Як зробити підкреслення без тексту у Word - все про комп'ютери

При роботі з текстовими документами в програмі Microsoft Word іноді виникає необхідність зробити без підкреслення тексту. Наприклад, це може знадобитися для того, щоб залишити місце для підпису або тексту, який повинен заповнюватися від руки.

На щастя, в редакторі Word є чимало способів, як це можна реалізувати. У даній статті ми розглянемо 4 таких способи. Матеріал буде актуальний для всіх сучасних версій Microsoft Word, включаючи Word 2007, 2010, 2013 і 2016.


Підкреслення пробілів і табуляції

найпростіший спосіб зробити підкреслення без тексту – це вставити кілька пробілів чи символу табуляції, а потім підкреслити їх.

Якщо такий спосіб вам не підходить, то встановіть курсор там, де повинна знаходиться підкреслення і вставити кілька пробілів з допомогою клавіш ПРОБІЛУ або клавішу TAB на клавіатурі.

Після цього виділіть прогалини мишкою і натисніть на кнопку з літерою «Ч» на панелі інструментів Word. Також підкреслення тексту можна включити за допомогою комбінації клавіш SHIFT-U.

Якщо ви використовуєте прогалини, то в кінці рядка повинен бути хоча б один символ (наприклад, точка) інакше підкреслення під пробілами не буде відображатися. При використанні символ табуляції в кінці рядка можна не ставити, все буде працювати і так.

При необхідності, ви можете змінити стиль підкреслення. Для цього потрібно натискати не на саму кнопку «Ч», а на стрілку, яка знаходиться поруч з нею. При натисканні на цю кнопку з'явиться випадаюче меню, в якому можна буде вибрати один з готових стилів підкреслення тексту.

Якщо цих стилів недостатньо, можна вибрати «Інші підкреслення».

В цьому випадку перед вами відкриється вікно з налаштуваннями шрифтів, якому буде доступно більшу кількість різних стилів підкреслення тексту.

Символ підкреслення

Крім цього підкреслення без тексту можна зробити за допомогою спеціального символу. Для того щоб скористатися цим способом потрібно встановити курсор у місці, де повинна знаходиться без підкреслення тексту і кілька разів натиснути комбінацію клавіш SHIFT і дефиз.

В результаті у вибраному вами місці з'явиться лінія підкреслення. Якщо хочете, щоб ця лінія була товща, виділіть її мишкою і додайте до неї підкреслення так як це описано вище.

Підкреслення за допомогою таблиці

Використовуючи таблицю з однієї клітинки можна без проблем зробити без підкреслення тексту. Для того, щоб скористатися цим способом вставте в потрібне місце текстового документа таблицю розміром 1 на 1. При необхідності зменшити розмір отриманої таблиці і перетягніть її в потрібне місце.

Після цього встановіть курсор всередину таблиці і перейдіть на вкладку «Конструктор». Тут потрібно натиснути на стрілку, яка знаходиться поряд з кнопкою «Кордони», і в меню вибрати «Немає межі».

Після цього ще раз натискаємо на стрілку поруч із кнопкою «Межі» і тепер вибираємо пункт меню «Нижня межа».

В результаті ви отримаєте таблицю, у якій відображається тільки нижня межа. Таку таблицю можна використовувати як підкреслення.

Підкреслення за допомогою фігури

Останній спосіб зробити підкреслення без тексту – це вставка фігури, яка називається «Лінія». Для того щоб скористатися цим способом потрібно перейти на вкладку «Вставка», натиснути на кнопку «Фігури» і вибрати фігуру «Лінія».


Після цього курсор миші перетвориться на хрест, це означає що ви можете намалювати фігуру. Для того щоб лінія вийшла прямий затисніть клавішу SHIFT на клавіатурі і не відпускаючи її намалюйте горизонтальну лінію.

За замовчуванням, лінія вийде синьою. Для того щоб змінити її колір, виділіть її та перейдіть на вкладку «Формат» і змініть стиль лінії.

Також на вкладці «Формат» можна змінити і інші параметри лінії. Наприклад, тут можна додати до лінії додаткові ефекти. Для цього потрібно натиснути на кнопку «Ефекти для фігур» і в контекстному меню вибрати один із запропонованих ефектів.

Завдяки цим ефектам до підкреслення можна додати тінь, відбиття, світіння, згладжування, рельєф або навіть тривимірний поворот.