Як встановити пароль на WiFi - все про комп'ютери

загрузка...

Мережа Wi-Fi – це простий і зручний спосіб підключення мобільних пристроїв до локальної мережі та інтернету. При використанні даного способу підключення можна отримати практично таку ж швидкість, як при підключенні за допомогою кабелю, але при цьому користувач зберігає велику мобільність. Він може пересуватися у зоні покриття бездротової мережі вай фай і при цьому залишатися на зв'язку.

На жаль, у WiFi мереж є і недолік – це безпека. Якщо ви не встановите пароль WiFi, то до неї може встановити будь-який бажаючий, який знаходиться в зоні покриття мережі. Враховуючи, що зона покриття може досягати сотні метрів, то такою можливістю може скористатися дуже велика кількість людей.

На перший погляд може здатися, що в цьому немає нічого страшного. Що поганого в тому, що хтось скористається моїм інтернетом? Насправді все не так просто. Підключаючись до бездротової мережі Wi-Fi, користувач може отримати доступ до інтернету за ваш рахунок, але і доступ до всіх даних, які ви передаєте по бездротовій мережі.


Іншими словами, підключився до мережі зловмисник може вкрасти ваші паролі та інформацію про платіжні картки, а після цього зламати вашу пошту і зняти гроші з вашого рахунку. Неприємна ситуація, правда? Але, цього легко уникнути, все, що вам потрібно зробити, це встановити пароль на вай фай. У даній статті ми розповімо про це на прикладі роутера ASUS RT-N65U.

Як встановити пароль на Wifi роутер ASUS RT-N65U

Установка паролів, а також будь-яка інша настройка роутера виконується через так званий веб-інтерфейс. Веб-інтерфейс, це невеликий сайт, який розміщений безпосередньо на самому роутері. Відкривши цей сайт, ви зможете отримати доступ до всіх налаштувань роутера. Як і будь-який інший сайт, цей сайт потрібно відкривати за допомогою браузера. Ви можете використовувати будь-який зручний вам браузер, наприклад Google Chrome або Mozilla Firefox.

Відкриваємо веб-інтерфейс роутера

Отже, для того щоб відкрити веб-інтерфейс (сайт з налаштуваннями роутера) вам необхідно відкрити будь-якого браузера та ввести в нього IP адреса вашого роутера. У більшості випадків роутер доступний по одному з двох IP адрес:

 • 192.168.0.1
 • 192.168.1.1
 • Якщо ви не знаєте, який IP адреса використовує ваш роутер, то ви можете просто спробувати відкрити адресу 192.168.0.1. Якщо перед вами з'явиться вікно для введення логіна і пароля, значить, ваш роутер доступний за 192.168.1.1.

  Вводимо пароль для доступу до веб-інтерфейсу роутера

  Після того як ви введете адресу IP роутера в адресний рядок браузера, перед вами має з'явиться вікно з вимогою ввести логін і пароль. Тут потрібно просто ввести логін і пароль, а після цього натиснути на кнопку «Ok».

  Без пароля і логіна ви не зможете увійти в веб-інтерфейс роутера, а значить, не зможете встановити пароль на Wifi. Якщо ви забули логін і пароль від Wifi роутера, то вам варто ознайомитися з нашою статтею на цю тему. Можливо, ви зможете знайти там рішення своєї проблеми.

  Відкрийте розділ з налаштуваннями Wi-fi

  Після того як ви ввели логін і пароль, перед вами з'явиться веб-інтерфейс роутера. Він буде виглядати як невеликий сайт. Для того щоб змінити пароль на Wifi вам потрібно знайти розділ з налаштуваннями Wifi. Такий розділ може називатися «Бездротова мережа», «Мережа Wifi» або просто «Wifi». У разі роутера ASUS RT-N65U даний розділ називається «Бездротова мережа».

  Налаштування шифрування і установка пароля на вай фай

  Після того як ви відкрили налаштування роутера і перейшли в розділ з налаштуваннями бездротової мережі вай фай, вам необхідно вибрати метод автентифікації та встановити пароль. Вибрати метод автентифікації дуже просто. Тут потрібно вибирати WPA2, оскільки це самий надійний варіант, на даний момент. Якщо роутер дозволяє вибрати алгоритм шифрування для методу WPA2, то вибираємо AES.

  Після вибору методу перевірки автентичності залишилося просто встановити пароль на вайфай. Для цього просто вводимо потрібний пароль в полі «ключ WPA». Потрібно нагадати, що після установки пароля вам доведеться підключитися до Wi-Fi заново, на всіх пристроях, які його використовують.

  загрузка...
  загрузка...