Як вибрати кермо для пк? - комп'ютерна діагностика

загрузка...


Власники персональних комп'ютерів і ноутбуків погодяться, що створювалося це чудо техніки не тільки для роботи, але і для розвитку, спілкування, і кінець кінцем, відпочинку! Неймовірно популярними стали різні комп'ютерні ігри. Вони дають можливість відчути себе воїном, знаменитим полководцем, небезпечним бандитом або професійним копом. Практично жодна гра не обходиться без використання транспорту в ній, а деякі ігри спеціально створені для любителів автомобілів. Скажені швидкості, тюнінг машин, зіткнення, обгони, все, що тільки може побажати фанат гонок.


Такі ігри дійсно затягують, проводити в них час дуже приємно. Але з часом, клавіатура і миша не забезпечують повного кайфу від швидкості, хочеться не просто тикати по кнопках, а по-справжньому керувати машиною. Для цієї мети і був створений кермо для пк. З його допомогою отримувати насолоду від високих швидкостей і покращувати свої водійські навички можна не виходячи з дому. Головне – не купувати що-небудь, а обдумано підійти до вибору пристрою.


Зміст статті:

 • 1 Комплектація педалей
 • 2 Рульове колесо
 • 3 Кріплення
 • 4 Кут повороту
 • 5 Наявність системи Force Feedback
 • 6 Підключення
 • 7 Поради щодо вибору

 • Комплектація педалей

  Спочатку потрібно звернути увагу, йдуть до керма ще й педалі. Вони забезпечують максимальну реалістичність управління машиною. Більш доступні варіанти оснащуються двома педалями – гальмом і газом. У моделях, які коштують трохи дорожче є ще і зчеплення.


  Крім наявності самих педалей і їх кількості потрібно ретельно вибирати їх підставку. Вона повинна бути не слизькою, а педалі володіти середньої пружністю, і не бути занадто жорсткими. Це дозволить плавно керувати своїм віртуальним транспортом, не натискаючи на них з усіх сил. Звичайно, в Need For Speed більшість ігрового часу ми їмо з затиснутою педаллю в підлогу, але ось вже в симуляторах доведеться стати більш акуратним водієм. І пружність педалей тут дуже важливий критерій.


  Також деякі моделі оснащені коробкою передач як в реальному автомобілі. Так як коробка є частиною USB-пристрою, що підключається вона разом з кермом і відображається її управління. Тут важливо, щоб конкретна гра симулятор підтримували такі пристрої і дозволяли використовувати в управлінні педаль зчеплення і коробки передач.
  Моделі без педалей і трансмісії оснащені панелей кнопок на поверхні керма. Їх натискання і виконує функцію зміни швидкостей і гальмування. Це дозволяє не відволікатися на натискання клавіш мишки або клавіатури.

  Рульове колесо

  Форма колеса в більшій частині моделей виконана в традиційному варіанті. Але для завзятих гонщиків існують аналоги рулів з болідів Формули-1 або інших спортивних авто.

  Моделі відрізняються не тільки за формою, але і по використовуваних матеріалах. Найдешевші рулі виробляють з пластику. Іноді, бюджетні моделі не комплектують навіть гумовими вставками. В руках такий кермо буде ковзати і доведеться миритися з такими незручностями, або наклеювати гуму самостійно.

  Рулі середнього класу роблять з каучуку (гуми). Вони добре лежать в руці. Гумовий кермо має достатню жорсткість для уникнення ковзання під час ігрового процесу.

  найкращі і відповідно, дорогі рулі для комп'ютерів мають шкіряне покриття. За характеристиками, такий пристрій буде нагадувати кермо справжнього автомобіля, що по максимуму передасть відчуття від їзди.

  Кріплення

  Обов'язково потрібно врахувати при виборі спосіб кріплення пристрою. У недорогих варіантах рулів кріплення забезпечується за допомогою декількох липучок або присосок. Під час різких маневрів у грі, а особливо, якщо за кермом нервовий водій, такий кермо може відірватися від поверхні.

