Як відкотити Windows 10 до Windows 8.1 або Windows 7 - все про комп'ютери

Операційна система Windows 10 безперечно одна з найбільш вдалих, в лінійці Windows. Проте навіть вона підійшла не всім. Якщо ви також не в захваті від цієї операційної системи і хочете повернутися до попередньої, то ця стаття саме для вас. Тут ми розповімо про те, як відкотити Windows 10 до Windows 8 або Windows 7.


Для того щоб відкотити Windows 10 вам потрібно відкрити вікно «Параметри». Це можна зробити декількома способами, наприклад, за допомогою меню «Пуск».

Після відкриття вікна з параметрами потрібно перейти в розділ «Оновлення та безпека», а потім відкрити підрозділ «Відновлення». У цьому розділі буде доступна функція «Повернутися до Windows 7» або «Повернутися до Windows 8», в залежності від операційної системи, яку ви використовували до цього. Для того щоб відкотити Windows 10 потрібно активувати цю функцію натиснувши на кнопку «Почати».

Після натискання на кнопку «Почати», система попросить повідомити про причину повернення до старої операційної системи. Виберіть один або кілька запропонованих варіантів і натисніть на кнопку «Далі».

Наступний крок – це екран з інформацією про відкат. Ознайомтеся і натисніть на кнопку «Далі».

Далі система попередить про необхідність знати пароль для входу в стару операційну систему. Інакше після відкату windows 10 ви не зможете виконати вхід.

Останній екран перед початком відкату Windows 10 дякує вам за використання нової версії Windows. Тут просто натискаємо на кнопку «Повернутися».

Після цього система почне відкат. Подальший процес буде виконуватися автоматично і не вимагає вашого втручання.


У мене немає функції «Повернутися до Windows 7» або «Повернутися до Windows 8». Що робити?

Якщо в параметрах немає функції «Повернутися до Windows 7» або «Повернутися до Windows 8», то ви не зможете відкотити Windows 10. Дана функція доступна тільки протягом 30 днів після оновлення до Windows 10. Після цього система видаляє папку Windows.old, в якій зберігаються файли старої системи, і відкат стає не можливий. У цьому випадку повернутися до використання старої операційної системи можна тільки за допомогою повної переустановки.


Я не планую робити відкат Windows 10. Як видалити папку Windows.old?

Папка Windows.old займає досить багато місця на системному диску. Тому якщо вам подобається Windows 10, і ви не плануєте робити відкат до Windows 8 або Windows 7, то ви можете видалити цю папку і звільнити займане її місце.

Найпростіше це робиться через функцію «Очищення диска». Натисніть правою кнопкою мишки по вашому системному диску і виберіть пункт «Властивості». Після цього перед вами відкриється вікно «Властивості диска». Тут потрібно натиснути на кнопку «Очищення диска».

Далі система запустить аналіз вашого диска. Не закривайте це вікно, дочекайтеся закінчення аналізу.

Після завершення аналізу відкриється вікно для очищення диска. В цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «видалити системні файли» і дочекатися поки система ще раз проаналізує ваш диск.

Після цього знову відкриється вікно «Очищення диска». У цьому вікні буде доступний пункт «Попередні установки Windows». Активуйте його і натисніть на кнопку «Ok».

Після цього система попередить про видалення файлів і в разі вашої згоди почне очищення системного диска. Після завершення даного процесу на диску залишиться тільки порожня папка Windows old. При бажанні ви можете видалити і її. Для цього відкрийте командний рядок з правами адміністратора і виконайте команду rd /s /q c:\windows.old.