Як збільшити розмір кешу в Опері - комп'ютерна допомога

Часто користувачі стикаються з проблемою відображення відео файлів високої якості в режимі онлайн. Сама часто зустрічається причина цього – низька якість мережі інтернет і пов'язані з цим проблеми.

Кращим рішенням проблем із завантаженням відео, особливо, коли його тривалість набагато вище 5-10 хвилин, або якість вище 420p, стане збільшення кешу.


Що таке кеш браузера

Кешем прийнято називати системне сховище файлів, куди завантажуються не тільки великі відео ролики, але і картинки, дані про переглянутих сторінках, параметри їх відображення. Він служить для того, щоб, звертаючись на ту чи іншу сторінку, не було необхідності постійного завантаження даних заново.

Це зроблено для того, щоб збільшити швидкість відображення сайтів, а заодно зменшити витрату трафіку і оперативної пам'яті, що використовується для обробки. Кешування файлів – операція тимчасова, тобто при переповненні відведеного місця найбільш старі дані затираються, а нові додаються. Це дуже зручно, оскільки немає необхідності чистити кеш вручну, але тільки якщо не відбулося яких-небудь збоїв з браузером.

Кожен помічав, що при відкритті великого файлу в режимі онлайн, наприклад, фільму, потрібно трохи почекати, поки він «довантажити». Саме цим і займається кеш. Частину завантаженого відео потрапляє в нього і звідти відтворюється, в той час як наступна партія потоку закачується.

Навіщо робити більше

Сучасні сайти стають все важче, обростаючи плагінами і додатковим функціоналом. Завдяки цьому ними зручніше користуватися.


Хочете інтернет на телевізорі, підключіть wifi адаптер для телевізора Samsung UE40EH5307K.

Якщо забув пароль на роутер? Відповідь тут.

Проте із-за цього виникають проблеми завантаження відео потоку з-за навантаження оперативної пам'яті. Крім того, якщо у вас низька швидкість інтернету, то при декількох активних функционалах, що потребують підкачки для анімації або переміщення плагінів, завантаження сайту буде відбуватися нестерпно довго.

Якість відео і аудіо відтворення у режимі онлайн також постійно поліпшується. Зростає і обсяг займаного місця для підкачки. У зв'язку з цим установок за замовчуванням у браузері недостатньо, і потрібно збільшення розміру кеша.

І ще основною причиною, по якій може знадобитися збільшення його розміру, є не якісне відео потік, а онлайн ігри. Саме вони використовують вільне місце по повній програмі, подгружая елементи графіки і трансльованого звуку.

Відео: кеш браузера

Як збільшити об'єм кеш пам'яті в браузері опера

В кожному браузері є свої налаштування для відображення веб-сторінок. Саме в них і знаходиться управління дисковим простором, який може займати кеш. Збільшити об'єм кешу в опері може знадобитися в будь-який момент, оскільки за замовчуванням виділено всього 20 мб пам'яті. Це дуже мало.


Фото: Дисковий кеш


Як правило, окреме місце використовується для наступних даних, що зберігаються при відвідуванні тієї чи іншої системи:

 • графічні та анімаційні зображення;
 • параметри відображення сторінки;
 • дані авторизації;
 • інформація про сторінку.
 • Методи збільшення

  Розрізняють два основних методи збільшення кеша. Багато хто може посперечатися, стверджуючи, що способів набагато більше. Однак якщо не використовувати сторонні програми і прирівнювати командне управління браузером з адресного рядка до управління налаштуваннями, то це дійсно так.


  Фото: Налаштування опера


  Вікно налаштувань браузера

  перший і найпростіший спосіб збільшити кеш – це скористатися налаштуваннями.

  Для цього необхідно виконати наступні дії:

 • відкрити головне меню управління налаштуваннями. Зробити це можна, натиснувши на літеру «О» в кутку або кнопку Alt на клавіатурі;
 • виберіть пункт «Налаштування» і слідом – «Загальні налаштування»;


  Фото: налаштування - Загальні Налаштування


 • перейти у вкладку «Розширені»;
 • у меню праворуч знайти пункт «Історія»;


  Фото: вкладка Історія


 • змінити параметр необхідний.


  Фото: Розмір кешу в опері


 • Обмеження розміру, заданого таким способом, становить 400 мб. Тому якщо необхідний більший об'єм підкачки, перейдіть до наступного методу.

  Зміна файлу operaprefs.ini

  Є ще один варіант збільшити об'єм кешу в опері. Для цього необхідно знайти теку, яка може бути прихованою, оскільки є системною. У ній зберігаються настройки додатків і інтерфейсів \APPDATA\. Там знаходиться папка \Opera\ і файл з назвою operaprefs.ini, який використовується для зберігання налаштувань і параметрів браузера.


  Фото: редагування файлу operaprefs.ini


  Перед тим, як змінювати файл, рекомендується зробити резервну копію, скопіювавши в інший каталог. Редагувати його можна за допомогою програми «Блокнот». Для зміни кешу необхідно змінити значення поля «Size» (рос. - розмір). Слід врахувати, що розмір задається в кілобайтах (для прикладу, значення за замовчуванням = 20 мб = 20 000 кб).

  Поле «Size» можна знайти за допомогою функції пошуку, яка в блокноті викликається комбінацією клавіш «Ctrl F». Після редагування файлу важливо не забути зберегти зміни. Варто враховувати, що розмір кешу, задається навіть через файл, обмежений 999 мб.


  Часто качаєте фільми, доводиться чекати, тоді читайте, як встановити таймер на вимикання комп'ютера.

  Потрібен USB WIFI адаптер для телевізора LG? Дізнайтеся, як вибрати тут.

  Що робити, якщо ноутбук не бачить wifi? Всі відповіді тут.


  Щоб не шукати файл, можна викликати його редагування безпосередньо з браузера опера. Для цього в адресному рядку необхідно набрати команду: about:config, після чого, скориставшись пошуком по сторінці або вручну, знайти поле «Size», яке знаходиться в розділі «Disk Cache» і вказати потрібне число в кілобайтах.


  Фото: Редагування параметрів через about:config


  Якщо виникли помилки з відображенням контенту, не поспішайте змінювати або встановлювати браузер. Спробуйте змінити налаштування використання кешу в опера, і можливо це вирішить вашу проблему.