Активація Windows 10 - комп'ютерна діагностика


Після офіційного релізу Windows 10 користувачів почали хвилювати питання, як активувати операційну систему, чи можливо це зробити безкоштовно? Також невідомо було де дістати ці кодові комбінації літер і цифр для чистої установки ОС на ПК. Незрозуміло було, чому у користувачів з різних частин світу виявлялися однакові ключі.

Після закінчення двох місяців після офіційного представлення «десятки», корпорація Microsoft поділилася офіційною інструкцією з питань оновлення ОС. Спочатку сторінка ресурсу була лише англійською мовою, але тепер з нею можна ознайомитися на російській, на офіційному порталі компанії.


Вже в листопаді корпорація дозволила робити активацію Windows 10 по ключам від 7 і 8 версій. Ввести код можна після установки або навіть при «чистої» інсталяції системи із застосуванням образів ОС.


Зміст статті:

 • 1 Цифрове дозвіл активації системи
 • 2 В яких ситуаціях необхідний ключ активації
 • 3 Активація ОС після роботи з налаштуваннями обладнання
 • 4 Важливі моменти

 • Цифрове дозвіл активації системи


  Кликабельно


  Згідно з офіційними даними, вдалося знайти підтвердження тієї інформації, про яку говорили ще до релізу Windows 10. Це означає, що власники комп'ютерів, які оновлювалися з «сімки» або «вісімки» або ж придбали оновлення в магазині Windows Store не зобов'язані при оновленні вводити ключ продукту. Також активувати ОС без ключа зможуть учасники програми Windows Insider. У цих випадках ліцензія прив'язується до техніки (спочатку в інструкції від Microsoft це називалося Digital Entitlement, а в російській версії статті це отримало назву «Цифрове дозвіл»).

  Звичайному юзеру розібратися з такою назвою досить складно, але насправді все дуже просто, після оновлення операційної системи на комп'ютері відбувається автоматична активація.


  Такий спосіб активації володіє багатьма перевагами. Так, у майбутньому не доведеться шукати відповідь на питання, де ж мені подивитися свій ключ. Коли тільки виникне бажання чи потреба, можна відразу ж створити завантажувальний носій (компакт-диск або USB-флешку). Фахівці радять зробити це відразу ж після установки, щоб система була завжди під рукою. Після цього можна встановлювати або встановлювати заново Windows 10 на своєму комп'ютері в будь-який момент.


  Під час процесу введення ключа не потрібно, все буде відбуватися автоматично. Якщо під час установки десь вдалося підглянути ключ, то не варто його використовувати, система захисту може порахувати це поширенням ОС.
  На жаль, навіть такий простий спосіб, що дозволяє провести активацію системи, не завжди працює гладко. Про це знають і розробники, тому на сайті Microsoft можна знайти статтю про найбільш часті помилки процесу та способи їх вирішення.

  В яких ситуаціях необхідний ключ активації

  Також користувачів цікавить, в яких ситуаціях все ж знадобиться ключ, адже при купівлі оновлення або застосуванні активацій більш старих версій Windows 10 все відбувається автоматично. Як часто помічають власники ПК з усього світу – ключі можуть бути однаковими відразу на декількох комп'ютерах, адже їх можуть підглянути.

  І все ж, є ситуації, коли без застосування ключа не обійтися:

 • При покупці коробкового варіанту ОС Віндовс 10 в офіційних точках продажу (кодову комбінацію можна знайти всередині коробки).
 • При покупці копії «десятки» у офіційного ритейлера (придбання ОЗ в онлайн-магазинах).
 • Після придбання нової версії Windows за допомогою MSDN або Volume Licensing.
 • При покупці нового комп'ютера або ноутбука з вже встановленою «десяткою» (у цьому випадку покупцеві дають наклейку або картку із зазначенням коду).
 • Ситуація складається так, що більшість користувачів в ключах не потребують, а ті кому для активації необхідний ключ, володіють їм, і запитань про пошуках кодових комбінацій не варто.

  Активація ОС після роботи з налаштуваннями обладнання

  Коли активація Windows 10 напряму прив'язана до комп'ютера, то — це дуже зручно, але як поведе себе така функція при зміні налаштувань або деталей техніки. Особливо користувачів цікавить, що ж станеться, якщо замінити важливі частини ноутбука або ПК.

  Компанія Microsoft постаралася дати інструкцію, яка підкаже, що робити в подібних випадках. За словами корпорації, коли користувач безкоштовно оновився до Windows 10, а потім замінив важливі елементи техніки, то активувати систему не вийде. Вирішити проблему можна тільки з зверненням до служби підтримки Microsoft.

  Важливі моменти

  Спочатку потрібно зазначити, що все описане в статті стосується лише власників ліцензії на Windows 10, а активація «піратської» версії є протизаконною. Також пересічному користувачеві слід ознайомитися з найбільш важливими моментами, які стосуються питання активації:

 • Велика частина випадків обходиться без використання ключа. Якщо під час установки програма все ж запитає про коді, то цей момент потрібно пропустити (а зробити це можна тільки попередньо активувавши «десятку» на цьому ж ноутбуці або персональному комп'ютері).
 • Якщо користувачу все ж потрібен ключ, то він у нього повинен бути (в коробці, на додачу до купівлі техніки тощо) в іншому випадку може бути помилка з боку центру активації.
 • Після установки в комп'ютер нових деталей або істотних змін у налаштуваннях активувати ОС виходить не завжди. Вирішити проблему допоможе служба підтримки Windows.
 • Ті, хто брали участь у програмі Insider Preview будуть отримувати автоматичну активацію всіх нових версій ОС для конкретного облікового запису в системі Microsoft.
 • У цілому питання про активацію Windows 10 вирішується досить легко. Якщо розібратися в проблемі все ж не вийшло, то слід звертатися в техпідтримку розробників ОС.