Як оновити BIOS - все про комп'ютери

BIOS – це набір мікропрограм, які зберігаються в спеціальній мікросхемі на материнській платі. Ці мікропрограми записуються ще під час виробництва материнської плати. BIOS потрібен для запуску комп'ютера, перевірки його працездатності і запуску операційної системи. У деяких випадках може знадобитися його оновлення. Наприклад, для того щоб додати підтримку нових процесорів, які з'явилися після виходу самої материнської плати. У цьому матеріалі ми коротко розповімо про те, як оновити BIOS.

Крок № 1. Переконайтеся, що вам дійсно потрібно оновлювати BIOS.

Оновити БІОС – це завжди ризик. Найменша помилка або збій електроживлення може призвести до того, що ваша материнська плата перетвориться в даремний шматок текстоліту.


Коли точно НЕ потрібно оновлювати BIOS:

 • ваш комп'ютер працює нормально і без оновлення;
 • у вас немає досвіду в обслуговуванні комп'ютерів;
 • у вас часті перебої з електрикою;
 • Крок № 2. Дізнайтеся версію BIOS, яка встановлена на вашому комп'ютері.

  Перед тим, як приступати до оновлення BIOS, потрібно дізнатися, яка версія у вас встановлена на даний момент.

  Для цього запустіть командний рядок Windows (це можна зробити за допомогою команди CMD) і введіть команду «systeminfo».

  Після введення команди «systeminfo» на екрані з'явиться інформація про вашій системі. Тут можна знайти і версію BIOS. Як видно на картинці, в нашому випадку версія БІОС – 17.0B1, від 14.06.2011 року.

  Крок № 3. Знайдіть останню версію BIOS на сайті виробника материнської плати.

  Далі потрібно знайти останню версію BIOS для вашої материнської плати. Для цього знайдіть сторінку з описом вашої материнської плати на сайті виробника. Там має бути посилання в розділ «Завантаження» (Завантаження) або Підтримка (Support). В даному розділі ви зможете знайти драйвери, а також останню версію BIOS для вашої материнської плати.

  Як видно на картинці, на сайті виробника остання версія БІОС – 19.0 від 01.09.2013 року. Оскільки це більш нова версія, то її можна встановити (якщо в цьому є необхідність). Якщо встановлена версія збігається з останньої доступної версії, то установку проводити не потрібно.

  Якщо нова версія доступна – завантажуємо її на свій комп'ютер.

  Крок № 4. Інсталюйте оновлення БІОС згідно інструкції.

  Процес оновлення BIOS сильно відрізняється в залежності від версії самого BIOS, а також виробника материнської плати. Тому написати одну інструкцію для всіх випадків неможливо. Перед тим, як щось робити знайдіть інструкцію (документацію) на сайті вашого виробника материнської плати і чітко дотримуйтесь цієї інструкції.

  Наприклад, у випадку моєї материнської плати MSI H61M-P22 (B3)) з сайту виробника скачується EXE файл.

  Даний EXE файл необхідно скопіювати на порожню флешку з файловою системою FAT32 (з NTFS не працює). Далі, скопійований на флешку EXE файл потрібно запустити.

  Після попередження запускається процес розпакування вмісту EXE файлу на флешку.

  По закінченню розпакування комп'ютер перезавантажиться і почнеться оновлення BIOS з флешки. Процес оновлення триває кілька хвилин, при цьому комп'ютер кілька разів перезавантажується. Під час всього процесу оновлення флешку відключати не можна.