Як розбити жорсткий диск на розділи в Windows 7 або 10 - все про комп'ютери

Часто після покупки нового жорсткого диска користувачі запитують про те, як розбити жорсткий диск на розділи у Windows 7 або Windows 10. У даній статті ми спробуємо відповісти на це питання, розглянувши відразу два способу розбиття жорсткого диска, за допомогою інструменту «Управління дисками» і з допомогою інсталятора Windows.


Як розбити жорсткий диск на розділи за допомогою «Управління дисками»

Для того щоб розбити жорсткий диск на розділи у Windows 7 або Windows 10 ви можете скористатися вбудованим в операційну систему інструментом, який називається «Керування дисками».

Для того щоб відкрити даний інструмент вам необхідно натиснути комбінацію клавіш Win R і у вікні ввести команду «diskmgmt.msc».

Після виконання команди «diskmgmt.msc» перед вами відкриється вікно «Керування дисками», в якому будуть відображені всі жорсткі диски, які підключені до комп'ютера. Але, якщо ви тільки що підключили новий жорсткий диск, то спочатку може з'явитися ось таке вікно з проханням ініціалізувати жорсткий диск.

У цьому вікні потрібно вибрати стиль роботи з розділами. Доступно два варіанти:

 • MBR – старий варіант, який використовується з часів MS DOS. MBR забезпечує сумісність зі старими комп'ютерами і старими операційними системами, але такий стиль роботи з розділами не підходить для жорстких дисків об'ємом більше 2 терабайт. Крім цього MBR має й інші обмеження. Наприклад, він дозволяє створити тільки 4 основних розділи;
 • GPT – сучасний варіант, позбавлений обмежень MBR і має деякі власні переваги. Наприклад, GPT використовує резервне копіювання інформації про розділах, що значно знижує ймовірність збоїв. З GPT можуть працювати всі версії Windows, починаючи з Windows 7. Але, завантажуватися з GPT можуть тільки 64-бітні версії Windows, починаючи з Windows 7 (за умови, що комп'ютер працює на базі UEFI, а не BIOS).
 • З цього можна зробити висновок, що якщо у вас сучасний комп'ютер з UEFI, і ви використовуєте 64-бітну версію Windows 7 (або більш нову версію Windows) і ви не плануєте підключати жорсткий диск до старих комп'ютерів, то можна сміливо вибирати GPT. Ніяких проблем з сумісністю у вас не буде. В інших випадках, вибір між MBR і GPT залежить від ситуації.

  Після ініціалізації жорсткого диска, можна приступати до розбивці. Для того щоб розбити жорсткий диск на розділи, клікніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Створити простий том».

  Перед вами повинен відкритися майстер створення простого тома. Для того щоб продовжити роботу натисніть на кнопку «Далі».

  На наступному етапі потрібно вказати розмір розділу в мегабайтах і натиснути на кнопку «Далі».

  Далі вибираємо букву диска і знову натискаємо на кнопку «Далі».

  Після цього потрібно вказати параметри форматування. Якщо не знаєте, що тут робити, просто залиште стандартні налаштування і натисніть на кнопку «Далі».

  На цьому створення розділу завершено. Підтвердіть зміни натисненням на кнопку «Готово».

  Після цього у списку розділів з'явиться створений вами розділ.

  Для того щоб створити ще один розділ знову натискаємо правою кнопкою мишки по нерозмічену області жорсткого диска (позначено чорним кольором) і вибираємо пункт меню «Створити простий том».

  Після чого знову проходимо процедуру створення нового розділу. Таким чином, і виконується розбиття жорсткого диска на розділи у Windows 7 або Windows 10.


  Як розбити жорсткий диск на розділи при установці Windows 7 або 10

  Якщо ви придбали новий жорсткий диск і плануєте встановлювати на нього операційну систему Windows 7 або 10, то ви можете виконати розбивку безпосередньо під час установки. Для цього почніть установку і дотримуйтесь рекомендацій інсталятора, до тих пір, поки не з'явиться вікно для вибору диска.

  У цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «Новий» і ввести розмір розділу. Таким чином, ви зможете створити будь-яку кількість розділів.

  Після створення розділів, відформатуйте їх. Для цього виберіть один розділ і натисніть на кнопку «Форматувати». Повторіть цю процедуру для всіх створених розділів.

  Для того щоб продовжити установку Windows 7 або 10, виберіть диск, який повинен бути системним і натисніть на кнопку «Далі».

  Після завершення установки ви отримаєте встановлену Windows потрібну вам розбиття жорсткого диска.