Як настроїти віддалений доступ до комп'ютера - комп'ютерна діагностика

Рекламний блок


Незалежно від рівня знань і досвіду, кожен користувач персонального комп'ютера стикався з проблемою доступу до віддаленого комп'ютера, рішення якої було загадкою. Більшість таких ситуацій стосується рядових домогосподарок і офісних співробітників, але навіть професійні сисадміни не завжди можуть вирішити поставлену задачу в той же момент. Мудре прислів'я говорить: «Одна голова добре, а дві – краще». Тому для пошуку рішень, користувачі часто вдаються до допомоги третіх осіб.


Налаштування віддаленого доступу


Розвиток комп'ютерних технологій зробило крок далеко вперед. Операційні системи та програмне забезпечення щодня вдосконалюються і отримують нові функціональні особливості. Масове підключення людей до інтернету відкриває практично безмежні можливості у всіх сферах життєдіяльності людини. Тепер для вирішення проблем необхідно просто надати віддалений доступ до комп'ютера. Для багатьох це поняття асоціюється зі зломом комп'ютера або вірусами, але це омана.


Зміст статті:

 • 1 Принцип дії віддаленого доступу
 • 2 Програмне забезпечення для підключення на відстані
 • 3 Функції та переваги
 • 4 TeamViewer - лідер віддаленого контролю ПК
 • 4.1 Як працювати з програмою TeamViewer
 • 5 Стандартні засоби Windows

 • Принцип дії віддаленого доступу

  Щоб зрозуміти, як відбувається управління комп'ютером, необхідно розібратися в технології підключення. Користувачеві необхідно зрозуміти і запам'ятати, що доступ до свого ПК він відкриває самостійно людині, якому повністю довіряє. Сучасні програми для забезпечення віддаленого доступу дозволяють виконати детальну настройку безпеки і обмеження функцій. Загальний порядок дій виглядає так:

 • На віддалених комп'ютерах користувача (людина, яка потребує допомоги) та адміністратора (фахівець, який покликаний допомогти) запускається обрана програма.
 • Користувач надає адміністратору інформацію для отримання доступу – ідентифікатор (ID) або IP-адреса і пароль.
 • Адміністратор вводить необхідні дані і робить запит на підключення віддалений персональний комп'ютер.
 • Користувач підтверджує підключення і встановлює права на виконання дій.
 • Адміністратор може виконувати всі необхідні дії, щоб допомогти вирішити проблему.
 • Користувач може в будь-який момент розірвати з'єднання.


  Програмне забезпечення для підключення на відстані

  Віддалений доступ до комп'ютера забезпечується з допомогою спеціалізованих програм. Найбільш популярними є TeamViewer, Ammyy Admin, Aero Admin, Radmin. Всі вони надають можливість безкоштовного використання з обмеженими функціями. Перевагою сучасних додатків, що забезпечують керування комп'ютером, є відсутність необхідності інсталяції. Щоб почати використання, достатньо завантажити і запустити вибраний софт.


  Функції та переваги

  Розвинена структура мережі Інтернет дозволяє організувати віддалене керування комп'ютером в будь-якій точці світу. Головною перевагою програм доступу є економія часу, людських ресурсів і фінансових вкладень. Вагомим чинником є оперативність надання допомоги з боку адміністраторів. Доступ до віддаленого комп'ютера можна організувати за кілька секунд. Програми цього типу надають наступні функції:

 • Повний або частковий доступ до робочого столу, дисків і файлів користувача. Додатково налаштовується можливість виконання операцій видалення, копіювання і т. д.
 • Організація голосового чату при наявності відповідного обладнання. Немає необхідності в додатковій телефонного зв'язку.
 • Обмін файлами будь-якого формату без обмеження в обсязі.
 • Запуск презентаційних матеріалів в режимі конференції.
 • Відстеження і запис використання комп'ютера користувачами.
 • Збір інформації про відвідані сайти, вхідних і вихідних електронних листах, використанні месенджерів.
 • Кожна програма може мати власні функції і напрацювання, тому необхідно вибирати у відповідності з вимогами та можливостями.

  TeamViewer - лідер віддаленого контролю ПК

  Більшість фахівців, що надають комп'ютерні послуги, використовують саме Teamviewer. Така популярність забезпечується великим набором доступних функцій як для приватного (домашнього, так і для комерційного використання. Програма має простий російськомовний інтерфейс і повністю готова до роботи відразу після завантаження. Існує версія для установки на ПК, яку активно використовують штатні системні адміністратори для підтримки користувачів підприємства, фірми, установи.


  Інтерфейс програму TeamViewer


  TeamViewer підтримує підключення по локальній мережі, а також через інтернет. Для локального підключення необхідна налагоджена мережева інфраструктура. Для здійснення підключення на віддаленому персональному комп'ютері повинна бути встановлена або запущена працездатна версія TeamViewer.

  Головне вікно програми містить три основних блоки:

 • Доступ до ПК. Містить інформацію, яка потрібна для отримання доступу до робочої машині.
 • Керування комп'ютером. Здійснює підключення до віддаленого користувача комп'ютерів.
 • Контактна книга. Дозволяє створити список контактів для отримання швидкого доступу і організації підтримки.
 • Як працювати з програмою TeamViewer

  Стандартні засоби Windows

  Сучасні операційні системи дозволяють організувати процес управління власними коштами. Головним недоліком такого способу є необхідність детальної настройки на ПК клієнта.

  Процес налаштування складається з декількох етапів:

  Заходимо в панель управління і вибираємо розділ «Система». В меню зліва вибираємо «Додаткові параметри системи».

  Буде відкрито додаткове вікно, в якому вибираємо вкладку «Віддалений доступ». Насамперед необхідно включити опцію віддаленого помічника і дозволити підключення з інших ПК.

  Натиснувши на кнопку «Додатково», можна налаштувати час активності сеансу.

  У розділі «Вибрати користувачів» можна визначити імена користувачів, яким буде надано доступ до ПК. Додатково можна налаштувати їх права та групові політики.

  Щоб виконати підключення до віддаленого комп'ютера, необхідно зайти в Пуск – Стандартні – Підключення до віддаленого робочого столу. Далі, необхідно ввести IP-адресу користувача ПК. Після встановлення з'єднання буде потрібно ввести пароль.

  Програми віддаленого доступу вважаються кращими помічниками будь-якого фахівця в комп'ютерній сфері.

  Рекламний блок