Як прибрати колонтитули в Excel - все про комп'ютери

Колонтитули – це текст, розміщений на верхніх і нижніх полях аркуша Excel. У колонтитулах можуть знаходиться заголовки або технічна інформація про документ.

Цієї функцією користуються не часто, тому багато користувачів не знають, як прибрати колонтитули в Excel. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то пропонуємо ознайомитися з цією статтею. Інформація буде актуальною для користувачів всіх сучасних версій Excel, включаючи Excel 2007, 2010, 2013 і 2016.


Як прибрати відображення колонтитулів

Коли користувачі запитують, як прибрати колонтитули, вони часто мають на увазі не безпосередньо самі колонтитули, а режим відображення документа Ексель в якому вони відображаються. Справа в тому, що, якщо в документі Ексель включений режим відображення «Разметка страницы», то замість одного цільного листа користувач буде бачити розбитий на сторінки лист. При цьому вгорі і внизу кожної сторінки, там, де повинні бути колонтитули, будуть відображатися написи: «Верхній колонтитул» та «Нижній колонтитул».

Якщо у вас саме така проблема і ви хочете прибрати відображення цих написів, то вам потрібно просто змінити режим відображення сторінки на «Звичайний». Для цього перейдіть на вкладку «Вид» і натисніть на кнопку «Звичайний».

Також ви можете перемкнутися в звичайний режим відображення з допомогою невеликих кнопок у правому нижньому куті вікна Ексель (поряд з повзунком масштабу).

Як прибрати колонтитули

Якщо ж у вас реально є колонтитули, які з'являються вгорі або внизу сторінки при друці, і ви хочете їх прибрати, то вам навпаки потрібно включити режим «Розмітка сторінки». Для цього перейдіть на вкладку «Вид» і змініть режим відображення сторінки з «Обычный» на «Розмітка сторінки».

Після перемикання в режим «Розмітка сторінки» потрібно зробити подвійний клік лівою кнопкою мишки по колонтитула.

В результаті колонтитул виділиться, і ви зможете прибрати його зі сторінки за допомогою кнопки Delete на клавіатурі.

Після цього на місці колонтитула з'явиться напис «Верхній колонтитул», яка не буде відображатися при друку. Для того щоб продовжити роботу з документом можете повернутися в звичайний режим відображення (вкладка «Вид» - «Звичайний»).

Ще один спосіб прибрати колонтитули

Крім цього є ще один спосіб, за допомогою якого можна прибрати колонтитули зі сторінок документа Ексель. Для того щоб скористатися цим способом вам потрібно перейти на вкладку «Розмітка сторінки» і натиснути на кнопку «Параметри сторінки».

У результаті з'явиться вікно «Параметри сторінки». Тут потрібно перейти на вкладку «Колонтитули».

На вкладці «Колонтитулы» натисніть «Створити верхній колонтитул» або на «Створити нижній колонтитул» (в залежності від того який колонтитул потрібно прибрати).

Далі відкриється вікно для редагування колонтитулів. Тут потрібно просто видалити текст колонтитулів і натиснути «ОК».

В кінці потрібно закрити вікно «Параметри сторінки» натисканням на кнопку «ОК».

Таким чином ви збережете зміни колонтитулів.