Як видалити порожню сторінку в середині або в кінці документа Word - все про комп'ютери

При редагуванні текстових документів в редакторі Word трапляються ситуації, коли між текстом попадається порожня сторінка, яка відмовляється видалятися. У даній статті ми розповімо про те, як видалити порожню сторінку в середині або в кінці документа Word 2003, 2007, 2010, 2013 або 2016.


Звичайно, видалення порожніх сторінок немає нічого складного. Досить поставити курсор в кінець сторінки і стерти весь текст або виділити весь текст і видалити його натисканням на клавішу Delete. Але, бувають ситуації, коли такий план не спрацьовує і видалити порожню сторінку не виходить. Не дивлячись на всі старання користувача порожня сторінка може так і залишитися в середині або в кінці документа Word.

Як правило, подібні проблеми виникають із-за недрукованих символів, які залишаються на сторінці, і будучи невидимими не дозволяють себе видалити. Для того щоб позбутися від подібних символів і видалити порожню сторінку в Ворді, потрібно виконати декілька дій.

Спочатку вам потрібно включити відображення недрукованих символів. Якщо у вас Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам потрібно перейти на вкладку «Головна» і знайти там кнопку «Відобразити всі символи». Після натискання на цю кнопку текстовий редактор Ворд почне відображати всі символи, і ви зможете видалити зі сторінки все зайве, після чого можна буде видалити і саму порожню сторінку. Також в сучасних версіях редактора Ворд працює комбінація клавіш CTRL SHIFT 8 з допомогою якої можна швидко включати і відключати відображення прихованих символів на сторінці.

Якщо у вас Word 2003, то в ньому також є така кнопка. Вивчіть всі кнопки на панелі інструментів, і ви обов'язково знайдете.

Після того, як відображення недрукованих символів включено, можна приступати до видалення порожньої сторінки в середині або в кінці документа Word. Для цього перейдіть на цій сторінці, виділіть її мишкою все, що там знаходиться, і натисніть на клавішу Delete на клавіатурі. Таким чином ви зможете видалити переноси рядків, табуляцію, розриви сторінок та розділів, які раніше заважали видалення сторінки. Якщо розриви сторінок або розділів не піддаються, то спробуйте встановити курсор перед таким розривом і ще раз натиснути на клавішу Delete.

Якщо після видалення порожньої сторінки вам знадобиться відновити розриви, то це можна зробити за допомогою кнопки «Розриви», яка знаходиться на вкладці «Розмітка сторінки».