Програми для тестування процесора - все про комп'ютери


Після покупки нового комп'ютера, самостійно складання ПК або просто заміни процесора виникає незмінно виникає бажання протестувати процесор, для того щоб подивитися яку він демонструє продуктивність і з якою температурою працює. У цьому матеріалі ми розглянемо популярні програми для тестування процесора.

Тестування температури процесора

Перше, що потрібно зробити після установки процесора або складання нового комп'ютера, це перевірити температуру процесора. Якщо ви переборщили з термопастою або навпаки намазали її занадто мало, то процесор буде перегріватися. Також можливий перегрів з-за неправильної установки системи охолодження.


HWmonitor – одна з найбільш зручних програм для спостереження за температурою процесора. Інтерфейс програми складається з одного великого вікна, в якому відображається температура процесора, а також інших компонентів комп'ютера.

Крім інформації про температуру, програма HWmonitor дозволяє спостерігати за напругою і швидкістю обертання кулерів.

Core Temp – програма для отримання інформації про процесор і контролю за його температурою. На відміну від HWmonitor, програма Core Temp відображає інформацію тільки про процесорі. Але, при цьому Core Temp дозволяє переглядати тактову частоту процесора, а також інші його характеристики.

Також, програма Core Temp має велику кількість різноманітних налаштувань і відображає інформацію про температуру процесора на панелі завдань.

Open Hardware Monitor – програма з відкритим вихідним кодом для операційних систем Windows і Linux. Інтерфейс програми дуже схожий на HWmonitor.

Крім інформації про температуру процесора і інших компонентів комп'ютера, програма Open Hardware Monitor надає дані про напрузі, швидкості обертання кулерів, обсяг оперативної пам'яті і ємності накопичувачів.

Стрес тестування процесора

Стрес тестування – це тестування з максимальним навантаженням. Такий тип тестування використовують для того, щоб переконатися, що система охолодження впорається при високому навантаженні на процесор.

CPU Stress Test (CST) – невелика портативна програма, розроблена для стрес-тестування процесора. Дана програма використовує SSE команди для того, щоб навантажити процесор роботою на 100 %. За допомогою програми CPU Stress Test (CST) можна швидко підняти температуру процесора до максимальних значень.

Треба відзначити, що програма CPU Stress Test (CST) починає навантажувати процесор відразу після запуску. Тому перед її відкриттям потрібно закрити інші вимогливі додатки, інакше комп'ютер може просто зависнути.

S&M – програма для стрес-тестування процесора, оперативної пам'яті і жорстких дисків. За допомогою програми S&M можна навантажити всі основні компоненти комп'ютера, що дозволяє перевірити стабільність роботи комп'ютера в цілому.

Програма S&M має безліч налаштувань, що дозволяє змінювати рівень навантаження за бажанням користувача.

Тестування продуктивності процесора

Для тестування продуктивності процесора існує безліч програм. Але, більшість з цих програм є платними. В рамках цієї статті ми розглянемо тільки одну, але дуже популярну безкоштовну програму для тестування продуктивності процесора.

Super PI – безкоштовна програма, яка тестує продуктивність процесора обчислюючи число Пі. Дана програма може обчислювати число від 16 тисяч до 32 мільйонів знаків після коми. Чим швидше програма впорається з роботою (чим менше час обчислення) тим більш потужний процесор.

Програма Super PI користується великою популярністю серед оверклокерів. Які з її допомогою визначають приріст продуктивності після розгону процесора.