Як додати аркуш в Excel - все про комп'ютери

За замовчуванням, документ Excel складається з трьох аркушів, але при необхідності користувач може додати будь-яку кількість нових листів. У даній статті ми розглянемо відразу 4 способи додавання листів в Excel, а також розповімо про вирішення проблеми з зниклими листами. Стаття буде корисною для всіх сучасних версій Excel, включаючи Excel 2003, 2010, 2013 і 2016.


Спосіб № 1. Кнопка для додавання листа.

В більшості випадків для того, щоб додати аркуш документ Ексель використовують панель з ярликами аркушів, яка знаходиться в нижньому лівому кутку вікна. Якщо ви звернете увагу на цю панель, то ви побачите ярлики аркушів, а праворуч від них буде невелика кнопка для додавання нових листів. На скріншоті внизу показано, як ця кнопка виглядає в Excel 2010 і Excel 2013.


Спосіб № 2. Кнопка «Вставити» на вкладці «Головна».

Якщо ви користуєтеся Excel 2007, 2010, 2013 або 2016, то також ви можете додати аркуш за допомогою кнопки «Вставити», яка знаходиться на вкладці «Головна». Для цього натисніть на стрілку під кнопкою і виберіть «Вставити аркуш».


Спосіб № 3. Комбінація клавіш Shift-F11.

Ще можна нові листи можна додавати за допомогою комбінації клавіш Shift-F11. Просто натисніть Shift-F11 в будь-який зручний для вас момент і отримуєте новий лист.


Спосіб № 4. Додавання листа з контекстного меню.

Крім цього новий аркуш можна додати за допомогою контекстного меню. Для цього потрібно клікнути правою кнопкою мишки по кожному з вже наявних аркушів і в меню вибрати пункт «Вставити».

Після цього відкриється вікно «Вставка», в якому потрібно вибрати «Лист» і натиснути на кнопку «ОК». В результаті ви додасте в документ Ексель новий порожній лист, точно такий же, який можна додати за допомогою кнопки.


Що робити якщо у Excel немає листів

Іноді користувачі стикаються з тим, що внизу вікна Ексель немає панелі з листами і відповідно кнопки для додавання нових листів теж немає. Виглядає це приблизно так, як на скріншоті нижче.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то швидше за все, це означає що у вас у налаштуваннях відключено відображення листів. Для того щоб включити відображення листів зробіть наступне:

  • Якщо ви користуєтеся Excel 2003, перейдіть в меню «Сервіс» і відкрийте «Установки». Далі перейдіть на вкладку «Вид» і активуйте функцію «Показувати ярлички аркушів»
  • Якщо ви користуєтеся Excel 2007, то потрібно натиснути на кнопку «Офіс» і відкрити «Параметри Excel». Далі перейдіть в розділ «Додатково» і активуйте функцію «Показувати ярлички аркушів»
  • Якщо ви користуєтеся Excel 2010 або більш новою версією, то натисніть на кнопку «Файл» і відкрийте «Установки». Далі перейдіть в розділ «Додатково» і активуйте функцію «Показувати ярлички аркушів»
  • На скріншоті внизу показано, як це виглядає в Excel 2010.

    Після того як зробите вищеописане, поверніться до вашого документа. Швидше за все, тепер листи будуть відображатися нормально, а поруч з ними буде кнопка для додавання нового аркуша.