Чому не можна встановлювати збірки Windows - все про комп'ютери

Адже всім відомо, що з-за активної експлуатації операційної системи Windows згодом комп'ютер починає працювати повільно, не стабільно і в підсумку висловлюється запускатися взагалі. В результаті це закінчується довгою і неприємної перевстановлення Windows, повторною установкою всіх програм, драйверів і налаштуванням всього цього під себе. Деякі користувачі так швидко вбивають систему, що їм доводиться встановлювати заново Windows кожні кілька місяців.

Причин, які призводять до смерті операційної системи дуже багато, але багато користувачів допускають фатальну помилку ще на етапі установки. Вони воліють встановлювати так звані «складання».


Збірки – це інсталяційний образ операційної системи, в який вже вбудовано додаткове програмне забезпечення, змінено інтерфейс і внесені інші налаштування не передбачені розробниками операційної системи.

Ці збірки розробляються так званими «ентузіастами», які декларують бажання за допомогою своїх збірок спростити життя звичайним користувачам. Насправді, в кращому випадку ними рухає самолюбство і бажання похвалитися своїми технічними навичками. А в гіршому банальна жага наживи.

З одного боку, використовуючи таки збірки, користувач економить трохи свого часу. Встановивши збірку, вам не доведеться встановлювати деякі потрібні програми, адже вони вже будуть вбудовані в операційну систему. Також деяких користувачів підкуповує змінений інтерфейс операційної системи.

Але, у збірок є й інша сторона. Використовуючи збірку, користувач отримує операційну систему в якій:

  • Встановлено багато зайвих програм, які користувач ніколи не буде використовувати. Операційна система вже спочатку перевантажена всім, чим тільки можна і її вже після установки потрібно чистити.
  • Встановлено програмне забезпечення, про який користувач навіть не здогадується. Розробник складання може засунути в неї що завгодно. Це можуть бути програми шпигуни, віруси, рекламні програми і т. д.
  • Внесені зміни в налаштування. Зазвичай розробники збірок вносять безліч змін в налаштування операційної системи, самовпевнено вважаючи, що вони розумніші розробників самої ОС. В результаті користувач отримує операційну систему, яка налаштована під розробника збірки, а не під нього самого. Крім цього внесені зміни можуть серйозно впливати на роботу системи. З-за чого користувачі збірок не рідко стикаються з глюками, про яких користувачі чистої Windows навіть не здогадуються.
  • Головне правило довгої і стабільної роботи Windows це підтримка чистоти і гігієни на комп'ютері. Природно установка збірки відразу порушує це правило, ще до того, як ви почали користуватися операційною системою.

    Що стосується ліцензії, то звичайно, краще всього використовувати ліцензійну версію Windows. Використовуючи ліцензію, ви зможете отримувати оновлення від Microsoft, а значить, ваша операційна система буде більш захищена від злому і проникнення вірусів. Адже велика частина оновлень операційної системи це закриття дірок, з допомогою яких віруси і зловмисники могли зашкодити вашій операційній системі або вашими даними, які зберігаються на комп'ютері.

    Але, якщо у вас немає можливості купити ліцензійний Windows, то хоча б не використовуйте складання. Так ви мінімізуєте свої ризики від використання піратського ПЗ і значно продовжите час роботи Windows без переобладнань.