  У більш дорогих і якісних моделей для кріплення використовуються струбцини і перемички. Це дозволяє надійно зафіксувати пристрій, і його неможливо буде відвести під час гри. Також сучасні моделі реагують на силу рук і ведуть себе як справжні кермо в автомобілі.

  Кут повороту

  Коли тільки почали виробляти рулі для комп'ютерів, то вони володіли кутом повороту в 150°. Все змінила компанія Logitech, яка зробила перші моделі із збільшеним кутом 180°.

  Сьогодні найбільш просунуті рулі мають кутом в повні 360°. Але вони значно ускладнюють процес гри, адже потрібно підібрати конкретне положення керма для входження в кожен поворот.

  Тому і сьогодні найчастіше використовують кермо на 180°. Вони здатні передавати реальні відчуття керування автомобілем, і в той же час не підвищує рівень складності симулятора або гри і дозволяє без проблем керувати навіть тим, хто в реальності машиною не керує.

  Наявність системи Force Feedback

  У процесі вибору керма для ПК, дуже важливим параметром стає наявність Force Feedback. Це спеціальна система, яка дозволяє робити кермо тугіше або легше, створювати опір на поворотах. Загалом, максимально передає відчуття реальності і дозволяє робити налаштування під конкретного користувача.

  В бюджетних моделях таку систему знайти дуже складно. Вони, в більшості своїй, оснащені системою Vibration Feedback. При конкретних діях, пристрій починає просто вібрувати (без опору). Це трохи покращує ігровий процес, але функція вібрації підходить скоріше для джойстика, ніж для керма.

  На геймпаді вібрація занурює в гру кожного користувача, а ось на кермі вона подобається далеко не всім. Також деякі вважають, що вібрація на елементах керування комп'ютером погано впливає на роботу кистей рук.

  З'єднання

  Комп'ютерні рулі – це USB-пристрої і підключається точно також. Як і джойстик, мікрофон і веб-камера. Шнур потрібно вставити в один з USB-входів (на передній або задній панелі корпусу). Після цього, потрібно слідувати вказівкам програми «Майстер установки» або її аналогів.

  Якщо після підключення, комп'ютер не бачить керма, то проблема криється в драйверах. Може бути, що встановлені несумісні драйвера (наприклад, драйвер для Windows 7, а на комп'ютері встановлений XP). Встановити драйвер, який потрібен, можна скачавши його з офіційного сайту компанії виробника пристрою, або з диска, що був в комплекті.

  Поради щодо вибору

  Правильно вибрати пристрій допоможуть прості поради:

 • Спочатку потрібно з'ясувати, для яких цілей потрібно пристрій. Якщо важливий дріфт і інші автомобільні викрутаси, то важливим показником буде віддача керма і крутний момент. Якщо важливо максимальна подібність з реальним водінням, то потрібен кермо з високими показниками чутливості. Гра за таким пристроєм буде складною, але і реалістичною;
 • Людям, які хочуть просто поганяти без зайвих думок і тонких розрахунків повинні зробити свій вибір на користь керма з великою кількістю кнопок, які дозволять грати без клавіатури;
 • Незалежно від цілей, найдешевші рулі незрозумілих виробників і сумнівної якості купувати не варто. Вони позбавлені безлічі функцій. Якщо пристрій не здатне зробити навіть одного кола навколо осі, то його придбання не потрібно навіть розглядати. Такий кермо буде марним;
 • Потрібно розпитати консультанта про додаткові функції. Якщо кермо оснащений системою Force або Vibration Feedback, то гра стане реалістичною, а руки не будуть затікати;
 • Обов'язково потрібно спробувати кермо ще в магазині. Він не повинен ковзати, а педалі повинні натискатися плавно, не дуже легко, і не надто важко;
 • загрузка...
  загрузка...