Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18 - комп'ютерна діагностика


Деякі користувачі «старої доброї» Windows XP при спробі установки її на свій комп'ютер можуть зіткнутися з помилкою «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18». Ця помилка виникає в більшості своїй в разі інсталяції операційної системи Windows XP з флеш-накопичувача, з використанням програми UltraISO. У цьому матеріалі я розповім, що це за помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, коли вона виникає і як виправити її на ПК.


Скріншот «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18»


Зміст статті:

 • 1 У чому суть помилки «inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній»
 • 2 Як виправити помилку «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18»
 • 3 Висновок

 • У чому суть помилки «inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній»

  Щоб зрозуміти, що таке «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній» необхідно визначити обставини, при яких виникає ця помилка. Як згадувалося вище, вона з'являється при використанні програми для роботи з образами дисків UltraISO, за допомогою якої на флеш-накопичувач пробують записати інсталяційний образ Windows XP.


  Инсталлируем Windows XP з флеш-накопичувача


  При цьому з образами інших операційних систем (наприклад, Windows 7) програма UltraISO працює без проблем, але при спробі встановити Windows XP з допомогою образу, записаного на флешку через UltraISO, користувач отримує зазначену помилку. Це пов'язано з особливостями сценарію установки Windows XP, і його неув'язки з функціоналом самої програми UltraISO.

  При виправленні цієї помилки (як буде описано нижче), користувач стикається з іншим повідомленням «Не вдалося знайти пристрій для читання компакт-дисків», що демонструє невідповідність функціоналу UltraISO і настановної версії Windows XP. При цьому різні експерименти з файлом $WIN_NT$.~BT\WINNT.SIF з метою відключити звернення до CD (DVD) не приносять потрібного результату, тому тут буде краще вибрати інший шлях.

  Як виправити помилку «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18»

  Отже, який же алгоритм розв'язання помилки inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній? Я пропоную ознайомитися зі способом 1, який привів у мене до інших помилок, і способом 2, який реально виправляє помилку:


 • Спосіб 1. Копіюємо необхідний файл txtsetup.sif з I386 в корінь карти пам'яті. Знаходимо файл txtsetup.sif в папці I386 і копіюємо в корінь нашої флешки, потім перейменовуємо папку I386 в $WIN_NT$.~BT. Даний спосіб допоможе виправити помилку inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, при цьому в процесі подальшої установки користувач може зустрітися з наступними помилками, тому використання даного методу є недоцільним і має лише паліативним ефектом;


  Копіюємо файли


 • Спосіб 2. Використовуйте іншу програму замість UltraISO. Найбільш зручними і практичними є утиліти WinToFlash та WinSetupFromUsb, здатні допомогти в створенні образу Windows XP на флешці без будь-яких проблем.


  Використовуємо WinSetupFromUsb


 • наприклад, щоб скористатися WinSetupFromUsb запустіть цю програму, зверху виберіть шлях до флешці, трохи нижче натисніть на «Bootice».
 • У наступному вікні тиснемо на «Perform format», вибираємо USB-HDD Mode (Single Partition) і натискаємо на «Next step» (наступний крок) знизу.
 • Вибираємо файлову систему NTFS і тиснемо «Ок».
 • Потім ставимо галочку на опції Windows 2000/XP/2003 Setup і натиснувши на кнопку праворуч вказуємо системі шлях до настановної версії Windows XP.
 • Далі натискаємо на кнопку «Go» трохи нижче і чекаємо закінчення процесу.

 • Я все ж рекомендую встановлювати хоча б Windows 7 - способи створення завантажувальної флешки Windows 7.


  Висновок

  Вище я описав, що таке «Помилка inf-файл txtsetup.sif зіпсований або відсутній, стан 18». У більшості випадків вона виникає при використанні програми UltraISO для інсталяції операційної системи Windows XP з флеш-накопичувача і пов'язана з особливостями роботи програми UltraISO і специфікою інсталяції самої ОС Windows XP. Найбільш оптимальним виходів у цій ситуації є вибір іншої утиліти для роботи з флеш-накопичувачем (наприклад, WinSetupFromUsb), з якої установка Win XP на комп'ютері зазвичай проходить без будь-яких проблем.