Thumbnails що це за тека і чи можна її видалити - комп'ютерна діагностикаКористувачі часто стикаються з ситуацією, коли пам'ять їх телефонів буває забита під зав'язку. Іноді в цьому винне адиктивна бажання власника пристрою знімати все і вся, зберігати на своєму телефоні безліч музики і відео, а іноді «винуватцем» може виступати операційна система, забивающая пам'ять пристрою непотрібними користувачеві файлами. Одним з таких «незручних» інструментів ОС Anroid є папка Thumbnails, і в цій статті я розповім, що це за тека Thumbnails, поясню її призначення, а також розповім, як зупинити розростання папки на вашому пристрої.


ОС Андроїд - поглинач вільного місця


Зміст статті:

 • 1 Суть і призначення папки Thumbnails
 • 2 блокувати папки Thumbnails
 • 3 Висновок

 • Суть і призначення папки Thumbnails

  Як відомо, операційна система Android в своїй роботі використовує ядро Linux – Unix-подібної операційної системи з відкритим кодом.


  Linux


  Практично в будь-якому дистрибутиві Linux в директорії /home/Користувач/ знаходиться папка під назвою /.thumbnails, призначена для зберігання мініатюрних ескізів всіх раніше переглянутих вами зображень. Кожен раз, коли ви переглядаєте яку-небудь картинку в «Галереї», папка Thumbnails поповнюється ще однією мініатюрою («thumbnail» з англійської перекладається як «мініатюра») переглянутої вами зображення, щоб пошук потрібного зображення в «Галерея» проходив легко і швидко (при побіжному перегляді списку наявних фото в «Галерея» ви бачите їх зменшені копії).

  Задавшись питанням, що це за каталог Thumbnails, користувач виявляє, що ця директорія має прихований характер, і знайти її можна лише включивши відображення прихованих і системних файлів в налаштуваннях програми-провідника на Андроїд, або переглядаючи вміст вашого смартфона шляхом підключення його до ПК.

  З місяцями і роками користування мобільним пристроєм директорія Thumbnail істотно розростається, і може мати розмір до одного-двох гігабайт, а то і більше.


  «Пожирач» вільного місця


  Зауважу, що просте видалення папки ніяк не змінює ситуацію, папка дуже швидко відновлюється системою, і продовжує служити своєму прямому призначенню – зберігання ескізів (мініатюр) всіх зображень на вашому пристрої.


  блокувати папки Thumbnails

  Зрозумівши, що це таке Thumbnails, користувач замислюється про видалення знаходяться в даній директорії файлів. Можна просто позбутися від вмісту даної папки за допомогою спеціальних засобів для видалення кеша зменшених зображень (CCleaner, Power Cleaner та ін). Але така обробка буде мати паліативний ефект, і при черговому використанні програми «Галерея» мініатюри повернуться знову.

  Тому для того, щоб перешкодити операційній системі і далі «пожирати» пам'ять пристрою за допомогою сотень мініатюр, необхідно піти на хитрість. Підключіть ваш мобільний пристрій до комп'ютера, зайдіть в папку для зберігання фотографій (зазвичай це SD Card/DCIM), і видаліть там папку .thumbnails.


  Видаляємо папку-винуватицю


  Далі запускаємо на ПК небудь текстовий редактор (можна звичайний блокнот) і створюємо порожній файл з назвою .thumbnails (не забудьте точку перед назвою файлу). В опції «Тип файлу» при збереженні виберіть «Всі файли» і збережіть його в те місце, де раніше знаходилася папка .thumbnails. Тепер операційна система не зможе скидати в директорію thumbnails чергові зменшені копії зображень на пристрої, так як створений нами файл – це не директорія, а однойменні файли системі створювати не можна.


  Фейковий файл Thumbnails


  Альтернативами по боротьбі з розростанням даної директорії є установка атрибута для цієї папки «тільки читання», а також створення файла з ім'ям .nomedia в потрібних каталогах, який завадить «Галереї» сканувати директорії з даним файлом.


  Nomedia


  Висновок

  Дієвою альтернативою в боротьбі зі збільшенням папки Thumbnails (що це Thumbnails ми розібрали) є видалення папки, а потім і створення файлу (директорії) з тотожним ім'ям. Даний файл буде заважати системі відтворити однойменну папку з сотнями ескізів, тим самим одна з істотних причин поглинання вільного місця на пристрої буде усунена. Якщо ви помітили, що розглянута папка займає багато місця – тоді йдіть описаним вище порад і звільнити пам'ять пристрою для інших завдань.