в Яндекс.Браузер

  Hola функціонує як стандартне браузерне розширення і встановлюється належним чином. На офіційному веб-сайті даного сервісу (http://hola.org), на жаль, немає окремої клавіші для інсталяції розширення саме на браузер Yandex. Тим не менш користувач все одно може завантажити його, вдавшись до допомоги каталогу додатків.

  Для цього потрібно виконати такі дії:

 • Виконати запуск браузера Яндекс.
 • Відкрити панель швидкого доступу – для цього необхідно натиснути на спеціальну кнопку, розміщену вгорі праворуч.
 • Далі треба увійти в розділ з назвою «Доповнення».


  Активуємо плагін в Яндекс браузері


 • На що з'явилася сторінці відобразиться перелік всіх розширень, які встановлені в браузері на даний момент. Користувачеві необхідно перегорнути список в самий низ і перейти у вкладку «Каталог доповнень».
 • У списку доступних розширень потрібно обрати Hola, натиснути на клавішу «Додати в Яндекс браузер» і почекати завершення процесу інсталяції.
 • Відеоогляд розширення Hola: установка і використання:

  Також користувачі можуть вдатися до допомоги інтернет-магазину Google. Справа в тому, що браузери Гугл і Яндекс функціонують на однакових движках, а тому і підтримують роботу одних і тих же розширень.

 • Для цього необхідно просто ввести в пошукову рядок Яндекс браузера запит «інтернет-магазин Google» і увійти в сам сервіс.
 • В магазині є власна рядок пошуку, в яку потрібно ввести назву бажаного розширення – в нашому випадку це «Hola».
 • Після того, як розширення буде знайдено, потрібно натиснути на клавішу «Встановити», яка розміщена у правому верхньому куті вікна.
 • Тепер Hola інстальована в браузер.
 • Робота з розширенням

  Одразу ж після інсталяції Hola буде готова до роботи – ніякі параметри змінювати не потрібно. Користувачу необхідно лише натиснути на іконку розширення вгорі справа, що викличе головне меню. Тут є можливість обрати країну, до серверів VPN чиїй передбачається підключення. Для цього з наданого переліку потрібно обрати необхідний держава і клікнути по його прапора, після чого з'єднання буде встановлено і зашифровано.