Що таке файл підкачки - все про комп'ютери

Файл підкачки – це область вінчестері комп'ютера (прихований системний файл), що використовується для компенсації нестачі обсягу ОЗП. Операційна система тимчасово поміщає туди фрагменти програм і служб, які використовуються в конкретний момент. Дані поміщаються і витягуються з фала підкачки по мірі необхідності.

Використання файлу підкачки позначається на швидкості роботи програми. Переміщення даних в ОЗП і назад відбувається на порядок швидше, ніж обмін з жорстким. До того ж, часте використання файлу підкачки загрожує фрагментацією даних. Тому ефективніше нарощувати кількість пам'яті ОЗП, ніж збільшувати розмір файлу підкачки.


Настройка області підкачки

При неможливості фізично наростити обсяг ОЗП або для відключення файлу підкачки потрібно відкрити його налаштування. Щоб відкрити настройки потрібно клікнути по іконці «Комп'ютер» правою клавішею. В меню з'явиться пункт «Властивості».

Далі потрібно вибрати пункт «Додатковий параметри системи».

У вкладці «Додатково» буде блок «Швидкодія», тут потрібно натиснути на кнопку «Параметри».

Після цього відкриється вікно «Параметри швидкодії». Тут на вкладці «Додатково» буде блок «Віртуальна пам'ять» з кнопкою «Змінити».

Після натискання на кнопку «Изменить» відкривається вікно для налаштування файлу підкачки. Альтернативний варіант доступу до налаштувань полягає у відкритті «Панелі управління», в якій буде пункт «Система». Далі дії точно такі ж, як після відкриття «Властивостей» через іконку «Комп'ютер».

Тут буде проведена настройка. В процесі установки з'явиться попередження про те, що подібні параметри можуть змінювати тільки фахівці. Але звертати увагу на них не потрібно.

Є кілька важливих пунктів, яким повинен відповідати цей файл:

  • його розмір слід ставити в півтора-два рази більше, ніж обсяг наявної ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті;
  • самий малий та максимальні розміри підкачки обов'язково повинні збігатися.
  • якщо у вас в системі декілька дисків, то розміщувати файл підкачки потрібно на самому швидкому з них;
  • При наявності достатньої кількості пам'яті у ОЗП файл підкачки можна і зовсім відключити. Для цього знадобиться мати «на борту» не менше 6 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Крім того, існує можливість автоматичного визначення розміру файла підкачки. Для цього потрібно тільки вибрати відповідний пункт у вікні з параметрами файлу підкачки.

    Застосування змін відбудеться після натискання кнопки «ОК» і «Застосувати». Після цього рекомендується перезавантажити комп'ютер. Робити це не обов'язково, але треба пам'ятати, що зміни будуть діяти після перезавантаження.