Чим відрізняється SSD від HDD і що краще? - все про комп'ютери

При виборі нового комп'ютера багато користувачів стикаються з невідомою їм абревіатурою. Цією абревіатурою є SSD. Деякі комп'ютери оснащуються SSD, деякі ні, у деяких є і SSD і більш звичний HDD.

З-за цієї плутанини вибрати комп'ютер стає набагато складніше. У цій статті ми постараємося максимально докладно пояснити, чим відрізняється SSD від HDD і що з цього краще.


Відміну № 1. SSD – це твердотільний накопичувач, а HDD – це накопичувач на магнітному диску.

SSD – це абревіатура від англійської фрази «solid-state drive». Ця фраза перекладається як твердотільний диск, і вона означає, що даний диск працює виключно на основі мікросхем. Власне, у SSD диску немає ніяких «дисків». Там тільки чіпи, які використовуються для зберігання інформації, чіп-контролер і плата.

В той час як HDD це абревіатура від англійського «hard (magnetic) disk drive». Ця фраза перекладається як накопичувач на твердому магнітному диску. Саме на твердому диску, тому що раніше були накопичувачі та на м'яких дисках, також відомі як дискети. У HDD інформація записується на магнітний диск. При цьому для обслуговування цього магнітного диска HDD розміщується велика кількість додаткового обладнання. Це мотор для обертання диску, привід для руху прочитуючих головок, а також плата для управління всім цим обладнанням.


Внутрішнє пристрій SSD і HDD


У загальному SSD і HDD це диски, які працюють на двох абсолютно різних принципах і цих принципів і слідують їх інші відмінності, про які ми розповімо нижче.

Відміну № 2. SSD набагато швидше HDD.

За рахунок того, що SSD працює виключно на мікросхемах, ці диски відрізняються великою швидкістю роботи. SSD диск набагато швидше записує і зчитує дані. Зараз навіть найдорожчі і просунуті HDD не можуть забезпечити швидкість читання або запису більше ніж 150 МБ/сек. У той час як навіть SSD з середнього цінового діапазону можуть видавати 550 МБ/с, а це більш ніж в 3.5 рази швидше ніж HDD. Більш дорогі моделі SSD-накопичувачів, які працюють через лінії PCI Express, можуть видавати більше 1000 МБ/с, що абсолютно незрівнянно зі швидкостями HDD.

Завдяки цій швидкості читання і запису даних SSD диск дозволяє значно прискорити весь комп'ютер. Якщо на комп'ютері встановлений SSD диск, то такий комп'ютер швидше включається, швидше запускає програми і швидше реагує на всі інші дії користувача.

Відміну № 3. SSD краще переносить удари і струси.

Всім відомо, що HDD накопичувачі погано переносять удари, струси і взагалі будь-які перевантаження. Варто упустити жорсткий диск на підлогу і його можна нести в сміття, ну або до фахівців з відновлення даних. Середньо статистичний HDD накопичувач може пережити перевантаження 70 G під час роботи і перевантаження 350 G під час зберігання. У той час як для SSD накопичувача навіть 1500 G не проблема.

Може здатися, що це не важливо, адже ви не кидаєте свій комп'ютер на підлогу. Але, якщо мова йде про ноутбуці, то така підвищена надійність не буде зайвою. Ноутбук постійно піддається невеликим струсів і в деяких випадках це призводить до поломки жорсткого диска.

Відміну № 4. SSD споживає набагато менше енергії.

Ще одна важлива відмінність SSD від HDD це споживання енергії. Середній HDD накопичувач споживає близько 4 Вт енергії під час проста і 6 Вт під час активної роботи. У той час як SSD диск споживає близько 0,5 - 1,3 Вт під час проста і близько 0,5 - 3 Вт під час активної роботи. Різниця дуже значна, особливо якщо мова йде про ноутбуці.

Відміну № 5. SSD не видає ніяких шумів.

SSD накопичувач працює виключно на мікросхемах і в ньому немає ніяких рухомих деталей. За рахунок цього SSD працює абсолютно безшумно.

Відміну № 6. SSD важить набагато менше HDD.

Велика вага – це ще один недолік HDD, який особливо яскраво помітний на ноутбуках. Вага середнього жорсткого диска для ноутбука складає близько 100 грам, тоді як SSD накопичувач весь як мінімум в 2 рази менше.

Відміну № 7. HDD диск більше надійний.

Але, у HDD дисків також переваги перед SSD. Наприклад, HDD диски більш надійні. Існує думка, що HDD набагато надійніше SSD. Насправді це не так. Невелика перевага у надійності є, але різниця не така критична, як про це інколи говорять. Зараз у продажу є SSD накопичувачі яких виробник дає на них гарантію 10 років, а це вже про щось говорить. У будь-якому випадку резервні копії важливих даних потрібно робити в незалежності від типу накопичувача.

Відміну № 8. HDD помітно дешевше.

Ще одним важливим відзнакою, в якому виграє HDD, є ціна. Якщо порівнювати вартість SSD і HDD з урахуванням обсягу збереженої ними інформації, то HDD диски будуть завжди дешевше.