Як створити завантажувальну флешку - все про комп'ютери


Завантажувальна флешка – це флешка з якої можна завантажити операційну систему або запустити установку операційної системи на комп'ютер. Останнім часом все більше ноутбуків випускається без приводу оптичних дисків. Користувачам ноутбуків просто необхідно вміти створювати завантажувальні флешки, так як завантажувальні диски в даній ситуації просто марні. Зараз ми розповімо про те, як створити завантажувальну флешку з допомогою програми Ultra ISO.

Програма Ultra ISO – платне рішення. На момент написання статті вона коштує трохи менше 30 доларів. Але, для того щоб створити завантажувальну флешку вам буде достатньо і безкоштовного пробного періоду.

Крім програми Ultra ISO нам знадобитися ISO образ завантажувального диска, який ми будемо використовувати в якості основи для створення завантажувальної флешки.

В якості ISO образу можна використовувати образ диска з установочними файлами операційної системи або образ будь-якого іншого завантажувального диска. Під час створення завантажувального диска всі файли з образу диска будуть перенесені на флешку.


Отже, приступимо до роботи. Запускаємо програму Ultra ISO, відкриваємо меню «Файл – Відкрити» і вибираємо потрібний ISO образ.

Після цього у вікні програми Ultra ISO з'явиться вміст завантажувального диска.

Тепер можна записати ISO образ на флешку. Нічого не змінюючи вміст диску, відкриваємо меню «Самозавантаження – Записати образ Жорсткого диска»

У вікні потрібно вибрати підключену до комп'ютера флешку і натиснути на кнопку «Записати».

Далі з'явиться повідомлення про видалення всієї інформації з обраної флешки. Якщо все нормально – тиснемо «Так».

Після цього потрібно почекати, поки процес створення завантажувальної флешки не закінчиться. Це може зайняти кілька хвилин.

Після завершення процесу ваша флешка стане завантажувальної. Для того щоб завантажитися з неї перезавантажте комп'ютер і настроювання BIOS.